NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
JirkaV6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01.02.2017 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od JirkaV6 »

JJ chystám se pod to vlézt a kable zkontrolovat. Do zimy to musi byt v cajku aspon predek....
SHARAN V6, 4 MOTION,r.v.04 AYL

JirkaV6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01.02.2017 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od JirkaV6 »

Ahoj tak stále se mi zadek nespíná. Viz výše.Prosím vás měl jste někdo to co já? Měl jsem to v servisu diagnostika(BOSCH) nehlásí žádnou chybu na zvedáku prý jdou všechny 4 !! Ja to zkoušel na vlhké trávě a zadek mrtvej... Občas protiprokluz šel, ale taky asi nejni uplně ok. Kontrolka ASR svití jak má tzn. jen pokud je aktivní ale i v případě že to hrabe jako čert... Nesetkal jste se s tím někdo? Mám to nechat u někoho napíchnout co má VAG? Ale na zvedáku hrabe.....Nebo problém bude mezi volantem a sedačkou jak mi bylo naznačeno :-)
Díky za tipy.
SHARAN V6, 4 MOTION,r.v.04 AYL

freda29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.09.2017 10:21

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od freda29 »

Včera jsem se konečně dostal na diagnostiku. Měřené hodnoty ze snímačů kol jsou všechny v normě, snímač úhlu volantu také. Z diagnostiky už nejsem schopen na nic přijít. Mám však nový poznatek, pokud je auto připojeno na diagnostice, najede se do řídící jednotky ABS a rozbliká se kontrolka, haldex funguje normálně, při prokluzu zabere zadek a při jízdě do zatáčky nikde nic nedře. Už to řeším více než rok.

JirkaV6
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 01.02.2017 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od JirkaV6 »

Prosím tě byl jsi jsi tedy na VAGU?
SHARAN V6, 4 MOTION,r.v.04 AYL

freda29
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 07.09.2017 10:21

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od freda29 »

Jo, byl, ale žádná chyba, vše v normě.

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od sambush »

Zdravím páni.

Takže zase dalšia skúsenosť, buchanie pri zatacani mi prestalo po zime. A ako tento tyzden prsalo dostalo sa niekam mokro a uz to robi znova a viac aj trochu s mensou frekvenciou aj ked idem rovno.
Koment k tomu ked mas napichnutu jednotku ABS diagnostikou haldex abs esp sa vypnu cize nebude to robit.
Idem si pozret co moze byt vo veci kde by to mohlo zatiect.
Este otazka na tych kto to mal napichnute ABS jednotku.ake hodnoty vam ukazuje cidlo pozdlzneho zrychlenia pri rozkazde a brzdeni.

Dakujem

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

Konečne sa našiel čas, diagnostika samozrejme bez závad. ABS som pozeral všetky čidla vyzerajú byt ôk každé koleso ukazuje správnu rýchlosť. Volant taktiež čiže nechápem. Zistil som napetie cca 13,5 na haldex občas to padlo na 0.7 a zrazu ticho žiaden buchot. Podľa niekde zatiekla voda a niečo skratuje otázka kde. Totiž začalo to robiť po mega búrke voda sa doslova valila po ceste. Neviete niekto kade vedie hlavný kábel od rj haldex smerom do kabíny? Musí ísť cez nejakú prechodku dverí. Totiž mi odišla sefoerova strana ci náhodou neseklo aj káble s haldex u.
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od sambush »

Od rj haldex ide kabel dozadu k rezerve na diferaku je 8pin konektor a potom hore nad rezervou do vnutra.a potom mozno po lavej strane auta dopredu. Nie som si isty.a kde si meral a ako to napatie?

Dik

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

Napätie len priamo cez diag cez pohon vsech kol, tam vidno, ja si myslím totiž že problém bude niekde len v skrate káblov. Pripadne samotnej rj haldex musím to zistiť na zatiaľ som odpojil čerpadlo aby mi fu goval eps atď
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od sambush »

Aha,tak to kratke vypadky nemusi zachytit.ale tebe potom pri tom vypadku na 0.7V prestane buchat cize strati svornost na zadok preto nebucha ale to asi nebude pricina toho buchania.resp domnievam sa ze to je ze haldex vypina zapina resp ten regulacny krokovy motorcek hapruje. Ja som maj rozobratu celu rj haldexu a mam to zaliate v silikone a ziadne znamky zatekania nic.to pomocne cerpadlo haldexu by malo brat tak 2-2.5A, to mam teda myslim si ze ok podla merania.chyba tohoto haldexu je ze u tychto modelov aky mam ja sharan 2001 nie je snimanie tlaku v susteme na lamely cize nevies zmerat ci je zovrety ci nie.
Este idem skontrolovat olej v haldexe myslim ze tam je kontrolny srob. Vies mi pozret ake hodnoty cidla pozdlzneho zrychlenia ti ukazuje ci plus a ked brzdis do minu nejakych 1 az 2m/s2. Ja to pozeram cez Vag a ukazuje zrychlenie dobru plus hodnotu ale pri brzdeni nejde do minusu ale od 24m/s2 odcitava tie hodnoty.spomalenia.

