MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Kolo je ok ve smyslu že vypadá OK nebo jste ho povolili a překontrolovali jeho skutečný stav?...
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

josef62
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 08.11.2014 06:12

vw sharan 1.9tdi pd 85 kw

Příspěvek od josef62 »

zdravim mam problem se svim sharanem 1.9 tdi pd 85kw r.v 2002
prosim nekoho kdo tomu rozumi nebo se stimto problemem setkal jestli by mi poradil uvitam kazdou radu
kdyz sem se svim autam jel tak z niceho nic prestalo stracet vykon a kdyz sem to chcipnul tak uz sem auto nenatocil
diagnostika mi nenacetla ridici jednotku
auto kdyz startuji tak ani neskytne
relatka a kabelaz jsem kontroloval cerpadlo tandemove naftu natlaci to je take v poradku
kdyz startuji tak motor jde strasne tvrde a kdyz sem strikl eter do sani tak skytalo
prosim kdyby nekdo vedel budu rad za kazdou radu
predem dekuji josef

modedit: Respektuj prosím pravidla fóra. Odpovědi hledej nejdřív v Sherlockovi, příp. dotaz směřuj do vhodného tématu. A jen tak naokraj - dotaz napsaný bez oddělených vět se opravdu dost špatně čte, natož chápe. Děkuji

Uživatelský avatar
Tomik-VW
Řidič
Řidič
Příspěvky: 150
Registrován: 28.05.2010 09:44
Bydliště: Žandov u CL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Tomik-VW »

....no tak to bych raději už neskoušel startovat,a už vůbec nééé eter,je to TDI,to chytá pomalu i bez hžavení,když je nad 5stupňů,mrknul bych určitě na rozvody,postavit na rysky,jestli to náhodou nepřeskočilo,i když u PD jsem se stím ještě nesetkal,ale možný je všechno...mohl tam vlítnout nějeký bordel,a přeskočí to hned...dva zuby,a už to nechytá 8)

Uživatelský avatar
smreko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.05.2010 23:09
Bydliště: ČADCA

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od smreko »

Zdravím členy tak hlavný problém vyriešený ospravedlňujem sa členovy fora 11mAjA11 mal pravdu netreba byť poverčiví a dať koliesko na kľuke dole prikladám foto aj pre ostatných ktorý budú mať rovnaký problém aby vedeli o čo konkrétne ide na ľavo je staré koliesko a na pravo už nové...

Motor síce už naštartoval a ide ale stale dymý slabšie na bielo, a za studena nechce naštartovať myslíte že by to mohlo byť nastavením čerpadla vstrekovacieho? lebo pred prejavením poruchy išlo auto fakt dobre... a ak by bol niekto ochotný a dal presný postup ako ho nastaviť viem je tu isto kopu o tom ale málo času a bude to tu aspon aj pre iných tak troška pohromada... Ďakujem všetkým čo sa podieľali
Přílohy
20151006_090129.jpg
VW Golf MK6 variant 1,6TDI 77KW DSG, MATCH r.v.2013
VW TOURAN, 1,6TDI 77KW, r.v.2011
VW TIGUAN 2.0TDI 103KW, CUP, r.v.2015
VW Transporter 2,5TDI 96KW, r.v.2005

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Tak hlavní je to ohřát na provozní teplotu (min. tak 87°C) pak zapnout TDi graf a podívat se kde lítá předvstřik, podle toho dál postupovat.
Nejde přesně jednoduše říct povol kolo na čerpadle na těch 3 šroubech, středem poklepem pootoč doleva nebo doprava atd. .
Je potřeba to dělat fyzicky na autě, taky by bylo dobré mít správně nastavenou vstřikovanou dávku paliva (+/- 4 - 4.2mq).
Mít jistotu že žhavící svíčky opravdu žhaví a mít pokud možno kvalitní (osvědčené) palivo, případně s VIFem nebo jiným aditivem.
Už to má něco namotáno tak tam těch faktorů může být víc, ale podle popisu je to rozladěným předvstřikem (to kouření do bíla a neochota nastartovat za studena).
Pak taky baterka a startér, prostě moc věcí..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
smreko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.05.2010 23:09
Bydliště: ČADCA

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od smreko »

presnejšie hodnoty asi nevieš? ja som to pozeral a bolo to okolo 110-115 sa to pohybovalo, pravda že aj štarter dostal dobre po papuli keď sa to pred tým neustále skúšalo a baterka xy nabití :/ žhavenie mam pocit že budú asi tie plastove fajky špatné tie sú už úplne rozpadnuté, nevie niekto či sa dajú objednať dakde? ja som to ešte nezháňal, vstrekovacia dávka bola v norme ale mám pocit že trošku nižšia ako udávaš ty... ale s ňou sa nerobilo nič a pred tým to štartovalo fakt výborne nakoľko čerpadlonastavovali v BOSCH servise tak ho nastavili ako teba a auto šlo parádne až teraz to robý zloby :/
VW Golf MK6 variant 1,6TDI 77KW DSG, MATCH r.v.2013
VW TOURAN, 1,6TDI 77KW, r.v.2011
VW TIGUAN 2.0TDI 103KW, CUP, r.v.2015
VW Transporter 2,5TDI 96KW, r.v.2005

