Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel
PříspěvekNapsal: 06.12.2008 20:42 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2008

61

Potreboval bych poradit jak se nastavuji svetla u 2 Alhambry (Sharana), dalkovy mi sviti do korun stromu,hledal jsem tu a nic jsem nenasel,diky.

Předmět příspěvku: Re: nastaveni svetel
PříspěvekNapsal: 06.12.2008 21:53 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

175

Chrudimsko - Železné hory

Postav auto proti vratům, rozsviť světla. Zvedni kapotu a nad světlem jsou dírky pro křížák. Vraž ho tam a toč. Blíž ke středu auta by mělo být výškové seřízení, dál od středu auta stranové (doufám).

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 06.12.2008 23:46 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Daj si tie svetla nastavit do servisu, je na to specialny pristroj. Volnym okom o stenu sa to spravne nastavit neda. Jedine ak by si si na tu stenu nakreslil znacky (pri spravnom nastaveni pre buducnost) ale pozor, len tvojho auta (kazde auto ma v inej vyske svetla) a musis stat na presne tej istej pozicii. Inac povedane ja osobne by som isiel do toho servisu. :wink:

P.S. Precitaj si pravidla fora viewtopic.php?f=50&t=25546 aby si vedel spravne zaradovat dotazy a temy.

Ked budes nieco hladat tak najskor pouzi sherlocka viewtopic.php?f=50&t=27441 je velmi pravdepodobne ze tam odpoved na tvoju temu najdes.

Inac vitaj na fore a uzivaj ho na plno :wink:

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 07.12.2008 00:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2008

61

Tak jo, diky, ja bych si to stejne pak nechal seridit poradne, ale tohle sviti vylozene do nebes,tak jsem to chtel sam stahnout trochu dolu. Jinak toho Sherlocka jsem projel uz predtim, zkousel jsem i hledat ale nic mi to nenaslo.

PříspěvekNapsal: 07.12.2008 01:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

2244

CHOMUTOV

Honza42 píše:
Postav auto proti vratům, rozsviť světla. Zvedni kapotu a nad světlem jsou dírky pro křížák. Vraž ho tam a toč. Blíž ke středu auta by mělo být výškové seřízení, dál od středu auta stranové (doufám).

Já tam mám imbus,asi 6 mm.

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.12.2008 18:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

416

Lipník nad Bečvou/Prostějov

Jo jo ,je to tak,je to imbus 6 mm a dole je taky křížák.

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 07.12.2008 20:04 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.06.2008

61

Tak me jeste napadlo dneska zkusit naklapeni svetel a zjistil jsem ze mi to nefunguje, ani se nehnou tak se chci zeptat jestli je mam nechat serizovat,nebo jestli to muze byt pricina toho ze mi dalkovy sviti tak vysoko...???

Předmět příspěvku: Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel
PříspěvekNapsal: 19.02.2009 00:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

27.10.2008

311

Bílina okr. Teplice

jak seřídit světla když se postavím proti zdi a není tam ten klasický lomený paprsek???? 8O zkoušel to kámoš co jsi koupil sadu xenonů H4-2 a nemá čirou optiku

PříspěvekNapsal: 13.10.2009 11:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

chci se zeptat, po výměně výbojek je problém s rozsvěcením, převážně v chladnějším počasí špatně "startují", někdy se rozsvítí až na 4. pokus, pak už jak se zahřejí tak svítí dobře, jedno světlo chytá o něco líp, musí se to po výměně nějak nastavovat, nebo můžou být výbojky nějaký šmějd?

PříspěvekNapsal: 13.10.2009 11:32 
Moderátor
Moderátor

Hodnost:

Moderátor

24.02.2006

3915

Trnava

Skor ta druha moznost. Na origo svetlach sa ohladom startovania nenastavuje nic. Na HID ohladom startovania tiez nie.

