REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od Kamyl »

Jen jsem chtel upozornit vsechny, kdo o tom jeste nevi, nebo zapomeli. Kdo mate nejakeho kostlivce ve skrini, v podobe sto let neexistujiciho a neodhlaseneho auta, tak honem na magistrat na dopravku, po Novem roce uz budete mit problem... Je to tak, ze do konce roku je takove "obdobi hajeni", kdy se lze zbavit neexistujiciho (nicmene stale prihlaseneho) auta a trvale ho vyradit z provozu. Ted na to jeste staci cestne prohlaseni o tom, ze vozidlo jiz neexistuje a RZ a TP jsou neznamo kde. Po Novem roce takto jiz auto vyradit z evidence nepujde, bude potreba dolozit potvrzeni o ekologicke likvidaci. A pokud jiz auto neexistuje, nebudete jej moct (celkem logicky:) ) ekologicky zlikvidovat, takze se dostanete do zacarovaneho kruhu. Protoze Ceska kancelar pojistitelu jiz ma k dispozici databazi evidovanych vozidel a porovnala ji s databazi pojistenych vozidel. A za kazde vozidlo, ktere je v registru a neni placene povinne ruceni se bude platit palka (u aut konkretne 50 Kc denne do obsahu 1800 ccm, nad tento obsah 70 Kc denne). Ja mel napriklad na sebe napsane 3 auta z pocatku 90. let, ktera jsem zlikvidoval, ale neodhlasil. A hodne jsem se divil, co vsechno jsem mel kdysi na sebe ruzne napsane. Takze kdo si neni 100% jisty, ze ma vsechno OK, tak se radeji zajdete informovat do registru vozidel.
Dalsi informace najdete tady:
http://ekonomika.idnes.cz/neplaticum-po ... oprava_abr
http://www.bezpojisteni.cz/
Obrázek

BrendlJiri
Člen klubu
Příspěvky: 319
Registrován: 29.09.2007 12:33
Bydliště: jablonec nad nisou

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od BrendlJiri »

Podle sdělení Ministerstva dopravy lze neexistující (rozebrané, zlikvidované) vozidlo trvale vyřadit z registru vozidel ve správním řízení, dle § 13 odst. 1 zákona č. 56/2001 Sb. Pokud motorové vozidlo zaniklo, je rozhodující datum 1.5.2004, kdy začal platit zákon o ekologické likvidaci. Do tohoto data je možné s občanem zahájit správní řízení, kde do protokolu vysvětlí, jak vozidlo zaniklo a zároveň sdělí, že údaje jsou pravdivé a je si vědom občanskoprávní i trestněprávní odpovědnosti. Před vydáním rozhodnutí správní orgán zjišťuje, zda po 1.5.2004 vozidlo nemělo ani jednou sjednané povinné ručení či ani jednou nebyla provedena STK. Pokud budou splněny všechny výše uvedené podmínky, je možné vydat rozhodnutí o trvalém vyřazení. To datum je duležitý já mám problém že nemám auto TP ani RZ ato vše se přihodilo v roce 2006 takže mám smulu a mužu jen čekat co bude :oops:
Sharan tdi afn 81kw

Uživatelský avatar
maxie
Člen klubu
Příspěvky: 432
Registrován: 22.10.2007 16:44
Bydliště: Mohelnice(SU)

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od maxie »

Osobně jsem byl na registru vozidel s tím, že tam mám od roku 2005 v depozitu auto, které už samozřejmě neexistuje(motor jsem použil a zbytek rozprodal nebo dal do sběru, v komunálu neskončil ani šroubek). Mám jen TP, nic jiného.
Řekli mi, že to řešit nemusím, že na nás, co máme značky v depozitu(v době, kdy jsem je tam dával to bylo na dobu neomezenou), nemají páky, jak nás odtamtud vyštípat. A hlavně, povinné ručení se samozřejmě nevztahuje na auta v depozitu.
Tak jest má zkušenost.

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od jbarman »

Na kolik to správní řízení přijde, teda jestli něco?