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Ideální předvstřik má být na hodnotě kolem 55.
To mám na motoru AHF (novější verzi) nicméně na AFN co mám v Alhambře je to taky tak (resp. ideální hodnotu ukazuje přímka modré barvy, dřívější je přímka zelená a pozdě je červená, spíš bych to ladil ideálně na modrou, nejhůř blíže zelené..)
A jestli je 110-115 tak je to sakra pozdě..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
smreko
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 26.05.2010 23:09
Bydliště: ČADCA

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od smreko »

Predvstrek nastavený pomocou čerpadla bolo to presne tým a Sharan vyrazil dnes opäť na cesty plný života :) ďakujem všetkým za diskusie a presne rady a dúfam že táto diskusia bude nápomocná aj iným ktorý sa stretnú s rovnakým problém i keď nikomu to neprajem. ĎAKUJEM :)
VW Golf MK6 variant 1,6TDI 77KW DSG, MATCH r.v.2013
VW TOURAN, 1,6TDI 77KW, r.v.2011
VW TIGUAN 2.0TDI 103KW, CUP, r.v.2015
VW Transporter 2,5TDI 96KW, r.v.2005

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9064
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Heuréka !

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
:zzz: :zzz: :zzz:
:good: :good: :good:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od machstrechy »

ahojte mám prosbu chci nastartovat a nic baterku sem nabyl a v pohodě druhej den ráno zase nic kontrolky začaly blikat a nešlo to motor 2,8 VR6 1999.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Jak je stará ta baterka? Je skutečně nabitá, nebo to jen hlásí nabíječka? Když ji nabiješ, tak to startuje? Zkoušel jsi měřit klidový odběr (po cca půl hodině stání)? A napětí v klidu/se zapnutými světly? Mě začlo blbnout autorádio, v klidu má cca 0,6A, takže po pár dnech bat prázdná. Dálkovky třeba svítí normálně, nebo jen tak skomírají? Co kabely od baterky, plus i mínus, ty jsou OK?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

luky123
Člen klubu
Příspěvky: 23
Registrován: 02.02.2012 10:42
Bydliště: liberec

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od luky123 »

ahoj clubaci potrebuju radu ford galaxy 1,9tdi 81kw rok 1999 auto za jizdy zdechlo a nejde nastartovat kontrolky sviti motor netoci pojistky skontrolovane na diagnostice zadna zavada ma to nekde nejake rele ktere by mohlo tohle zapricinit?predem dik

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

zkontrolujrelekterenapajiřídícíjednotkuobvyklemáoznačení109ajevreléovémroštuvlevopodvolantem
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Zdravím,tak po dlouhé době jsem se musel přihlásit a pořešit problém se startováním. Sharika mám už 8 let a zatím je to moje nejlepší auto co jsem kdy měl a díky tomuto super fóru jsem už opravil spoustu věcí,spíš drobností,ale teď si nevím rady a zatím ani můj mechanik.Už jsem toho přečetl hodně,ale nikde jsem nenarazil na můj problém. Při prvních mrazích minulý týden jsem nenastartoval,později po dlouhém točení s bílým kouřem jsem nastartoval,tak jsem vyměnil žhaviče,které jsem 8let neměnil. První start super na první otočení. Po třech hodinách startování opět jak před výměnou žhavičů,bílý dým a dlouhé točení. Po prověřování jsem zjistil žádný proud do žhavičů. Kuchnul jsem relé 103 nespínalo,tak jsem ho sepnul manuálně a nastartoval jsem. Ale při cestě do práce další problém. Pod plynem to jelo super,výkon OK,ale po ubrání plynu nešlo přidat, žádná reakce na plyn až po chvilce se to chytlo za mnou bílý dým a pak výkon opět OK. Pak se to opakovalo po každém ubrání plynu. Dojel jsem za mechanikem na Vag,chyby -váha vzduchu,teplotní čidlo.Po smazání chyby opět naskočily. Nějak jsme nastartovali po 200m chcipl motor. Znovu start,na Vagu žádný signál z čídla otáček,tak jsme obědnali čídlo otáček na klikovce,zítra vyměníme a uvidíme. Pokud to nepomůže, tak to dáme asi k elektrikářovi. Napadá vás prosím někoho,kam se podívat, čím by to mohlo být? Všechny pojistky proměřený OK. Děkuji za každou radu

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak nové poznatky,čidlo vyměněno,nové rele žhavení. Už to sice žhavý,ale pořád nechce startovat,nastartováno přes připravek na start do sání,motor jsme nechali půl hodiny běžet,pak jsme vypli,znovvu start a nic. Už mechanik zkontroloval,předvstřik OK,nastavení rozvodů Ok přesně na rysku. Povolený vstřiky,čerpadlo naftu dává(palivový filtr také nový).Jěště se mechanik podívá na řemenici,jestli náhodou není střižený klínek a pak,že už to vidí jen na čerpadlo,asi ta elektronická část čerpadla,na to už nemá diagnostiku. Říkal,že když maji nějaký problém s čerpadlem,vozí to do servisu na čerpadla do Bosonoh,že dokáží popřípadě opravit čerpadlo na autě bez demontáže čerpadla,tak uvidím :|

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“