SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
OndraVyskov
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 38
Registrován: 15.02.2010 18:58
Bydliště: Brno a okolí

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od OndraVyskov »

Nazdárek kluci,
jsem čerstvím majitelem Alhambry a v současné době si pohrávám s myšlenkou, že bych vyměnil stávající žárovky H7 v dálkových světlech, tedy pokud se nepletu, že jsou to H7. Mám origo světla s xenony a ta dálková žárovka vypadá z venku jako H7. Chtěl bych tam dát Osramy Night Breakery. Jsem trochu zděšen, že tady píšete, že po výměně žárovky se musí světla štelovat. Proč se musejí štelovat, když s nastavením baraboly nebudu hýbat a světlo jinam, než na svoje místo dát nejde. Před tímto vozem jsem měl Octávii také se xenony, kde jsem měnil žárovky v dálkových také, světlo se muselo demontovat a nikdy se mi nestalo, že by to po zpětné montáži svítilo špatně a muselo se něco štělovat. Proč je to na SAG jiné???? 8O 8O
Seat Alhambra BTB 110kw, r.v.2006, zatím vše origo

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od crazyduke »

dle "mého" názoru je to tím, že když vyndáš v jakémkoli autě světlo a poté ho dáš zpět, tak ho na 99.9% nedáš přesně tak, jak bylo, navíc každá žárovka může mít nepatrně jiný tvar a umístění vlákna a to vše "může" být znát na výsledném lomu a odrazu světla.... sám jsem si ted tímto prošel...
Jen nevím, jak je to vlastně u origo Xenonů.... tam se serizují světla "pokud vím" VAGEM, tak tam by to mělo jít kontrolovat a nastavit doma VAGEM... co?
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od patper »

Pokud jsou svetla obyc,tak vynenis zarovky bezproblemu na aute...
Pokud mas Xenon,tak musis svetlo vyndat a nasledne nechat sestylovat nema to udelane jako oktavka-ten suplik :idea:

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

crazyduke píše:Zdar, někdo tu měl měřák na intenzitu světla.... tak zkus pohledat a změřit dva Sharyky a "uvidíš"
Jo, díky za radu. Teď sem narazil na skoro fungl světla ze Sharana za dobrou cenu, tak asi rovnou zkusím výměnu celých světel. A uvidím, jestli něco uvidím..... :D

Každopádně pokud někdo disponuje takovou "vesmírnou" technikou, jako je měřák na intenzitu světla, rád ho poznám!!!! Pokud by mě někdo uměl ulehčit hledání, budu jen rád!

Dík moc!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

Pánové prosím o radu. Nevím jestli sem to dobře zařadil, ale v podstatě se to také týká seřízení světel. A teď ta otázka.
Jak prosím vás poznám světla na SAG pro anglii? Nůže někdo poradit??? :?: Díky
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od michall »

Svítí zrcadlově od těch našich, ale nejspíš na nich bude nějaké označení pro levostranný provoz.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

No právě. Jak to ale poznám, když nejsou namontovaný a nemůžu se podívat kam svítí. Zřejmě tam bude nějaký značení asi, ale jaký???
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od michall »

Tak pravostranná světla by měla být na dvojkovýho Sharana s halogenama
7M3 941 015 AD levý
7M3 941 016 AD pravý

a pro levostranný provoz
7M4 941 015 AD levý
7M4 941 016 AD pravý
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

To je super informace! :idea: Díky moc!!! :wink: A je v tom jasno!
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od crazyduke »

crazyduke píše:Lidičky můžete mi prosím poradit, jak seřídit "pouze" dálkové světla? Dnes jsem byl ve šjoda servisu a tam mi chlápek seřídil světla, (pouhá výměna žárofky a bylo to rozladěný jako sfině...
Ale pak jsem zastavil v garážích potkávací krásně v rovině ale dálky levé OK pravé na cca 6 metrech na zemi!!!!! koukal jsem jestli není špatně daná žárovka, ale ta je správně!!!! Co s tím??? Navíc mi přijde že to dělalo i při předchozích žárovkách, které jsem kvůli tomu vyhodil, že svítí málo, a bylo to tím, že svítila dopředu jen jedna, druhá svítila do země....
Tak jsem našel "zakopanýho psa".
levá parabola se opírala o kryt a bylo to celé křížem.... otevřel jsem světlo, chytnul jsem vnitřek a silou jsem to vrátil na své místo... a je klid..... :ura1: :ura1: :ura1: :ura1:
PS: v pondělí mě čeká STK.... takže jsem na to přišel za 5 min 12!!!!!!! :mrgreen:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
machstrechy
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 438
Registrován: 06.02.2008 20:13
Bydliště: Kamenná

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od machstrechy »

ahojte kluci světla mám seřízený a auto svítí jak bludička když za mnou jede třeba škoda 120 tak svítí až přede mě dal jsem lepší a lepší žárovky a pořád nic nevidím asi dám nějakou sadu xenonu. Nevíto co s tím je díky.

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od crazyduke »

H.I.D. sadu do jedničkovýho rozhodně nedoporučuju!!!! Sklo ti bude rozptylovat paprsky a o moc líp neuvidíš, zato budeš dost oslňovat a dost řidičů tě na to upozorní blikáním dálkama.... Zkus nejdříve světla vyndat, rozebrat, vyčistit . To vše jsem udělal u ženy felicie a řeknu ti najednou to svítí jako "kráva".... na parabole i na skle byla vrstva prachu... :good:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Uživatelský avatar
Rados sv
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 214
Registrován: 19.09.2009 21:38
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od Rados sv »

Mám origo xenony,nové motorky,cca rok a půl staré výbojky(teplejší 4600 myslím)kompletně seřízené včetně nastavení na VAGu a přátele moji milí pořád jsem z těch"xenonů" rozpačitý.Snad už jen vyměnit oči.Pár metrů před autem je světlo silné,ale dál od auta je to takové mdlé,klasická žarovka se mi zdá silnější,možná by pomohlo paraboly ještě trochu mechanicky přizvednout štelováním,samo jen tak abych neoslňoval.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od M@rty74 »

Radosi čéče, jestli chceš, tak je s tebou vyměním za klasické H7 + H1, ale mušíš přidat i čidla z náprav :rofl:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
crazyduke
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1577
Registrován: 07.04.2008 15:17
Bydliště: Kladno, Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od crazyduke »

Výměnu už jsem mu nabízel, ale nic.... :baseball:
VW Touran 2,0 TDI 125kW, 2010... www.fakthracky.cz dětská elektrická vozítka...

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“