MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

No PD motory nemám v oblibě, tak radit moc nebudu.
Ale napružil bych ještě třeba kontakty na vstřikovačích (netvrdím že to pomůže ale nic se tím nepokazí), víc neporadím do PD se mi nikdy nechtělo šťourat..
TDi je více méně jednoduché a repas čerpadla sem platil 13t což je +/- pořád stejná cena i teď.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od padlos »

A je u PD taky to kolo na rozvodech, které by to mohlo dělat?
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Nikdy sem o tom neslyšel, že by se příhoda s kolem stala na PD motoru.
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
bembas
Závodník
Závodník
Příspěvky: 641
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Zlín

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od bembas »

padlos píše:Ahoj, tak vás taky tu zkusím jestli by někdo neporadil. Koupil jsem Alhambru 2001, 85kW TDI, motor AUY. A studená po několikátém startování nakonec chytne. Když ji chcípnu a zkusím nastartovat znovu, tak naskočí hned. Bohužel tak cca po 8 minutách se motor začne hádat a po chvilce chcípne a už nastartovat nejde. Na VAGu to hlásilo 16705 - cidlo otacek motoru (G28) - neverohodny signal P0321 - 35-10 - - - Sporadická, čidlo jsem vyměnil 2x :) proměřil svazek mezi čidlem a řídící jednotkou motoru, teď jsem ještě sehnal jinou řídící jednotku a zkusil vyměnit. Chybu čidla ani jinou to už na VAGu nehlásí, ale motor se chová pořád stejně. Rozvody jsou nové. Myslíte, že by mohla být ještě chyba v čidle G40 i když to na VAGu nic nepíše?
Předem díky za radu.
Proměř ještě jednou svazek mezi snímačem na klice a řídící jednotkou,rádo to oxiduje a dráty se lámou.Změř to přes žárovku,při normální zátěži se to tváří ok,ale při větším odběru to už nefunguje.Měl jsem ten problém a bylo to v drátech
VW Sharan 1.9 Tdi 4motion
VW touareg 3.0Tdi 176kw

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak to se omlouvám za zcestnou radu

padlos
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 15.11.2015 08:36
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od padlos »

To je v pohodě, jsem rád za každou radu. Koupil jsem dneska ještě čidlo vačkového hřídele a snad se zítra vymění. Kdyžtak to zkusím ještě proměřit se žárovkou. Ale je divný že to tak těch pár minut běží na bez problému a jak se to trochu zahřeje tak to postupně chcípne a už s tím nic nejde. Kamarád co to spravuje říkal, že kdyby to byli ty kontakty na vstřiku, že by to psalo něco na VAGu, ale radši to taky ještě zkontrolujeme.
Zatím díky, dám vědět.
VW Sharan 2009, 2.0TDI, BRT, HighLine

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Třeba na B5 Passatu to o vstřikách nic nepsalo a po napružení kontaktů se chod docela dramaticky změnil - k lepšímu..
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

romik.cbr
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 09.10.2011 00:23

alhambra nechce chytit

Příspěvek od romik.cbr »

Zdar klubaci..mel bych mensi problém nechce mi chytnout alhambra tdi 85kw po nehodě..neslysim palivove čerpadlo..nesvítí kontrolka zhaveni a nelze se spojit s řídící jednotkou..vše ukazuje na přerušené napájení nebo rele 109..jen si nejsem jisty jestli je u alhambry II u jedničky vim že tam je u dvojky si nejsem jistý..poradí někdo,předem děkuji

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak opět problém se startováním :( . Když je pod nulou starty OK,ale jak je nad,nebo je vlažný motor,tak někdy v pohodě a někdy točím jak to chytne opět bílý dým. Zjistil jsem, že nespíná relé žhavení. Odpojil jsem čidlo teploty,relé sepne, kontrolka žhavení svítí dlouho,ale nastartuji. Nejlíp to chytne když nažhavím manuálně přes kábl. Zkusím vyměnit to čidlo teploty a uvidím. Nechápu,že by odešlo tolik věcí najednou. Kolo na klice,žhaviče,čídlo teploty. Navíc mě děsí takovej skřípavej zvuk po nastartování,po přidání plynu ok. Jinak teplej motor chytá v pohodě

