MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od smolda »

Nojo, teď jsem to prostudoval znovu - ten jeho post a asi máš nejspíš recht Jozefe. Měl by se na EGR vyprdnout.
To Alhambra 46: Pocukávání za jízdy může způsobovat i načatá váha vzduchu. Měl jsem podobnej problém, kterej po vyčištění váhy nezmizel, ale výměna váhy pomohla.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Zdravím všechny.Koupil jem si Alhambru 2.0 TDi motor BRT.Když jsem ji kupoval tal ve 2200-2500 auto dostalo kopanec.Před koupi jsem navštívil autorizovaný servis a tam nechal udělat diagnostiku.Tam se ukázala sporadická závada na EGR ventilu.Tak tedy s jklidnou hlavou jsem auto koupil a navštívil servis podruhé,jelikož mi bylo řečeno,že se dá ten ventil u tohoto typu změřit solo.Tam se potvrdilo,že ventil se opravdu přidírá.Neváhal jsem tedy a koupil za 5001 kč.Ventil jsem si doma vyměnil a vyzkoušel.Přijízdě se závada opakovala stejně jako kdyby tam byl te starý ventil.Celkem mě polilo horko.Ale na to mě uklidnili a řekli mi,že ventil se musí dát do zakladního nastavení.Takže znovu autorizovaný servis další penízky.Po příjezdu pro auto do servisu mi bylo zděleno vše ok.Jen jsem usednul do auta a ujel 1 km a závada se projevila zase znovu.Vykašlal jsem se tedy na autorizovaný servis a začal patrat na vlastní pěst.Dočetl jsem se o zaslepení EGR ventilu.Poprvé místo zaslepení jsem vytáhnul konektor od ventilu a auto šlapalo jako hodinky.Jenže na palubovce se rozsvítila kotrolka diagnostiky.Připojil jsem zpátky konektor kontrolka zhasla a závada se začala projevovat znova.Druhý pokus byl zaslepení přívodu výfukových plynů do sání.Auto opět šlapalo jako hodinky,ale tentokrát se rozvítili kontrolky dvě.Blikání žhavení a diagnostika.Ta,že všechno zpátky kontrolka pozhasínali,ale závada se začala opět projevovat.Po ruzných diskuzích a serfování po netu jsem našel firmu,která mi vyruší EGR ventil z provozu v řídící jednotce,ale zase penízky 3600 kč.Jestli máte někdo podobné problémy nebo jste je vyřešili poraďte prosím.Děkuji

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Váha vzduchu je ok jezdil jsem s diagnostikou a ta nehlásila žádné poruchy.Je divné,že podpojení EGR ventilu auto šlape jako hodinky

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od smolda »

Já jsem taky neshledával závadu na váze vzduchu, když kecá jen za určitých podmínek, nemusíš nutně závadu odhalit i když se auto chová jak chce. Řešil jsem to tak že jsem zajel za klubákem s nickem PetrFofr a půjčil si váhu z jeho auta, jen tak na zkoušku. A ejhle, auto se začalo chovat tak jak má... No a zbytek už si asi lze snadno domyslet - následovala koupě nové váhy vzduchu a auto už "nezakopává".
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Omlovám se za udeje v profilu.Hned ten problém napravím.Jinak kolega co popisuje spětnou odezvu má pravdu.Je to typ motoru BRT 2.0 TDI 103 kw.A je tam samozřejmě DPF filtr.Co se může stát s DPF filtrem
když zaslepim EGR?Omluva taky za příspěvěk který jsem zopakoval.Už se to nebude opakovat Díky za rady a odpovědi

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od smolda »

Omlouvat se nemusíš, je to jen pro tvoje dobro. Pokud si nedoplníš údaje, bude trvat dýl než se dobereš nějakého řešení.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Akorát nevím kde doplnit specifikaci motoru,Jsem vyloženě na PC amter není to moje hoby,Snad to pochopíte,jsem rád,že jsem se dokázal zaregistrovat.Díky za trpělivost a Váš čas.

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Skyppy »

HELÉÉÉÉ!!! ESZák :good: jako já. Tak v tom konečně nejsem sám.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od M@rty74 »

ESZák ??? To je nějaká ošklivá nemoc ???
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Skyppy »

Elektromechanik pro Stroje a Zařízení. :laugh: :laugh:

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od kubenec »

ja mam taky takovou nemoc :laugh:

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Ok kluci asi jsem Vás dobře pobavil,ale to stejně neřeší můj problém o kterém bych potřeboval podebatovat nebo snad poradit.Díky zatím a doufám,že snad něco dozvím.Zdravím

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od smolda »

kubenec píše:ja mam taky takovou nemoc :laugh:
Jéžíš Marjá, s kým já to kamarádím? :laugh: Wšichni maj EZS, jen abych to nepřitáhnul domů, to by mi stará dala (!!!) a už v životě nedala :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od M@rty74 »

smolda píše: a už v životě nedala :laugh:
A to by zrovna Tebe tak strááááááášně mrzelo co? Už radši mlčím... Ale jednou jí stejně poradím ať se fórum mrkne :laugh: :rofl:

A už dost tohohle :offtopic: tématu prosím :!:
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Alhambra 46
Řidič
Řidič
Příspěvky: 64
Registrován: 01.06.2012 18:49
Bydliště: Ostrava

Re: MOTOR: EGR ventil: funkce, zaslepení, atd.

Příspěvek od Alhambra 46 »

Tak Vám teda moc děkuju za rady

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“