MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

asi tak :mrgreen:

VelPa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 20.05.2014 21:00

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od VelPa »

hiero píše:to VelPa najlepsie bude podla mna original z vw.....ale nasiel som od erlingu http://www.autokseft.cz/ELRING-Sada-tes ... 0-nd473339
hiero diky. A jeste mam jednu, mozna blbou, otazku: pretesnuji se rovnou vsechny vstriky? Nebo se pozna ktery je ten spatny?

A kdybyste jeste nekdo meli odkaz na tu opravnou sadu na tandem? Prosim :-)

Uživatelský avatar
hiero
Pilot
Pilot
Příspěvky: 805
Registrován: 13.02.2009 15:18
Bydliště: Štúrovo, Slovensko

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od hiero »

samozrejme vsetky a daj to spravit niekomu kto tomu rozumie aby prekontroloval ulozenie vstrekov lebo sa zvykne vymackat a treba dodrzat utahovaci moment na skrutke dalej nastavit polohu vstrekovacov ako aj dodrzat postup pri skrutke co tlaci cez vahadlo na vstrekovac....a co sa tyka tandemu tak podla toho aky tam mas ci luk alebo bosch http://www.boschservicejanega.sk/diesel ... -cerpadla/

ladadb
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 03.04.2016 10:13

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od ladadb »

ahoj vsem mam problem s motorem a uz jsem nestastnej.Motor normalne startuje jede .Pak zastavim a kdyz chci nastartovat otocim klicek cerpadlo bezi nevypne kontrolka ve dverich blika jak silena. den to stalo a zase jelo .po tydnu se mi to stalo na pumpe.parkrat sem zapl vypl klicek pumpa vypla a chytlo to na otoceni. zase tyde pohoda a rano prijdu k autu a nic.Tak sem si s tim hral a jednou nechal dele zaplej klicek a najednou cvak pumpa vypla cvaklo nekde u relatek.kdyz sem s nima zahejbal zase se rozbehla klepl sem do nich a vypla motor chytil.Muze byt vadne nejake rele?? chtel sem nechat odpojit imo ale v tomhle pripade si nejsem jist zda je to tim.
ford galaxy wgr 2,3 1999

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Zkoušel jsi diagnostiku? Ta by mohla něco napovědět.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Honza640
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.07.2016 21:35
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Honza640 »

Zdravím všechny,
mám problém se startováním a nakonec jsem skončil u varianty, že mi padá nafta. Když mám plnou nádrž, tak to téměř nepocítím, ale s prázdnou stačí 5-6 hodin a mám problém nastartovat. Když nastartuju, tak vše šlape jak má a s teplými starty taky není problém.. Vag nic nehlásí. A já potřebuji poradit jestli jde nějak zjistit kde je problém (palivový filtr x tandemové čerpadlo x vstřiky x hadičky..) nebo jestli musím měnit nebo přetěsňovat jedno po druhém a čekat kdy problém zmizí.? Čím byste začli?
Dva měsíce zpět jsem nechal dělat rozvody a problém se starty se objevil asi o měsíc později. Může to souviset?
Díky za postřehy..
Touran 1.6 MPI 75kw rv.2008
Sharan 1.9 TDI PD 85kw rv.2000

Honza640
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.07.2016 21:35
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Honza640 »

Prosím vás o pomoc..
padala mi nafta a nejdřív jsem vyměnil palivový filtr a hadičky, pak auto jezdilo, ale nafta padala dál..
Koupil jsem sadu na opravu tandemového čerpadla a dnes jsem ho přetěsnil.. vše vrátil zpět, ale nemůžu nastartovat..
Je možné, že se systém od čerpadla dál tak zavzdušnil, že jsem nenastartoval ani po čtyřech dlouhých startech? Jde systém nějak odvzdušnit? nebo musím prostě točit a točit?
A ještě jsem projel auto Vagem a ten našel toto:
Thursday,25,August,2016,19:44:36:62939
VCDS Version: Release 12.12.0 (x64)

Address 01: Engine Labels: 038-906-019-AJM.lbl
Control Module Part Number: 038 906 019 J
Component and/or Version: 11,9l R4 EDC 0010SG 1087
Software Coding: 00002
Work Shop Code: WSC 10091
VCID: 1E3338F39A420EEE86F-4A9C
1 Fault Found:

18072 - Control Circuit for PD Injectors
P1664 - 35-00 - Electrical Malfunction

Readiness: 0 0 X X X

Nevím jestli se taková chyba může stát během odpojení tandemu, nebo je to jen falešná indikace, protože je systém zavzdušněn.. Máte někdo zkušenost??
Můžu motoru ublížit když budu dál startovat?
Předem dík za rady..
Touran 1.6 MPI 75kw rv.2008
Sharan 1.9 TDI PD 85kw rv.2000

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od M@rty74 »

Neměl jsi odpojený konektor do hlavy - ( ke vstřikovačům ) ? Píše ti to chybu vstřiků... Tipoval bych na špatně zasunutý konektor.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Honza640
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: 19.07.2016 21:35
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Honza640 »

Konektor jsem neodpojoval.. teď z hlavy ani nevím který to je, ale dával jsem si pozor abych vše vrátil jak má být a do dalších věcí nezasahoval..

