TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrRuzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.11.2008 20:40
Bydliště: Holice, okr. PA

TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od PetrRuzek »

Prosím potřebuji radu, mám VW Sharan 1,9 TDi 81 kW, r.v. 1999, mám automatickou klimatizaci - snad to je klimaautomatik. Před nastartováním se mi na vždy rozblikal displej na klima, po nastartování za cca 10 sek. přestal blikat a vše co se týše ovládání fungovalo- ECON, AUTO, veškeré ovládání atd. + ovladače síly větráku pro předek, tak zadek. Známý mi na svůj Noteboak auto napíchl, vše bylo v pořádku, krom hlášené chyby na řídící jednotce klimatizace. Proto pravděpodobně blikal a siganlizoval prý nějakou chybu. Poradil, že by to mohly být dvě věci. Buď slabá náplň klímy, nebo silně zanešená jednotka. Tu jsem tedy ze středového panelu vyndal, opatrně vyčistil, hrůza co tam bylo prachu a špíny v okolí malého větráčku, prý to je snímač. Dal zpět a sláva, displej přestal blikat! Ale mám druhý problém, nejde mi od té doby zadní větrák, na displeji je to pravé ovládání síly větrání. Prostě nefouká, ani na ECON tak AUTO, zobrazuje se tak jak má, ale nejde. Ovládání předního větráku funguje v pořádku, od nejslabšího stupně až po nejsilnější. Poraďte prosím, kdo může, co by to mohlo být. Koukal jsem na pojistky vlevo pod volantem, ale nic jsem tam nenašel. Mám Sharika cca 2 měsíce, tak nejsem moc v obraze, ale jinaj Sharan šlape jako hodinky. Moc díky za případnou radu. S pozdravem Petr :)
PETR - Sharan I. 1.9 TDi, r.v. 1999, 81kW, "Carátek"

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od michall »

Ahoj, vítám tě na fóru. Většinu odpovědí najdeš v Sherlockovi tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=27441. Nejdřív tedy hledej tam, pokud nenajdeš, založ téma. Do podpisu je dobré dát typ a motorizaci auta, snáz se potom hledají odpovědi.

Jináč - pokud předtím větrák fungoval, zkontroluj správné připojení konektorů na Climatronicu (měly by být tři, tuším modrý, červený a bílý (na něm je zrovna řízení zadního větráku)), pojistku (měla by to být 25A, umístění v poj. "skříňce", pozice dle typu auta), zkusit měřákem, jestli je napětí přímo na svorkách motoru větráku (pokud je a motor neběží, mohly by to být třeba uhlíky).
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od bodyvlk »

Já teda přesně nevím, ale ovládat zadní větrák přes panel klimy nelze. To ovládání je pravá a levá strana auta. Zadní větrák se točí sám - a to asi takto: v létě a když auto chladí, tak vůbec, pokud nemá ovládání nad levými zadními dveřmi. Když auto topí, tak po dosažení určité teploty vody v okruhu - to si reguluje otáčky taky sám a nebo když pustíš topení na max, tak se točí maximální rychlostí.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od michall »

SAG vlevo/vpravo neumí. Tlačítka vlevo jsou předek, vpravo zadek.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
PetrRuzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.11.2008 20:40
Bydliště: Holice, okr. PA

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od PetrRuzek »

Ahoj, děkuji všem za rady a za pomocnou ruku. Dneska se vrátil z cest kamoš co má delší dobu stejného Sharana jako já a řekl mi že zadní větráky se přidávají sami až po dosažení určité tepoty. A že mám vše v pořádku. Takže snad je vše v pořádku a asi jsem pouze zmatkoval. Tak Vám všem ještě jednou díky a přeju hodně šťastných kilometrů. PETR :)
PETR - Sharan I. 1.9 TDi, r.v. 1999, 81kW, "Carátek"

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od bodyvlk »

Jo, jo, zase jsem měl pravdu. Musím se pochválit.

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od ls »

Nevím jak u tvého klimatronicu ,ale já mám ovládání zadního ventilátoru funkční v tomhle počasí i když nemám vodu ohřátou.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od michall »

Jen jestli se bavíme o stejném Climatronicu - tlačítky vlevo se ovládá větrák vepředu (těmi se dá klima i vypnout), tlačítky vpravo větrák vzadu. Nezávisle na sobě i na teplotě.
Přílohy
climatronic.JPG
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
majatrabi
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 473
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od majatrabi »

Zapomináte na tlačítko, které se nachází na středovém panelu(auto s vlnkami)
Alhambra 1,9 TDi-PD 85kW AUY 2001
Jen létání je krásnější...Obrázek

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od parizek_ltm »

Ja mam taky ovladani pro predni a zadni (resp. levou a pravou) cast. Zrovna vcera jsem to zkoumal. Co jsem si vsiml je, ze rozdil mezi obema zonama muze byt maximalne 4 stupne. Jakmile jsem chtel dat vic na zadku, musel jsem pridat i na predku.
Taky se mi nechtelo moc ze zacatku verit, ale je to tak. Divil jsem se, co mi to vzadu huci :lol: a ona byla ventilace naplno.

Uživatelský avatar
PetrRuzek
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 26.11.2008 20:40
Bydliště: Holice, okr. PA

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od PetrRuzek »

Ahoj všichni, děkuju Vám za odpovědi a rady. Tak už mi celé topení včetně climatroniku, větráků apd. funguje tak jak má. Objasním příčinu všech podivných věcí co se mi staly :

Opět jsem měla Sharana na počítači u kamoše, napíchli jsme ho a ukázal nám chybu na všech servoklapklách topení. V tu dobu mi pořád vypínal cca po 2 minutách bufík. K tomu to nejhorší, že mi auto v těch mrazech netopilo. Voda se ohřála na 90 C, ale foukalo to dost dost studený. Elhle zastavím, vyřadím a a topení fouklo do kabiny teplo, teplota na budíku vodu spadla až dolu. Podotýkám, že bufík byl v "D" dodělán dodatečně. Tak jsme to začali řešit. Kamarád automechanik si chvíli lámal hlavu proč to topí jen na volnoběh, při jízdě mráz jako v Rusku a proč bufík vypíná. Tak odpojil ele. kabel od elektrické vodní pumpy do bifíku, která je u motoru. A EJHLE! Auto topilo, v kabině teplo, cklimatronik makal tak jak má. Takže v Německu ty volové připojili přivodní havice k ele. pumpě od bubíka obráceně, ne podle šipek, co tam jsou pěkně namalovaný. Takže obě pumpy vodní u motoru a ele. pumpa od bufíka šly proti sobě, proudy se přetlačovaly. Prohodili jsme trubky a je klid,. Takže díky a zatím.
PETR - Sharan I. 1.9 TDi, r.v. 1999, 81kW, "Carátek"

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od marasoba »

Moc pěkná závada :lol: :lol: :lol:

Ať topí :!:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5720
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: TOPENÍ- problém se zadním větrákem!

Příspěvek od michall »

Zajímavé 8O . Když jsem tam čerpadlo dával zpátky, tak tam snad ani obráceně nešlo, tvar trubek do dost dobře nedovoluje. Ale když je někdo "šikovný" tak to asi jde ...
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“