SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od keysersoze »

Potreboval bych poradit jak se nastavuji svetla u 2 Alhambry (Sharana), dalkovy mi sviti do korun stromu,hledal jsem tu a nic jsem nenasel,diky.

Uživatelský avatar
Honza42
Řidič
Řidič
Příspěvky: 175
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko - Železné hory
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od Honza42 »

Postav auto proti vratům, rozsviť světla. Zvedni kapotu a nad světlem jsou dírky pro křížák. Vraž ho tam a toč. Blíž ke středu auta by mělo být výškové seřízení, dál od středu auta stranové (doufám).
Sharan 1,9 PD 96kW 2/2003

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od abeljozef »

Daj si tie svetla nastavit do servisu, je na to specialny pristroj. Volnym okom o stenu sa to spravne nastavit neda. Jedine ak by si si na tu stenu nakreslil znacky (pri spravnom nastaveni pre buducnost) ale pozor, len tvojho auta (kazde auto ma v inej vyske svetla) a musis stat na presne tej istej pozicii. Inac povedane ja osobne by som isiel do toho servisu. :wink:

P.S. Precitaj si pravidla fora http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546 aby si vedel spravne zaradovat dotazy a temy.

Ked budes nieco hladat tak najskor pouzi sherlocka http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441 je velmi pravdepodobne ze tam odpoved na tvoju temu najdes.


Inac vitaj na fore a uzivaj ho na plno :wink:

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od keysersoze »

Tak jo, diky, ja bych si to stejne pak nechal seridit poradne, ale tohle sviti vylozene do nebes,tak jsem to chtel sam stahnout trochu dolu. Jinak toho Sherlocka jsem projel uz predtim, zkousel jsem i hledat ale nic mi to nenaslo.

Uživatelský avatar
kazbic
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2243
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: CHOMUTOV
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od kazbic »

Honza42 píše:Postav auto proti vratům, rozsviť světla. Zvedni kapotu a nad světlem jsou dírky pro křížák. Vraž ho tam a toč. Blíž ke středu auta by mělo být výškové seřízení, dál od středu auta stranové (doufám).
Já tam mám imbus,asi 6 mm.
"Kazbič"

:ura1: "DOKUD JEŠTĚ ŽIJEM,JE VŠECHNO V.W. " :ura1:

Spolek Automobilových Gurmánů

Uživatelský avatar
Slavoš
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 416
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Lipník nad Bečvou/Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od Slavoš »

Jo jo ,je to tak,je to imbus 6 mm a dole je taky křížák.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
keysersoze
Řidič
Řidič
Příspěvky: 61
Registrován: 12.06.2008 09:55

Re: nastaveni svetel

Příspěvek od keysersoze »

Tak me jeste napadlo dneska zkusit naklapeni svetel a zjistil jsem ze mi to nefunguje, ani se nehnou tak se chci zeptat jestli je mam nechat serizovat,nebo jestli to muze byt pricina toho ze mi dalkovy sviti tak vysoko...???

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od romandub »

jak seřídit světla když se postavím proti zdi a není tam ten klasický lomený paprsek???? 8O zkoušel to kámoš co jsi koupil sadu xenonů H4-2 a nemá čirou optiku
Dub

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od Tommate »

chci se zeptat, po výměně výbojek je problém s rozsvěcením, převážně v chladnějším počasí špatně "startují", někdy se rozsvítí až na 4. pokus, pak už jak se zahřejí tak svítí dobře, jedno světlo chytá o něco líp, musí se to po výměně nějak nastavovat, nebo můžou být výbojky nějaký šmějd?

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od abeljozef »

Skor ta druha moznost. Na origo svetlach sa ohladom startovania nenastavuje nic. Na HID ohladom startovania tiez nie.

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

Neví někdo nebo nemá zkušenost, když se samo rozhazuje seřízení světel? Je to asi dva měsíce, co mě to na STK seřizovali a už mě zase pravé světlo čučí do země. Dá se s tím něco dělat? Nastavování (motorky) funguje dobře. Nerad bych jezdil 5 x za rok na seřízení. :roll: Jinak mám obyč. H7
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Uživatelský avatar
Budulman
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 232
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kostelec na Hané
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od Budulman »

Já byl na STK před měsícem a od té doby svítím zoufale nizko. netušíte jak daleko má svítit SII s halogenama :?:
Obrázek

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od Marek77 »

Je třeba mít na paměti, že světlo se rozladí i po pouhé výměně prasklé žárovky, i když vám jako řidičům připadá, že je všechno v pořádku. Žádná žárovka totiž nemůže zaručit absolutně stejnou geometrickou přesnost a ohniskovou vzdálenost. Rozdíl může být pouhým okem nepostřehnutelný, ale násobeno parabolou a vzdáleností dosvitu už to může udělat pěkný kus mimo.

Doporučuji každému přesně to, co Jožko Abel - zajeďte si na STK, kde vám světla za směšný peníz seřídí (u nás to stojí 80 Kč), a to po každé výměně žárovky. Věřte mi, budete překvapeni, jak moc jinam to po výměně žárovky může svítit.

Taky jsem s tím kdysi laboroval u vrat od garáže - nesmyslná ztráta času a nervů. Nikdy se vám totiž nepodaří postavit se všemi čtyřmi koly na naprosto stejná místa a naprosto kolmo ke stěně (vratům), i kdybyste se snažili sebevíc.
Na seřízení světel mají vliv i pneumatiky (rozměr potažmo obvod, tlak hustění a podobně).

Samozřejmě pro kvalitní seřízení světel musíte mít funkční motůrky sklápění, protože ony jsou jedním z kotvicích bodů paraboly ve světlometu.
Naposledy upravil(a) Marek77 dne 07.03.2010 17:52, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tommate
Profík
Profík
Příspěvky: 1002
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: 3nec

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od Tommate »

podle mojí zkušenosti stačí jednou seřídit a pak už by to mělo držet seřízené i při výměnách žárovek v nějaké dobré toleranci, pokud něco děláme se světlem tak pak samozřejmě zajet seřídit, já měl vypadlý jeden pantík toho motorku, ale to se celá parabola při jízdě třásla a svítilo to hodně dolů, tak jsem to napravil, a nechal štelnout a od té doby ok i po čase na stk a to jsem měnil žárovek určitě několik

Uživatelský avatar
007houmr
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 319
Registrován: 16.02.2009 20:54
Bydliště: Třebíč

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ: seřízení-nastavení světel

Příspěvek od 007houmr »

Je jasný, že asi při každým zásahu do světla ať už je to třeba výměna žárovky nebo cokoliv jiného může dojít k nějakýmu menšímu či většímu rozladění, ale já ani neměnil ani se světlem nic nedělal. Mám na mysli spíš jestli ten štelovací mechanismus může být nějakým způsobem třeba unavený, že se neudrží v dané rovině. Ještě jsem do toho nevrtal, ale mám pocit, že tam jsou snad jen nějaký šrouby, nebo ne? Seřídit si to určitě nechám odborně...zvlášť když jsou na STK fakt ochotní, poprvé mě to dělali za pěkně děkuji! :wink:
VW Sharan, 2.0Tdi, 110kW, CUVC, r.2016

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“