Diagnostika a opravy aut (aj mimo VW koncern), bufikov, inteligentne riadiace jednotky nezavysleho kurenia z vlastneho vyvoja, oprava a preprogramovavanie budikov (modifikaciou ich vlastneho sw nie nalievanim ineho sw na slepo) zmena podsvietena, Opravy MAXI a POLO DOTov a montaze vybav do SAG aj inych aut na urovni fabrickeho prevedia, Kompletny servis autoklimatizacii vratane vyplachov chladiaceho okruhu koly dekontaminacii pri dlhom otvoreni alebo po havarii kompresora. 0905/387337

PříspěvekNapsal: 05.03.2010 13:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.02.2009

286

Třebíč

Neví někdo nebo nemá zkušenost, když se samo rozhazuje seřízení světel? Je to asi dva měsíce, co mě to na STK seřizovali a už mě zase pravé světlo čučí do země. Dá se s tím něco dělat? Nastavování (motorky) funguje dobře. Nerad bych jezdil 5 x za rok na seřízení. :roll: Jinak mám obyč. H7

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 05.03.2010 21:27 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

232

Kostelec na Hané

Já byl na STK před měsícem a od té doby svítím zoufale nizko. netušíte jak daleko má svítit SII s halogenama :?:

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 05.03.2010 21:52 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

3829

Je třeba mít na paměti, že světlo se rozladí i po pouhé výměně prasklé žárovky, i když vám jako řidičům připadá, že je všechno v pořádku. Žádná žárovka totiž nemůže zaručit absolutně stejnou geometrickou přesnost a ohniskovou vzdálenost. Rozdíl může být pouhým okem nepostřehnutelný, ale násobeno parabolou a vzdáleností dosvitu už to může udělat pěkný kus mimo.

Doporučuji každému přesně to, co Jožko Abel - zajeďte si na STK, kde vám světla za směšný peníz seřídí (u nás to stojí 80 Kč), a to po každé výměně žárovky. Věřte mi, budete překvapeni, jak moc jinam to po výměně žárovky může svítit.

Taky jsem s tím kdysi laboroval u vrat od garáže - nesmyslná ztráta času a nervů. Nikdy se vám totiž nepodaří postavit se všemi čtyřmi koly na naprosto stejná místa a naprosto kolmo ke stěně (vratům), i kdybyste se snažili sebevíc.
Na seřízení světel mají vliv i pneumatiky (rozměr potažmo obvod, tlak hustění a podobně).

Samozřejmě pro kvalitní seřízení světel musíte mít funkční motůrky sklápění, protože ony jsou jedním z kotvicích bodů paraboly ve světlometu.

Renault Clio III 1,2i 55kW (*2012)

Naposledy upravil Marek77 dne 07.03.2010 18:52, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 05.03.2010 22:03 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1002

3nec

podle mojí zkušenosti stačí jednou seřídit a pak už by to mělo držet seřízené i při výměnách žárovek v nějaké dobré toleranci, pokud něco děláme se světlem tak pak samozřejmě zajet seřídit, já měl vypadlý jeden pantík toho motorku, ale to se celá parabola při jízdě třásla a svítilo to hodně dolů, tak jsem to napravil, a nechal štelnout a od té doby ok i po čase na stk a to jsem měnil žárovek určitě několik

PříspěvekNapsal: 05.03.2010 23:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

16.02.2009

286

Třebíč

Je jasný, že asi při každým zásahu do světla ať už je to třeba výměna žárovky nebo cokoliv jiného může dojít k nějakýmu menšímu či většímu rozladění, ale já ani neměnil ani se světlem nic nedělal. Mám na mysli spíš jestli ten štelovací mechanismus může být nějakým způsobem třeba unavený, že se neudrží v dané rovině. Ještě jsem do toho nevrtal, ale mám pocit, že tam jsou snad jen nějaký šrouby, nebo ne? Seřídit si to určitě nechám odborně...zvlášť když jsou na STK fakt ochotní, poprvé mě to dělali za pěkně děkuji! :wink:

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]