Edit:
Tak jsem našel ten kulatý konektor do hlavy a ejhle, nebyl úplně dotažený.. asi jsem ho povolil když jsem protahoval ruce k tandemu.. střïknul jsem tam sprej na kontakty a dotáhl. Motor chytnul na první otočení. Diagnostika je super věc, bez ní bych točil ještě týden a stejně k ničemu..
Díky za radu!
Touran 1.6 MPI 75kw rv.2008
Sharan 1.9 TDI PD 85kw rv.2000

Uživatelský avatar
dilwermoon
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 08.09.2011 19:11

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od dilwermoon »

zdravím, mám motor 1,9 tdi 77kW vyrobeno 2006 a předevčírem když jel naposledy nebyl problém a dneska hlásí nízký tlak oleje a jen točí a po chvilce hlásí STOP a nízký tlak oleje. Pomůže někdo praktickou radou? A prosím budete hovořit s naprostým laikem tak žádné odborné výrazy, matně tuším kde se leje nafta, taky vím kde je nádobka na ostřikovače a docela si poradím s měrkou na olej :) tudíž olej změřeno a je na půl cesty mezi max a min takže v pohodě a bez viditelných příměsí jako je voda. Vzhledem k tomu že autí používá dcera když potřebuje do školy tak chci co nejrychleji do provozu a aby byl Helmut v pořádku. Díky za každé konkrétní info.
passat variant sportline 1,9tdi / 77kw / 2007
toyota corolla 1,6 valvematic 97kW/2016

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od michall »

Asi by to chtělo se ptát v sekci Passat, nikoli SAG.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Sharan 81/96kw
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 11.11.2016 17:11

Nestartuje mi Sharan 1.9TDI 81kw

Příspěvek od Sharan 81/96kw »

Zdar mystři,

Mám takoví zvláštní problém, občas mi nechce nastartovat auto, je jedno jestli je ohřaté, dělá to ráno i odpoledne. Zdá se mi že to děla podle počasí.Relátko sem vyměnil a nic, Odpojil sem čidlo teploty a nic. Co by to ještě mohlo dělat.Diky


modedit: dodržuj prosím pravidla sekce

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od M@rty74 »

No ty mistře - asi by chtělo trošku lépe popsat, co to jako znamená občas mi nechce nastartovat auto. Bohužel křišťálovou kouli tu většina lidí nemá, aby v ní viděli jestli ti to dlouho točí nebo naopak se startér ani nepohne atd.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od kanec.h »

Cau a Ahoj
Sharan 1.9tdi 66kw ahu 1997
Prvni vetsi problem tak se jdu optat pro rady.
Problem:Zaclo to tak ze sem prisel do auta jako kazdy den.....chci nastartovat a nic mrtvo napeti 8V ......nic .....koupil jsem baterii dal ji tam pac tahle byla uz stara 2011.....nastartuju a cajk po par metrech dobijeni svitila kontrolka trvale....nechal sem to bejt a dneska koupil altik dal sem novej.....dobijeni cajk....vyjedu dobijeni sviti trvale po 200m a od pojstek jde kouř.... zastavil sem chcipl a uz nenastartoval ....chyba viz obrazek :sorry: auto nastartuje jde a najednou chcipne....
Věci co jsem delal před nez to zaclo....měnil brzdovy válec.....objevil par spatnych pojstek ktere sem nahradil za nové ale vliv na provoz ze byly praskle nemělo a po geometrii presazoval o zub volant :)diky za postřehy
Přílohy
20170413_184124.jpg
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

jukinoo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 376
Registrován: 22.09.2008 23:05
Bydliště: ziar nad hronom

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od jukinoo »

Zdravím páni nejde mi naštartovať pri zapnutí nespraví ani tuk relé 109 som vymenil batérie je dobrá akurát na poistku 25 mi 30A mi nejde prúd môže to mať z tým niečo spoločné.dakujem

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“