NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
mahura
Řidič
Řidič
Příspěvky: 84
Registrován: 07.06.2009 10:43
Bydliště: Hlubočepy

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od mahura »

kytli píše:Zdravím, potřebuju poradit ... koupil jsem nedávno Sharana 4 motion a potřebuju vyměnit olej v haldexu (asi i s filtrem) a sám to nemám jak udělat (předpokládám, že se musí pod auto a nemám kde ho zvednout) poradíte někoho kdo by mi olej vyměnil - Praha 4 ideálně Braník, Modřany a okolí?

Ahoj,zvládneš to i sám...na něco si najeď,předkem i zadkem aby bylo auto v rovině (ideální je nacouvat nad schodyna dvě fošínky) aby jsi se dostal pod haldex...najdeš výpustní a nalejvací šroub...myslím že imbus...filtr je pod plastovým krytem,něco jako olejový ale malý ,filtr a nalejvací šroub jsou na pravé straně po směru jízdy...olej se prodává v tubě jako silikon...koupíš třeba v MCD Bílá hora ....vypustit jde pouze část náplně cca.:3dl....ten samý obsah má tuba...je to práce na půl hoďky i s cigárem

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

což o to, zní to poměrně jednoduše a věřím, že bych to zvládnul, ale před panelákem se to blbě provede, když není na co najet :?
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci u zadní nápravy kouká hadička a nevím kam patří
Přílohy
IMG_1774-800.jpg

-Vasek-
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 25.10.2010 00:24
Bydliště: Praha 4 Braník

Příspěvek od -Vasek- »

Ahoj, myslím, že to je podtlak, který u Syncro při couvání uzamkne visco spojku. U mě to vede k takové baňce u levého prahu.

Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk
Sharan VR6 Syncro, automat, r.v. 97

Uživatelský avatar
MAKO-VR6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 89
Registrován: 30.05.2010 12:05
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od MAKO-VR6 »

A při brždění to spojku zas odpojí. Tak rychle připojit. M.
MAKO

Uživatelský avatar
jena.broda
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 05.03.2008 14:47
Bydliště: Doxy CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od jena.broda »

Dávám také svůj poznatek. U 4Motionu je také hadička ale má úplně jinou funkci než u syncra jak píše VASEK. Funguje jako odvětrání skříně zadního diferanciálu.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od machstrechy »

ahojte poradtě kam ji mám zapojit nic jsem nenašel ale je pravda že na spátečku mi nejde zadní náhon.

Lauryl
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 02.05.2013 19:34
Bydliště: Prievidza SK

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Lauryl »

Ahojte,

Mám problém s pohonom 4x4 a to, že po naštartovaní je ako y zamknutý zadný diferenciál. Je to citelne najmä pri cúvaní s vytočeným volantom, ale aj pri rozbehu s plným rajtom. Po odpojení čerpadla hladexu problém nie je. Olej mal nachodených po poslednej výmene cca 5000km aj s filtrom. Bol som pri jeho výmene. Napriek tomu som ho dal vymeniť opäť a mechanik mi zahlásil, že bol nejaký dosť tmavý, na to že mal len 5000km. Možno hlúposť, ale pre istotu to píšem. Oleje som dla meniť oba, aj teraz a aj predtým. Oba som kupoval v škodovke, origo VW.

Nejaké nápady v čom by mohol byť problém a ako to diagnostikovať? Inak s pripojeným čerpadlom je 4x4 zrejme aktívne hneď. Vybratie poistky od ABS nemalo na to nijaký účinok, až odpojenie čerpadla.

Napr. Auto som mal naštartované a v prudkej zákrute dolu kopcom som ho nechal na neutráli ísť dole s vytočením kolies na plné - auto akoby malo pritiahnutú ručnú. Po vypnutí kľúča - akoby som ho odbrzdil.


Ďakujem za rady a inšpirácie.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

kytli píše:což o to, zní to poměrně jednoduše a věřím, že bych to zvládnul, ale před panelákem se to blbě provede, když není na co najet :?
Zajeď do servisu.Já to taky chtěl dělat taky sám ale nemám na to všechny věci na výměnu a nahánět filtr olej atd tak jsem zajel jsem přímo do VW servisu a byl klid.Tam mě řekli, že se to mění jednou za 60000km tak to stálo za to něž se s tím někde mordovat a mám jistotu že je vše jak má být.Bylo to za cca 20 min hotové.Cenu si nepamatuju od loňskské zimy, ale myslím že jsem se vším všudy byl kolem 1000kč.

dano.k
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 16.10.2011 22:29
Bydliště: Třinec

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od dano.k »

Chlapi jak má byt olej do diferu a převodovky? Alhambra rv2001 1,9PD 85kw. +- ceny? Děkuji
Seat Alhambra 4x4 1,9tdi AUY rv2001-ex
Seat Alhambra 4x4 1,9tdi BVK rv. 2008 když jí miluješ není co řešit

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

Tak můj příběh byl že ve dvou servisech mě řekli každý něco jiného.Tak jsem to neriskoval a olej zajel koupit přímo do VW značkového servisu a dostal jsem přesně ten co mají od výrobce napsaný v mazacím plánu na můj model.Nebudu riskovat u takové výměny na x 10 tek tisíc pár stovek navíc a přemýšlet jestli je to ten správný.
Doporučuji to stejné a máš klid a jistotu .

