NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od yessmen »

Vypadá to na vadné čerpadlo
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
radek35
Řidič
Řidič
Příspěvky: 85
Registrován: 13.10.2007 18:50
Bydliště: Mimon
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od radek35 »

Zdravim prosim nevite nekdo schema podtlaku u motoru a u zadni napravy, sharan 2.8VR6 syncro r.v.1999 dekuju.

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

autotom píše:
Lauryl píše:Ahojte,

Mám problém s pohonom 4x4 a to, že po naštartovaní je ako y zamknutý zadný diferenciál. Je to citelne najmä pri cúvaní s vytočeným volantom, ale aj pri rozbehu s plným rajtom. Po odpojení čerpadla hladexu problém nie je. Olej mal nachodených po poslednej výmene cca 5000km aj s filtrom. Bol som pri jeho výmene. Napriek tomu som ho dal vymeniť opäť a mechanik mi zahlásil, že bol nejaký dosť tmavý, na to že mal len 5000km. Možno hlúposť, ale pre istotu to píšem. Oleje som dla meniť oba, aj teraz a aj predtým. Oba som kupoval v škodovke, origo VW.

Nejaké nápady v čom by mohol byť problém a ako to diagnostikovať? Inak s pripojeným čerpadlom je 4x4 zrejme aktívne hneď. Vybratie poistky od ABS nemalo na to nijaký účinok, až odpojenie čerpadla.

Napr. Auto som mal naštartované a v prudkej zákrute dolu kopcom som ho nechal na neutráli ísť dole s vytočením kolies na plné - auto akoby malo pritiahnutú ručnú. Po vypnutí kľúča - akoby som ho odbrzdil.
Ahoj.
Mam uplne stejny problem na sharanu 2001 4X4 Tdi 85kw.
Trochu jsem to studoval a domnivam se ze je to softverova chyba.
Protoze ten muj jeste nema snimac natoceni volantu tudiz jednotka haldexu ma info od abs o otaceni kol a
nevi ze auto jen zataci.Mysli si ,ze jedno kolo prokluzuje,tak zapina haldex.
Je zajimave,ze to dela i po vymene jednotky haldexu,ktera mi odesla (vag psal:chyba komunikace s abs).
Tak jsem dal jinou z okt I a dela to furt.
Tak jsem to zadni cerpadlo dal pres spinac a zapinam ho jen kdyz potrebuji.
po pročtení vlákna jsem další "do party" s tímhle problémem, když se chci rozjet v plným rejdu tak je auto jakoby "zabržděné" a cuká ... podařilo se někomu už přijít na to, čím to je? (řešili to tu kolegové pod nickem Lauryl, Autotom, Korda a asi Majerp)

je možné, že by to vyřešila jen výměna oleje s filtrem v haldexu? vím, že se má měnit olej po 30tkm a filtr po 60tkm. Když jsem auto koupil a mělo to skoro 180 tkm tak jsem nechal vyměnit oboje. Od výměny jsem najel jen asi 20 tkm, ale je pravda, že netuším jak to bylo měněno předchozími majiteli, resp. jsem se téměř jistý že ve 150 tkm ten olej nikdo neměnil a výměna oleje s filtrem ve 120 tkm je taky ve hvězdách (předchozí majitel měl to auto cca od 130 000 do 175 000 km a na dotaz jestli měnil olej v haldexu se tvářil překvapeně, že se tam něco má měnit a je otázka, jestli olej s filtrem ve 120 chvíli před prodejem první majitel ve švajcu vyměnil)
Naposledy upravil(a) kytli dne 11.03.2016 12:20, celkem upraveno 1 x.
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od yessmen »

Vadná jednotka haldexu.. z důvodu nedostatečné údržby dojde k přidření ventilu regulace oleje přítlaku na lamely.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

a řešení je výměna jednotky? nebo to jde nějak opravit? jaká je přibližná cena téhle opravy?
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od yessmen »

Těžko říct záleží co se sežene.. jak vidíš výše dáš jinou jednotku a ta bude taky KO.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

prozatímně jsem z auta udělal předokolku (rozpojil jsem konektor u haldexu) a problém s cukáním v plným rejdu přestal. Teď bud sehnat tu jednotku haldexu (pokud je to tím) a nebo zvažuju udělat z toho manuální čtyřkolku - udělat tam vypínač, kterým si zadní náhon připnu případně sám (stejně jsem ho za 2,5 roku potřeboval možná tak 2x). je ten vypínač blbej nápad? může s tím být nějakej jinej problém?
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
yessmen
Profík
Profík
Příspěvky: 1192
Registrován: 28.08.2011 22:43
Bydliště: Jablonec n/N

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od yessmen »

Nejspíš ne, nicméně pokud je v autě ESP tak odpojením konektoru nefunguje.
MY14 MK7 R
DeepBlue MK5 08.:R32 *SOLD*

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

aha, takže jezdím předokolkou bez ESP ... dík za upozornění ... takže by to pak chtělo zrealizovat ten vypínač tak, aby ESP běhalo ... když to tak pozoruju, tak bude možná jednodušší sehnat někde tu jednotku haldexu
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Piff66
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 22.04.2015 22:26
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Piff66 »

Mám nové čerpadlo i olej,ale když jsem se rozjížděl na sněhu do zatáčky,tak se motor nedal vytočit,pokud to prokluzovalo.Podle mě je to tak udělaný schválně.
VW Sharan 1,9TDi 4Motion r.v.2006

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

zase se vracím k problému. nevíte někdo jaké číslo dílu je ta řídící jednotka pro haldex 1. generace? abych věděl co shánět před blížící se zimou :roll: Je to Sharan V6 4 motion, manuál, rok 2002, motor AYL (případně pošlu i VINko) ... budu pátrat po inzerátech a vrakovištích, nová za pomalu 20 se mi kupovat opravdu nechce ... to na přiložené fotce bude nejspíš na novější generaci haldexu? (je to prej z Tiguana)
Přílohy
63589998.jpg
63589998.jpg (62.98 KiB) Zobrazeno 4080 x
haldex.jpg
haldex.jpg (58.46 KiB) Zobrazeno 4080 x
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od M@rty74 »

Podle obrázku je jen jeden typ...
haldex.jpg
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

Díky, to na fotce (z tiguana) vypadá už na první pohled tvarově úplně jinak, takže to asi nebude použitelné ... každopádně podle čísla dílu už se bude hledat snáz
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

Tak se zadařilo, jednotku haldexu jsem sehnal, už je vyměněná (i olej a filtr) a zadní náprava zase hrabe ... takže pro případné další "postižené" mohu potvrdit to co psal yessmen, opravdu to bylo jednotkou ...
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Mr_47
Řidič
Řidič
Příspěvky: 53
Registrován: 18.09.2012 16:07
Bydliště: Levice

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Mr_47 »

Pani otázka hľadal som všade na nete nič som nenašiel. Sag II používa ktorý haldex 2 generácie? Mam koniec roka 2009 vtedy už fungovali aj haldex IV nová Alhambra ho má to viem či aj stará? Diky za informácie ;)
VW passat b7 exclusive 130kw cfgc 2013
Ex ..Seat Alhambra 1.9 TDI 85@103kw 4X4 BVK 2010
Ex..Seat toledo 1.9 TDI 96@120kW ASZ 2003

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“