Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: MOTOR, LPG: potíže s LPG a s motorem kolem LPG
PříspěvekNapsal: 29.10.2008 22:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.09.2008

1

ahoj
mám podobný problém jako ninja8 s oranžovou kontrolkou CHECK ale zakopaný pes bude asi někde jinde - už s tim laboruju tak měsíc

mám 2,8 V6 benzín s přestavbou na plyn
když jedu na benzín je vše OK, v momentě kdy se sepne plyn mám při zátahu tenhle problém-auto začne škubat a po chvíli začne blikat(nebo se rozsvítí)kontrolka CHECK
na začátku jsem vyměnil 2cívky protože je to tak nahlásilo ale teď to hází opakovaně poruchu jen na 5tym válci(cívky jsou všechny OK-měnili jsme je)
konkrétně poruchu ventilu/vstřikování - to by ale nemělo být v činnosti protože v ten moment řídí vstřiky počítač na LPG

počítač VW pak automaticky odpojí 5tý válec protože má o něj strach a proto to pravděpodobně škube
v servisech neví a na přestavbě taky ne.......................jednou z možností je, že se hádají ty dva počítače a neví jak se domluvit :lol:

nesetkal se stím někdy někdo??
dík Vojta :?: :idea:

Předmět příspěvku: Re: cukání při zátahu,Sharan na LPG
PříspěvekNapsal: 30.10.2008 01:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

84

Zdravím kolegu s VR6 a LPG :lol:
bohužel Ti neporadím, páč tomu houby rozumím,
nechal jsem si namontovat a od té doby na benzín i LPG fičím bez problémů... :wink:
nicméně si myslím, že pro bližší info by jsi měl vyspecifikovat jakou VR6 provozuješ (kW, rok, popř. typ motoru)
a taktéž systém LPG a výrobce, aby Ti fundovanější měli dostatečné podklady...
dle mého názoru : to co píšeš vypadá opravdu jako softwarové nedorozumnění... :wink: , čili řešit u montážní firmy na LPG... :|
ještě mne napadá, jestli máš kabely OK? nejenom "cívky" či spíše svíčky :) , ale i kabely od rozdělovače ke svíčkám...
No ostatně i kvalita plynu může mít vliv... :wink:
tož tak...
pH

Předmět příspěvku: Re: cukání při zátahu,Sharan na LPG
PříspěvekNapsal: 30.10.2008 09:14 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3829

Celkem logicky se jedná o závadu systému LPG. Proto jezdit na servis VW nebo jiný servis, který dělá seriové vozy je naprosto zbytečné.

Je nutné navštívit firmu zabývající se systémy LPG - montážemi, opravami nebo diagnostikou těchto systémů. Navíc ne každá taková firma je schopna opravit všechny systémy LPG - je jich víc než systémů na benzin.

Dělal jsem do LPG řadu let jako profesionál a můj brácha je v Karlovarském regionu největší borec na LPG, za kterým jezdí lidi i z míst vzdálených stovky kilometrů.

Jestli bys byl ochoten udělat si výlet do Karlových Varů k mému bráchovi, můžu Ti na něj dát kontakt a domluvte se. Jsem téměř přesvědčen, že Ti pomůže.

Pokud bys opravu LPG systému odkládal, dost reálně hrozí jiné dost závažné problémy (poškození KATu, exploze důsledkem nahromadění nespáleného LPG v nějakém místě motoru, důsledkem nepravidelného chodu motoru hrozí přeskočení rozvodů a jiné legrace).

Renault Clio III 1,2i 55kW (*2012)

Předmět příspěvku: Re: MOTOR, LPG: potíže s LPG a s motorem kolem LPG
PříspěvekNapsal: 15.01.2009 13:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

23.12.2007

26

Teplice

Littleson píše:
ahoj
mám podobný problém jako ninja8 s oranžovou kontrolkou CHECK ale zakopaný pes bude asi někde jinde - už s tim laboruju tak měsíc

mám 2,8 V6 benzín s přestavbou na plyn
když jedu na benzín je vše OK, v momentě kdy se sepne plyn mám při zátahu tenhle problém-auto začne škubat a po chvíli začne blikat(nebo se rozsvítí)kontrolka CHECK
na začátku jsem vyměnil 2cívky protože je to tak nahlásilo ale teď to hází opakovaně poruchu jen na 5tym válci(cívky jsou všechny OK-měnili jsme je)
konkrétně poruchu ventilu/vstřikování - to by ale nemělo být v činnosti protože v ten moment řídí vstřiky počítač na LPG

počítač VW pak automaticky odpojí 5tý válec protože má o něj strach a proto to pravděpodobně škube
v servisech neví a na přestavbě taky ne.......................jednou z možností je, že se hádají ty dva počítače a neví jak se domluvit :lol:

nesetkal se stím někdy někdo??
dík Vojta :?: :idea:

Já to měl na Alhambře a měl jsem prošlehlý-prasklý- zapalovací modul,za studena na benzín jela normálně,trochu se ohřála a cívka se teplem roztáhla a začala prošlehávat a auto začalo škubat a rozsvítil se check,na vagu mi to nesmyslně hlásilo chyba 4 benzínového vstřiku.

