Vyřazení osvětlení kufru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Korda »

Chlapi, potřebuji vyřadit osvětlení kufru a světla pod pedály atd.Prostě vše co nejde vyřadit ovladačem ve stropnici.Nedávno jsem to nechal párkrát přes týden na rýbách párkráte otevřené pár hodin a normálně mi to vysmažilo baterku po týdnu do mrtva :evil: Pokud to tady někde je prosím admina o přesunutí ale já to nenašel.Jinak PF 2009 :wink:

Uživatelský avatar
HANZTD
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 17.09.2008 21:50
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od HANZTD »

VYTAHEJ ŽÁROVKY :mrgreen: :mrgreen: NEVIM PŘESNĚ PO JAKÝ DOBĚ, ALE SAMO TO ZHASÍNÁ I S OTEVŘENEJMA DVEŘMA
O I 1,9 TDI 66KW AGR SEDAN 4x4 290 HP 510 NM
T5 1,9 TDI 77KW AXB L0ONG 2x4 172 HP 387 NM

775246809 hanzoctavia@seznam.cz
http://www.tdi-tuning.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od michall »

U jedničkový řady to tuším nezhasíná. Buďto vyndat žárovky, nebo použij mé řešení s LEDkami, tady http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=5 ... a&start=30. Měl jsem stejný problém, už nemám.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Ked je to I ka model z centralnou elektornikou (od 10/97)tak to asi bude zhasinat lebo ich riadi ona.

Na starsich by som skor dorobil vypinac alebo nejake casove rele nez rusil vsetky ziarovky. Podotykam je tie vo dverach ak tam su osadene.

Prepinac by mal dva mody Klasika a Rybacka :mrgreen:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5725
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od michall »

No jo, to zrušení žárovek je extrémní řešení, ale když je nouze ....
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

já měl stejný problém, protože vozím psy a když je nechávám v autě tak je potřeba nechat jim pootevřené páté dveře a taky jsem měl strach, že by mi osvětlení vytřískalo baterku, tak jsem z kufru demontoval žárovky................. a jak to funguje u ostatních? já když nechám otevřený kufr, tak mi v autě nic jiného nesvítí (mám na mysli osvětlení interiéru, pod nohama atd......). Z Kordova příspěvku mi vychází, že on když nechá otevřený kufr tak mu svítí vše..........nebo už zase neumím číst??? :D

podotýkám že mám I. r.v. 96

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od marasoba »

Tak tohle jsem taky řešil. Nakonec stačí zaklapnout rukou západku zámku dole v pátých dveřích. Nesmí se na to zapomenout a dveře zavřít :lol: . Když chci pak dveře zavřít, zatáhnu za kliku, západka vyskočí a můžu zavřít. Funguje bez problémů. :lol:
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Ak budes chciet poradit s tym vypinacom mozem ti pohladat ako najjednoduchsie ho spravit. Daj vediet. Ak ano tak mi este upresni mesiac vyroby.

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Korda »

Sakra tady je hnedka odpovědí :gey: :gey: Hoši já myslel taky že to zhasne ale ono h... Za 7 dní jsem startoval přes kabely :oops: Já mysle jestli se to dá vyřadit třeba nějako nastavením nějako bez zásahu jako třeba vytahování žárovek :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

co já vím, tak jedině vytáhnout pojistku na osvětlení interiéru, ale bacha je společná i s radiem a stropníma hodinama..............já to nedávno zkoušel, ale je to na houby, nastavovat pak zpět volby na radiu, hodiny.............takže já ti asi moc neporadím.........

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Korda píše:Sakra tady je hnedka odpovědí :gey: :gey: Hoši já myslel taky že to zhasne ale ono h... Za 7 dní jsem startoval přes kabely :oops: Já mysle jestli se to dá vyřadit třeba nějako nastavením nějako bez zásahu jako třeba vytahování žárovek :lol: :lol:

Zial to nejde. Zasah musi byt. Otazka je ako kvalitne ho chces spravit.

Uživatelský avatar
romandub
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 311
Registrován: 27.10.2008 14:41
Bydliště: Bílina okr. Teplice

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od romandub »

u jedničky to zhasíná asi po minutě teda aspoň u mě
Dub

Uživatelský avatar
Korda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 120
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Korda »

romandub píše:u jedničky to zhasíná asi po minutě teda aspoň u mě
Tobě zhasíná kufr sám od sebe,když ho necháš otevřenej???

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Romandub ma rok 1998 tzn. ze uz ma model z centralnou elektronikou.

Ta sa zacala montovat v 09. mesiaci 1997 a nahradila stare releovo poistkove plato. Oproti nemu inteligentnejsie riadi spotrebice, je diagnostikovatelna, a prebera na seba dalsie fukcie napr. za komfortku ktora sa prestala dalej montovat alebo kontrolu vypalenia ziaroviek ... .

To ze jemu to samo po minute zhasne robi prave ta Centralna elektronika.

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Jose1 »

Ještě můj osobní poznatek jak se chová dvojka. Samo to zhasne i při otevřených dveřích po nějakém čase. Ale jakmile se vám víc a víc vybíjí baterie, tak ten čas je delší a delší, zřejmě v závislosti na napětí. Až to prostě přestane samo zhasínat úplně, zrovna když potřebujete každý milivoltík, tak to nezhasínající světlo tu baterku dorazí. Moje baterie, která byla již postarší, a v létě normálně startér roztočila, při denním používání jsem si ničeho nevšiml. Ale přes víkend kdy to auto stálo a pořád někdo otevíral dveře ,se prostě projevila takto.
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“