Uživatelský avatar
kytli
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 08.09.2013 15:15
Bydliště: Praha

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od kytli »

Korda píše:
kytli píše:což o to, zní to poměrně jednoduše a věřím, že bych to zvládnul, ale před panelákem se to blbě provede, když není na co najet :?
Zajeď do servisu.Já to taky chtěl dělat taky sám ale nemám na to všechny věci na výměnu a nahánět filtr olej atd tak jsem zajel jsem přímo do VW servisu a byl klid.Tam mě řekli, že se to mění jednou za 60000km tak to stálo za to něž se s tím někde mordovat a mám jistotu že je vše jak má být.Bylo to za cca 20 min hotové.Cenu si nepamatuju od loňskské zimy, ale myslím že jsem se vším všudy byl kolem 1000kč.

už se stalo, olej i filtr vyměněný, to samé i v motoru plus kabinový a vzduchový filtr ...a nechal jsem tam přes bůra což mi přijde sakra dost ... a když mi odhadl výměnu svíček na 3-4000 (že prý musí dolů sání) tak jsem už radši jel domů a víckrát tam nepojedu .. .kor s ohledem na to, že mi zřejmě motor přelil a je tam oleje moc ... a výměnu svíček řeším před barákem sám (jen čekám až se dostanu domů za světla)
VW Sharan V6 4Motion "Mora Edition"

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od Korda »

Svíčky jsem měnil minulý týden v servisu na počkání cca 30 min. práce.Doporučuji Bosch dle katalogu cca 250 ks.

autotom
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 10.12.2009 18:55

Re: NÁPRAVA ZADNÍ: 4 Motion, zadní náhon

Příspěvek od autotom »

[quote="Lauryl"]Ahojte,

Mám problém s pohonom 4x4 a to, že po naštartovaní je ako y zamknutý zadný diferenciál. Je to citelne najmä pri cúvaní s vytočeným volantom, ale aj pri rozbehu s plným rajtom. Po odpojení čerpadla hladexu problém nie je. Olej mal nachodených po poslednej výmene cca 5000km aj s filtrom. Bol som pri jeho výmene. Napriek tomu som ho dal vymeniť opäť a mechanik mi zahlásil, že bol nejaký dosť tmavý, na to že mal len 5000km. Možno hlúposť, ale pre istotu to píšem. Oleje som dla meniť oba, aj teraz a aj predtým. Oba som kupoval v škodovke, origo VW.

Nejaké nápady v čom by mohol byť problém a ako to diagnostikovať? Inak s pripojeným čerpadlom je 4x4 zrejme aktívne hneď. Vybratie poistky od ABS nemalo na to nijaký účinok, až odpojenie čerpadla.

Napr. Auto som mal naštartované a v prudkej zákrute dolu kopcom som ho nechal na neutráli ísť dole s vytočením kolies na plné - auto akoby malo pritiahnutú ručnú. Po vypnutí kľúča - akoby som ho odbrzdil.
Ahoj.
Mam uplne stejny problem na sharanu 2001 4X4 Tdi 85kw.
Trochu jsem to studoval a domnivam se ze je to softverova chyba.
Protoze ten muj jeste nema snimac natoceni volantu tudiz jednotka haldexu ma info od abs o otaceni kol a
nevi ze auto jen zataci.Mysli si ,ze jedno kolo prokluzuje,tak zapina haldex.
Je zajimave,ze to dela i po vymene jednotky haldexu,ktera mi odesla (vag psal:chyba komunikace s abs).
Tak jsem dal jinou z okt I a dela to furt.
Tak jsem to zadni cerpadlo dal pres spinac a zapinam ho jen kdyz potrebuji.

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re:

Příspěvek od machstrechy »

-Vasek- píše:Ahoj, myslím, že to je podtlak, který u Syncro při couvání uzamkne visco spojku. U mě to vede k takové baňce u levého prahu.

Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk
Ahoj prosím tě nemůžeš poslat fotku nikde jsem nenašel kde to má být

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“