MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
midar
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Brna

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od midar »

marasoba

diky, preju at brzo vylecis. Schvalne nepisu taky, protoze se obavam, ze se problem vrati. Ja zatim jeste dobijim baterku abych vydrzel nez koupim novou a doufam :roll: A kdyz se dari tak se dari. Dneska jsem prijel pred garaz a dalka uz neotevrela vrata. Nastesti jsem koupil baterky, kdyz uz jsem kupoval do dalky od auta, a tak zase funguju.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od abeljozef »

rele 4 nema nic z starterom
a rele3 pripaja a odpaja riadiacu jednotku motora k napajaniu tiez zo starterom nic nema.


Musis ist po zbernici 50.


Z releovej skrine konektor H1 pin c.2 je vyvod terminalu 30 do spinacej skrinky (cerveny kabel 4mm) a konci na spinacej skrinke kontakt 30 (napaja spinaciu skrinku). Ked mas kluc v polohe "startuj" tak spoji to napajanie z terminalu 30 na kontakt 50 (uz sa dostaveme na terminal 50). Z tohoto kontaktu sa vracia spet (cerveno ciernym kablom) na releovu skrinu konektor H1 pin c. 1.

V ramci releovej skrine je dalej terminal 50 premosteny na tieto konektory:

X pin c.1 asi nezapojeny
F pin c.5 (cerveno - hnedy kabel 0,5 mm) iduci do RJ motora Plati len pre motory ADY
F pin c.1 (cerveno cierny kabel 4 mm) ide do startera. (privadza + pol na cievku ktora iniciuje starter)

popis konektrov na releovej skrini:
kontakty releovej dosky.JPG
Okrem tohoto kabla musi byt do startera dovedeny duhy silovy kabel priamo od + polu baterie (cierny 35 mm) ktory zabezpecuje silove napajanie startera (patriaci pod terminal 30).
starter.JPG
starter.JPG (30.71 KiB) Zobrazeno 3214 x
Horna sipka ukazuje na konektor 50 dolna sipka na hruby silovy kabel (30)

Zem (- pol) si starter berie priamo zo svojej kovovej kostry tzn ak by si mal napr. zle ukostreny motor tak ti to spravi strasne vela problemov.



ak ti teda starter ani netukne:

V prvom rade by som preveril funkcnost startera. Odpoj konektor 50 od startera uijsti sa ze tam mas neutral a potiahni z + polu provizorny kabel (aspon 4 mm) (pozor aby sa ti neoprel o kostru lebo nie je isteny a nasledky by mohli byt zle) a priloz ho na kontakt 50. Ak sa i zacne startovat tak potom zapoj napet original kontak 50 a skus to s klucom (ten provizorny kabel od baterky bud odpoj alebo nedovol aby sa niecoho dotkol) Ak ti to pojde aj s klucom tak zrovna sa neprejavuje zavada. Ak by to neslo s klucom mozna zavada na spinacej skirni alebo na ceste od nej az k starteru cez releovu skrinu.

AK by to neslo ani z provizornym kablom a pritom postrehnes stratu napatia v aute (budiky svetla a pod) tak potom by som isiel po tom ukostreni motora (povolene sroby prever od motora az k baterke).

Kludne to moze byt aj povoleny srob na + pole silovom kabli do startera ale skor mi to indikuje na kostru.

Mozno aj preto RJ hlasi ten skrat.

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od abeljozef »

tu je schema:
1.JPG
2.JPG

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od marasoba »

Zdar chlapi, velice si vážím podpory a rad, proto cítím povinnost Vás informovat.
Dnes jsem zkontroloval kostřící body v motoru, pro jistotu jsem i rozebral a vyčistil. Vše OK.
Sartér při zapojení napřímo funguje. Zatím jsem sundal kryt sínací skříňky a našel zběrnici 30 a 50. Na sběrnici 30 je 12,6V. Tím jsem skončil, protože jsem už byl promrzlý na kost, takže budu pokračovat zítra.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
Galaxy 2.3i
Řidič
Řidič
Příspěvky: 131
Registrován: 11.11.2007 20:08
Bydliště: Krupka u teplic