Uživatelský avatar
Kamyl
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 471
Registrován: 08.07.2008 20:43
Bydliště: Ostrava / Karviná / Brušperk
Kontaktovat uživatele:

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od Kamyl »

Ted do konce roku to je zdarma, neplatil jsem nic...
Obrázek

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od jbarman »

Pomoc, pomoc :!: - dostal jsem se do neřešitelné situace. V roce 2003 jsem pořídil auto, o kterém jsem si myslel, že ho uvedu do provozu a předchozí majitel provedl na mě odhlášení. Jelikož jsem zjistil, že do provozu uvést nepůjde, tak jsem použil několik náhradních dílů a sám vozidlo zlikvidoval (v.r. 2003) no a vozidlo na sebe nepřihlásil. Jak šel čas papíry a značky ležely někde na půdě a přišel konec roku 2008 bylo třeba s tím něco udělat. Tak jsem zašel na evidenci vozidel a chtěl vozidlo zrušit. Tam mi řekli, že ho musím nejprve nechat přihlásit, potom zlikvidovat a potom odhlásit. Takže jsem v neřešitelné situaci, kdy mám doložit doklad o likvidaci vozidla, které neexistuje a zároveň není zatím dohlášené, potom ho dohlásit na podkladu o evidenční kontrole (evidenčka je nemožná, auto neexistuje), (nebo to bylo možná naopak). Posílají mě od čerta k ďáblu, furt stejná písnička :evil: Tak mi někdo prosím poraďte jak vyzrát na zdejší absurdistán.

Uživatelský avatar
widle
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 6549
Registrován: 25.09.2007 18:49
Bydliště: Pržno okr. Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od widle »

jbarman píše:Pomoc, pomoc :!: - dostal jsem se do neřešitelné situace. V roce 2003 jsem pořídil auto, o kterém jsem si myslel, že ho uvedu do provozu a předchozí majitel provedl na mě odhlášení. Jelikož jsem zjistil, že do provozu uvést nepůjde, tak jsem použil několik náhradních dílů a sám vozidlo zlikvidoval (v.r. 2003) no a vozidlo na sebe nepřihlásil. Jak šel čas papíry a značky ležely někde na půdě a přišel konec roku 2008 bylo třeba s tím něco udělat. Tak jsem zašel na evidenci vozidel a chtěl vozidlo zrušit. Tam mi řekli, že ho musím nejprve nechat přihlásit, potom zlikvidovat a potom odhlásit. Takže jsem v neřešitelné situaci, kdy mám doložit doklad o likvidaci vozidla, které neexistuje a zároveň není zatím dohlášené, potom ho dohlásit na podkladu o evidenční kontrole (evidenčka je nemožná, auto neexistuje), (nebo to bylo možná naopak). Posílají mě od čerta k ďáblu, furt stejná písnička :evil: Tak mi někdo prosím poraďte jak vyzrát na zdejší absurdistán.
já jsem dneska rušil jeden šrot. Rok byl v převodu na mě, to jsem si myslel, že udělám technickou a přepis. V pondělí jsem jel na STK, jenže jsem byl v šoku. Ani jsem tam nedojel, otočil jsem to a letěl na vrakáč zlikvidovat jej. Dneska jsem byl na městském úřadě zrušit jej formálně. Technik zjistil, že jej nemám přepsané na sebe, že se to musí napravit. Udělal přepis na mě, dal jsem mu 800,- a vzápětí autíčko zrušil i formálně, to už bylo zadara.a ty když auto už nemáš, udělej to jako Kamyl, čestné prohlášení, že auto už není mezi náma a je to.
žiju stále kupředu, protože tak je to správné.... http://www.Bodroteam.cz

Uživatelský avatar
jbarman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 325
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Ždánice u Kyjova

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od jbarman »

Tak to zítra zkusím znovu....zase 3 hod fronta brrrrrr

PavelH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.08.2008 08:05

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od PavelH »

Ahoj, nevíte někdo, co potřebuji na DI, když jsem prodal multivan a chci ho jen odhlásit na nového vlastníka? Myslel jsem, že stačí jen kupní smlouva a velký technický průkaz, ale ted jsem se někde na webu dočetl, že i malý TP a pojištění, což mi přijde krávovina, ale nechce se mi tam stát frontu abych se dozvěděl že to bylo na nic. Nemáte někdo čerstvou zkušenost? Díky :)

maniaczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 15.11.2008 14:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od maniaczek »

maly TP urcite budes potrebovat. Pojisteni asi ne.

Uživatelský avatar
Belmondo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 349
Registrován: 12.10.2007 13:22
Bydliště: Praha

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od Belmondo »

Malý techničák chtít budou, řekni že jsi ho ztratil, zaplatíš 100,-Kč a mělo by jim to stačit. Novému majiteli stejně budou vystavovat nový. Zelenou kartu máš tak ji vem sebou. Takhle to fungovalo normálně i když je pravda, že před 2 lety. Nejlépe před tím zavolat a ověřit si to.

PavelH
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 22.08.2008 08:05

Re: REGISTR VOZIDEL: evidence, přehlášení, odhlášení, postupy

Příspěvek od PavelH »

Tak dnešní realita: Chtěli VTP, Malý TP, Kupní smlouvu a vyplněný jejich formulář, to je vše. Odhlášení na kupce bez poplatku. Za 2 minuty hotovo.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“