Vyřazení osvětlení kufru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Uživatelský avatar
Jose1
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2622
Registrován: 02.03.2008 16:51
Bydliště: Brno

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Jose1 »

Já koukal kdysi na schémata a mám dojem, že z řídící jednotky vede jeden drát, který se potom někde větví a ten rozžíná všechny světla v interiéru. Vrznout tam vypínač a zameteno. Ale napřed najít teda ten drát :D
Alhambra II 1,9 TDi 96KW 03 šla do světa....
Galaxy II 2,2 TDCi, 147KW 2012

http://www.avjose.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

drat ti najdem za pol hodinku, len pan majitel sa musi odhodlat ho prestrihnut :lol:

Aj ked to casove rele by tam bolo tiez dobre :wink:


p.s. su to 2 okruhy

1. bocne dvere a strop
2. zadny kufor.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

abeljosef:

tak to jsem opět chytřejší...........mě by zajímal ten okruh číslo 2, tedy zadní kufr........jak moc by to bylo složité? myslím tím tedy najít ten správný drát atd..........???

líbilo by se mi tam ty žárovky nacpat zpět a mít jistotu, že to časové relé to bude obhospodařovat.......

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

mas rocnik 1996 a aky mesiac vyroby ?

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

07/96

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Mas centralne zamykanie na dialkove, a komfortku pod sedackou ?

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

komfortka je pod sedadlem jak píšeš a centrál origo nebyl dálkový, ale dodělával jsem dálku, takže mám u komfortky ještě jednu krabičku od dálky...........

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Takze co sa tyka 1. okruhu reprezentujuceho dvere:

Pokial auto nema komfortku pod sedackou tak potom treba casove rele dosadit na miesto presusenia: Svetla su totiz permanentne pod napatim a akonahle su otvorene niektore z dveri tak to svieti do blba (do vytlcenia baterie).
dvere bez komfortky.JPG




Pokial auto ma komfortku tak dverne spinace su dovedene do nej a ona riadi stropne svetla. To znamena (pevne v to verim) ze by sama mala zabezpecit ze po case stropne svetla zhasnu bez ohladu na to ci su dvere stale otvorene. Ak to tak nie je prosim opravte ma.
dvere z komfortkou.JPG




A teraz druhy okruh kufor:

Tento okruh je pod napatim stale bez ohladu na to ci je alebo nie je auto vybavene komfortkou. Tzn pokial je orvoreny kufor tak svietia do blba (do vytlcenia baterie). Casove rele treba dosadit na miesto prerusenia.
kufor.JPG

Mam jedno casove rele v praci skusim sa s nim pohrat a nasimulovat tuto prevadzku.
Potom bud dodam presnejsi popis alebo sa mozeme dohodnut ze ked budem v CR tak sa s niekym stretnem, spravime jedno auto aj s detailnou fotodokumentaciou aby na zaklade nej to mohli urobit ostatny.

Uživatelský avatar
Bandog
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1439
Registrován: 19.11.2008 18:21
Bydliště: Náchod
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od Bandog »

Josífku, smekám před tebou klobouk...................ty jsi ale šikulka :D :D :D

pokud budeš v ČR tak se hlásím jako dobrovolník.............díky za tvou ochotu a trpělivost s jakou mě jako laikovy pomáháš pochopit záludnosti elektrikařiny...........fakt si toho vážím a až se někde potkáme tak máš u mě obrovskou flašku nějakého dobrého pitíčka........ :D

Uživatelský avatar
abeljozef
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Trnava

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od abeljozef »

Hmm aj toto by mozno bola dobra hracka na nas ucel .

http://www.zetron.cz/zetron/soubory/131cz.pdf

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od ruza »

Chlapi, proč to řešit tak složitě?
Protože v autě často přespím nebo jen tak kolem zevluju na různých sportovních akcích, tak mě taky vadilo to věčné svícení.
U SII se vnitřní osvětlení samo vypne po cca 6 minutách (alespoň u mě), ale pak stačí cokoli zavřít nebo otevřít a svítí to zas.

Takže mé jednouduché řešení: vyndat světýlko, přerušit libovolný kablík jednoduchým vypínačem (nejlépe mínus a kolébkový kulatý vypínač).
Vrtačkou jsem udělal díru pod světýlkem, frézkou zvětšil, tak aby se vešel vypínač. To celé dvakrát a je bylo hotovo.
Práce cca na 30 minut, investice 40,- za vypínače a 0,0 za spotřební materiál z tchánovy dílny :)

Kdykoli si můžu jakékoliv zapnout či vypnout a nepotřebuju školy na ty schémata v předchozích příspěvcích. :wink:

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od michall »

bikaf: jenže třeba mě svítí 4x dveře, 2x prahy, 2x kufr. Jen stropní se dají vypnout samostatným spínačem. Takže do každého "světýlka" jeden spínač = 8x spínač. To už je lepší menší zásah do elektriky a jeden nebo dva spínače (nebo jeden dvojitý) a vypneš si všechno.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od ruza »

michall: tak to souhlasím, já prahy ani dveře řešit nemusím a myslím, že je to tak lepší. Kdybych je řešit musel tak prostě vyndám žárovky bo je to stejně jenom diskotéková machrovinka.
Mám na dveřích odrazky a myslím, že jsou nepřehlédnutelné. Co se týče osvitu prahů, tak tam mi smysl uniká - prostě proudžeroucí diskofrajeřinka => odpojit. :)

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od michall »

Tak to potom jo. Jinak jsem se dost divil, že existuje taky (ne)výbava, kde chybí právě tohle osvětlení, zřejmě nějaká SuperLT verze.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
ruza
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 272
Registrován: 20.05.2008 20:56
Bydliště: ČR

Re: Vyřazení osvětlení kufru

Příspěvek od ruza »

No, být to za prachy nějaké social superLT výbavy, byl bych nadmíru spokojen. Nevím jestli to není třeba nějaká odlišnost seatu, kdy ten to dával i do nižších verzí a u VW je to jen u nejvyšších, nebo vůbec? :?:

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“