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Galaxy 2.3i »

majatrabi píše:TO Galaxy 2.3i:
To startování - vubec nešel proud do startéru - kde teda byl problém? Na baterce, kabelu...
A otáčky- krokovácí moturek - co tím je myšleno?
Na kabelu :wink:
Když se mi to stalo dřív tak jsem s tim kabelem zahejbal a bylo to :roll: :wink:
Krokovací motůrek: byl uplně špinavý takže nemohl fungovat- automechanik ho vyčistil a bylo, ale budu ho muset koupit :wink:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od abeljozef »

marasoba píše:Zdar chlapi, velice si vážím podpory a rad, proto cítím povinnost Vás informovat.
Dnes jsem zkontroloval kostřící body v motoru, pro jistotu jsem i rozebral a vyčistil. Vše OK.
Sartér při zapojení napřímo funguje. Zatím jsem sundal kryt sínací skříňky a našel zběrnici 30 a 50. Na sběrnici 30 je 12,6V. Tím jsem skončil, protože jsem už byl promrzlý na kost, takže budu pokračovat zítra.
Clovece to robis vonku na tom mraze :? Mas moj obdiv, ja by som sa na to neodhodlal :999:

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od marasoba »

To abeljozef

Jojo, mráz je potvora, ale dneska bylo jen -6, takže pohoda :D :D . Máme malou garáž, s Sharanem tam sice vjedu, ale jen se sklopenými zrcátky a sotva vylezu. A kromě toho Sharana mám na dvoře a do garáže daleko :D .
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od marasoba »

Čauves, jsem na stopě. Po kontrole kostry karoserie a motoru, kdy jsem neshledal závadu, jsem začal rozebírat palubku a hledat. Viz foto níže. Díky schématům od abeljozefa (tímto mu velice děkuji za pomoc a poskytnutí literatury) jsem začal měřit napětí na spínací skříňce. Na sběrnici 30 bylo napětí v pořádku, na sběrnici 50 bylo při zapnutém zapalování - ne startování - 7,5V !!!, ale mělo by být stále 0V. Změřil jsem tedy opět kostru motoru, světe div se, mezi - pólem baterie a blokem motoru jsem naměřil 7,5V. Při měření před dvěma dny, bylo napětí mezi těmito body v pořádku.
Takže momentálně vyndavám hadice a rozpojuju kabely, abych se dostal ke kostře motoru a vyčistil jí. Je to pro mě pěkná zkušenost, jen mě trochu štve ten mráz, v kterým to dělám :D :D :D .
Další foto dodám za chvíli.
Přílohy
Pojistky
Pojistky
Spousta jakýchsi kabelů
Spousta jakýchsi kabelů
Pojistky a relátka detail
Pojistky a relátka detail
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od marasoba »

Hoši

NASTARTOVAL JSEM

Tak byla to ta kostra, konkrétně povolený šteft, přes který je uzeměný celý motor.

:D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D :lol: :lol: :D

Musel jsem sice vyndat nějakou tlustou plastovou hadici, asi na vzduch, několik kabelů, hadici, co vede do nádržky na chladící kapalinu, hejno krytů, ale stálo to za to. :D :D :D
Přílohy
teft.jpg
motor.jpg
Naposledy upravil(a) marasoba dne 10.01.2009 16:50, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od patper »

Marasoba,tak gratuluju :D Sikulo :wink:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Bitvi »

Hlavně že jsi na to přišel.
V tomhle mrazu Tě obdivuju
Obrázek

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Bandog »

marasoba:

gratuluji a smekám klobouk............jsi šikula :D :D :D

ať slouží bez problémů......... :mrgreen:

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od abeljozef »

Super, nech uz len startuje :mrgreen:

Ujo co to tam mas ake kable zastrcene medzi poistkou 4 a 5 :?:

Uživatelský avatar
Bitvi
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2096
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Bitvi »

Ty kabely strčený pod 4 pojistkou,to je docela prasárna 8O
Obrázek

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od marasoba »

Památka po předchozím majiteli. Asi tenkrát nebyly 20A pojistky :lol: , tak na špatnou prostě naletoval dva dráty, na které připojil pojistkové pouzdro a do něj dal obyčejnou skleněnou pojistku.
No a já jsem na to taky čučel jak puk, ale přiznávám se že o tom vím už déle a zatím jsem tam originál pojistku také nedal :oops:.
Jinak ještě jednou děkuji za pomoc.
Přílohy
pojistka.jpg
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“