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak čídlo vyměněný a teplý motor nechce startovat,po odpojení čídla ano. Aby to nebylo málo,tak mě odešel startér, ale už je opravený. Po kontrole nastavení předvstřiku atd...nesedí. Takže opět rozhodit rozvody a co jsem četl ať už tady,nebo na jiných fórech, tak to vypadá opět na kolo na klice. Nesrovnalosti jsme totiž čelo kliky,jak se všude píše,vypadalo to,že není potřeba. V servisu kde dělá kamoš tu frézku nemají,možná ji budou kupovat,nebo vyrábět,uvidíme jak to v pondělí rozdělá. Nemáte někdo prosím typ na půjčení frézy, nebo jak ji vyrobit? Bydlím kousek od Brna

Uživatelský avatar
Mira077
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od Mira077 »

Tak jsme to dneska rozdělali a potvrdilo se to kolo,opět vymačkaný asi po 500km,bohužel jsme nesrovnali čelo klikovky a jestli je febi fakt taková sračka nevím.tak pro jistotu obědnám swag se šroubem a uvidime. Teď největší problém sehnat tu frézu. Nemáte prosím někdo na pujčení z Brna a okolí,samozřejmě to nechci zadarmo. Pokud to neseženu do konce týdne,tak musím frézu koupit za 2300,- ,ale pořád levňejší než kliku ven.

Uživatelský avatar
11mAjA11
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9062
Registrován: 13.09.2008 15:42
Bydliště: Small Town in North Moravia

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od 11mAjA11 »

Doptej se tady :

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=4 ... fr%C3%A9za" onclick="window.open(this.href);return false;

nebo pohledej tu :

http://www.vw-club.cz/search.php?keywor ... 5B0%5D=178" onclick="window.open(this.href);return false;

:wink:
Moje přibližovadla :Golf Mk II TDi AHF, Golf Mk IV 1.6 16V, T3 1.6D Alpinweiss - Das ReiseWagen, Sup1AMX, GSX-R 750, Jawa 23 Mustang, Alhambra I AFN,P206
Příběh Australanky --> Obrázek

R.I.P. areka

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Vcera rano prestal motor startovat - ale iba rano. Trva to asi par pokusov, potom chytia niektore valce a po 10-15 sekundach chyti cely a cely den funguje OK. Vcera bolo cely den minus a aj po 9 hodinach v praci nemal najmensi problem.

Dnes rano to iste - zase na treti pokus so sialenym zvukom a nasledne celu cestu do prace bez problemu.

Kontrolka zhavenia svieti. Zhavice boli menene pred 2 rokmi, ale nezda sa mi, ze by vsetky umreli naraz.

Nejaky iny tip?

Dik
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Uživatelský avatar
jardahes
Řidič
Řidič
Příspěvky: 194
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Holýšov - Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od jardahes »

nafta, aditivum?
Jarda

Uživatelský avatar
matko001
Závodník
Závodník
Příspěvky: 639
Registrován: 19.06.2012 23:32
Bydliště: Amsterdam NL

Re: MOTOR NESTARTUJE: nejde nastartovat motor

Příspěvek od matko001 »

Zabudol som povedat, ze dnes bolo plus 2, v noci nemrzlo, takze zamrznuta nebude.
Vcera som natankoval na inej benzinke, teraz som mu dal 25km do prace a poobede pojde 25 km z prace - takze nafta bude nova. Ale s touto nadrzou som jazdil par dni a problem bol az vcera. Aj ked predtym nemrzlo. No neviem.
Rodinny Ford Galaxy 2003, 1.9 TDI 96kw, 6 st.
Vozitko mojej polovicky: Ford Focus mk1 2000, 1.8 benzin
Byvale rodinne auto: Ford Mondeo 2003 kombi, 2.0 TDCi, 6 MMT

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“