Dik

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od sambush »

Takze pani, dnes som dorobil vymenu poloosi a tyciek riadenia, proste cast prednej napravy.Bol som potom na geometrii a buchalo to fakt jak hovado uz aj pri prudsom zrychleni rovno.Hned potom som vypustil stary olej z haldexu dost spinavy a vysroboval filter, povolil som aj kontrolny srob na haldexe cele som to vyfukal vzduchom.Nasadil novy filter, dotlacil novy olej cez spodny otvor, kontrolny otvor som uz mal zatvoreny.vsetko dotiahol.a isiel som to hned skusit, tesne potom este trocha buchalo ale menej a po 150metroch uz nic.robil som kolesa pod plynom na trave na luke hore nad nami a ziadny buchot.Stale trochu neverim ale mne to vyriesilo problem.Este keby sa niekto pytal robil som presmyk do zakruty na trave a videl som cez otvorene dvere presmykovat zadne lave koleso,takze 4motion bol aktivny. Cize moje zhrnutie, problem s buchanim spisobuje uz stary, uz vyjazdeny olej a spinavy. Este rozmyslam nad tym ako je to mozne ze to pri vlhku akokeby sa spusti ten problem.je mozne ze tam je odvetranie taka hadicka, mozno ze tade moze sa dostat vlhkost do oleja. Neviem to isto, len hypoteza.dakujem. moja skusenost haldex olej pri mojom jazdeni takych 22tis km rocne vydrzi tak 8-9 mesiacov.Haldex generacia 1- vw sharan 2001

sambush
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: 29.09.2016 15:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od sambush »

Zdravim hosi, este jedna dalsia skusenost, na dalsi den mi auto znova pri vytocenych kolesach zase trosku drhlo v haldexe. Dnes rano som to znova skusil pozriet, vypustil som novy pred dvoma dnami dolievany olej v haldexe a som si odmeral kolko vytieklo asi 210 ml aj spolu s olej filtrom. Odmeral som aj stary olej a toho bolo ledva 200ml. napln je pisana 275 ml. Pri dolievani tam zostane tak 10ml asi. cize ajtak dost velky rozdiel. Po detailnejsom hladani som videl pri kontrolnom srobe na haldexe steceny olej trocha a ked som ho znova povolil mal som poskodenu dosadaciu plosku toho srobu - uzaveru tak som to obrusil a pridal podlozku (original je tam imbus ale bol uz strhnuty tak som to hasakom povolil a asi trocha poskodil tak to bol dovod preco mi to vytieklo zrejme). Dolial som novy uplne olej a uz to znova prestalo a ide ako ma. Cize pani, pri vymene si dajte pozor na minimalnu stratu oleja kedze generacia 1 sa doplna zospodu pistolou na silikon a pri vybrati a zasrobovani cosi vytecie. a skuste si zmerat kolko haldex oleja vytecie ked vam to bucha. Nikde som nenasiel kriticku uroven objemu haldex oleja kde to sposobuje problemy. Dost zle je to ze sa to nikde neda skontrolovat co je velka nevyhoda ale ak je vsetko tesne nemal by byt dovod ubytku ale treba si dat na to pozor. Tak to zjazdenia. Hodte sem nazory a skusenosti ci to pomohlo alebo nie... dikes

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

Tiež som rozmýšľal, že to bude mať niečo s výmenou oleja na koľko začalo to robiť po cca 800 km od výmeny. Takže rozmýšľam spraviť ďalšiu výmenu vypustiť nový filter a natlačiť zospodu. Stíhaš to rýchlo zasrobovat keď tam nalejes nový olej? Meníte vždy po 30 tisíc olej aj s filtrom? Alebo to nechávate 30 olej 60 filter?
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

Akurát som objednal nový olej o víkendu by som to chcel vymeniť. Otázka na vás všetci to plnite zospodu cez vypustny? Dá sa to totižto aj z boku je kontrolný tade ste to neskúšali niekto?
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

shaolin
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 11.09.2014 20:33
Bydliště: Poprad

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od shaolin »

Bol som pri výmene v autorizáku (iba výmena oleja). Olej musí byť zohriatý jazdou!!! otvoril sa kontrolný šroub, otvoril sa vypúšťací šroub a vypustil sa starý olej. Zospodu sa tou kartušou natlačil celý nový olej a rýchlo sa zavrel šroub(straty boli minimálne). Nakoniec sa zavrel kontrolný šroub(z neho nič nevytieklo).
Budúci rok ma už čaká výmena aj filtra a to už si budem robiť sám. Olej a filter dávať len origo. Žiadne náhrady nepoužívať!!!

Niekde som čítal o intervale 30tis olej, 60 tis olej + filter. Jazdím 8 tis ročne takže som si dal 20/40 tis interval (2,5 a 5 rokov) a pri km menení filtra v haldexe zároveň vždy vymením aj olej v kardane(max 5 rokov).
Vw Sharan , motor 1.9Tdi BVK 85kW, 4motion, edicia United, rok 2009

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“