PříspěvekNapsal: 15.01.2009 21:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3829

LPG je na bezvadnost zapalování extrémně náchylný. Na benzin to pojede, jako by nic, ale na LPG to bude zlobit.

Renault Clio III 1,2i 55kW (*2012)

PříspěvekNapsal: 15.01.2009 22:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

08.09.2008

163

Teplice, Praha a D8

ahoj mám FG II taky 2.8. mám tam LPG asi 6 tis km. Taky jsem s tím trochu ze začátku laboroval. Hrozně záleží na nastavení od mechanika LPG. Když jsem šel jednou na kontrolu, tak mi tam trochu ubral bohatost či co a trochu mi to škubalo. Tak druhý den mi to zas trochu obohatil a bylo ok. Taky jezdím s kontrolkou check. Nekdy po vymazání to nesvítí třeba 1000 km a pak se to zničeho nic rozsvítí. Bohužel jsou to dva PC, které je hrozně těžké sesumírovat, aby šlapaly oba tak jak mají a nehádaly se. Prý tyto naše motory jsou velmi citlivé na seřízení. Jinak teď jezdím bez větších problémů. Jo a já mám ještě tiptronica, takže prý je to ještě další PC které se musí sladit s těma dalšíma. Tak nezoufej a říkám zkus to se s mechanikem plynu domluvit at zkusí víc variant nastavení hodnot.
Zdar
Radek :wink:

PříspěvekNapsal: 30.07.2012 21:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.02.2008

438

Kamenná

ahojte koupil jsem sharana z lpg nějaký ag holanský systém to mi řekl kámoš a nefunkuje nekoukl by se na to někdo nebo nekoho neznáte díky.

PříspěvekNapsal: 09.09.2012 17:47 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2012

65

HRADEC KRÁLOVÉ

Zkus firmu GERA v HK...tenhle systém dělá........svítí ti přepínač pro LPG? nebo ti to přepne a zdechne?

PříspěvekNapsal: 11.09.2012 20:13 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

06.02.2008

438

Kamenná

lukiis píše:
Zkus firmu GERA v HK...tenhle systém dělá........svítí ti přepínač pro LPG? nebo ti to přepne a zdechne?

když zmáčknu na přepínač tak začne blikat a nicměl jsem to v prostějově a tam mi řekly že se musí dát novej předek u motoru cena 20000

PříspěvekNapsal: 11.09.2012 20:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2012

65

HRADEC KRÁLOVÉ

přepínač začně dycky blikat, než přepne do plynu, jde o to jestli ubec přepne..Pokud ne , muže byt problém v tlakovém čidle...celou motorovou sadu ti nabídnou všude, když si s tím nevědí rady...... ale pokud přepínač bliká, je eště šance že jednotka funguje a je pouze chyba v tlaku nebo i jen v teplotě na reduktoru

PříspěvekNapsal: 16.09.2012 09:28 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.07.2012

224

Chodsko

Kluci, lže vám na LPG palubní počítač? Když jedu na LPG, tak to ukazuje skoro o 4 litr víc než v reálu.

Předpokládám, že je jednotka náležitě oblbnutá plynem a povídá nesmysly.

http://www.AutomobilovySlalom.cz , levné závody pro každého.

PříspěvekNapsal: 16.09.2012 19:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2012

65

HRADEC KRÁLOVÉ

palubák ti bohužel bude kecat... spotřebu plynu jedině počítat z deního počítadla...

PříspěvekNapsal: 16.09.2012 20:57 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

19.07.2012

224

Chodsko

Že lže mi nevadí. Spíš jestli je to normální že při provozu na plyn ukazuje kraviny a na benzín správně

http://www.AutomobilovySlalom.cz , levné závody pro každého.

PříspěvekNapsal: 17.09.2012 19:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

09.02.2012

65

HRADEC KRÁLOVÉ

jj je to normální......

PříspěvekNapsal: 06.06.2013 20:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.08.2011

32

Ahoj,

máme galaxy I 2.3 LPG. Začalo zlobit po nastartování - na benzin - Na volnoběh to ještě jde, ale jakmile chci po motoru tah, tak se dusí, někdy chcípá.
Když vytočím motor aby přepnul na LPG, tak už jede v pohodě. Na teplým motoru to jede v pohodě i na benzín.

Bylo měněno jen palivové čerpadlo - z nějaké jiné starší galaxy (nebylo to ale úplně stejné, museli předělat jen vnitřní motor čerpadla).
Pokud by ale zlobilo čerpadlo, pak bych čekal, že to bude dělat i na teplém motoru.

Máte nějaké nápady?
Díky

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]