KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od smolda »

Milý Mirdysi, v každým případě bych začal tím, že si do podpisu doplníš popis auta a popřípadě do profilu aspoň přibližný místo bydliště.
Podle čárek usuzuju, že se jedná o Climatronic - dělá ti to to samé i v módu ECON?
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Profil doplním, to že mám klimatronic je asi víc než jasné, manuální klima by sama určitě nepřidávala ani neubírala. Ty šachy s větrákem to dělá při zapnutém i vypnutém ECON bez rozdílu. Moje auto je vyrobené 2002.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od michall »

Tak podle dosavadních informací asi první kroky

1 - zkontrolovat, jestli nejsou nějaká tlačítka "přilepená" Kofolou :D
2 - zkontrolovat, jestli není ucpaný sací otvor pro přívod vnitřního vzduchu, nebo nefunkční větráček uvnitř Climatronicu
3 - diagnostika - některé čidlo nejspíš hlásí nesmyslný údaj, který se liší od skutečnosti.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Děkuji za rady, ale jsou zatím trochu mimo, Kofola nepřichází v úvahu, protože tohle popsané chování je vždy naprosto identické, kdyby byla zalepená tlačítka, tak by to bylo chaotické a nepravidelné. Ucpané přívody a větráčky nebo vadné čidlo? Jde mi spíš o to, proč Climatronik s tím větrákem pořád šachuje, když mu přikážu foukat, sleduje sice teplotu, tu dodržuje perfektně, ale nedokáže poznat, jestli jedu v autě sám a nebo jestli nás jede pět a nastupovali jsme při dešti, máme mokrá ramena a auto se pak hrozně zapotí. Včera jsem si na to dável velký pozor a ten popis ještě upřesním. Je nastaveno 20 stupňů, mód Econ, na sklo a nohy, větrání dám na 4 čárky, klima ubere na 3, já přidám, tohle se opakuje čtyřikrát, poté asi minutu drží 4 čárky, pak se větrák spustí na plný výkon a ani po dvou minutách neubere, tak ho dám zase na 4, po několika minutách sám ubere úplně na minimum a zpět na 4, poté již drží na 4. Po dalším startu nebo nastavení jiné teploty se to celé přesně stejně opakuje. U některých vozidel lze například stiskem nějaké speciální kombinace tlačítek deaktivovat spouštění kompresoru při foukání na sklo, tak mě napadlo, jestli u Climatroniku nelze nějak deaktivovat všechny poloautomatické rádoby pomocníky, kteří mi stěžují život a používat ho v plně manuálním režimu. Nevím jestli to není scifi, ale když existují různé programy do ŘJ motorů, neexistuje třeba několik probramů do Climatroniku?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od michall »

tak 4 - půjčit si od někoho jiný Climatronic a prohodit je.

I v režimu AUTO, když přidám ventilátoru, tak by to měl držet, AUTO samozřejmě zhasne.

Co VAG? Žádná hláška ?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od M@rty74 »

Climatronic žije v každém režimu svým vlastním životem... Jezdím z 99% na ECON a přidávání otáček je je podle mě normální.Jeden z faktorů, který mu k tomu pomáhá je čidlo slunečního svitu. Takový ten bobek v mřížce středového kastlíku palubky. Měl jsem climatronic i v OCT I. a fungoval stejně.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

VAG kabel a soft zatím nemám, mám auto pár měsíců. Kdyby to někdo měl na prodej tak rád koupím, na trhu je tolik variant, že se nedokážu orientovat jaký typ kabelu a soft je kompatibilní pro moje auto. A sehnat někoho kdo si kvůli mě dobrovolně vyndá z auta ovládání topení to považuju za utopii ale třeba se mýlím.

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Přidávání kvůli slunci bych pochopil ale tohle co jsem popsal se stalo včera v noci. A hlavně mě víc vadí to ubírání. Zkusím tu diagnostiku to je asi poslední možnost.

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od michall »

Když si doplníš to bydliště a auto do profilu, tak se třeba někdo ozve. Kdybys byl Praha a okolí, doraž na Džbán, tam se někdo určo najde.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Vím, že tohle sem nepatří, doplnil jsem si v profilu všechno možné, akorát ten typ auta, to se má vyplnit do položky "povolání", jako to mají ostatní?

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od michall »

To je jedno, hlavní je, že je to vidět v příspěvku.
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Dneska jsem byl na diagnostice, jediná závada klimatroniku je závada servomotoru zadního topení, i když mě připadá, že funguje úplně normálně. Předpokládám, že to by nemělo mít vliv na to, proč se samovolně mění intenzita předního větráku při manuálním režimu, protože to dělá i když zadní topení úplně vypnu na OFF. Pán ze servisu mi říkal, že tohle auto taky měl a když se větrák nastaví manuálně, tak musí držet na nastavené intenzitě.

Uživatelský avatar
Krteczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 02.06.2011 11:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od Krteczek »

Tak podobně se chová i můj klimatronik na Sharanu II. Když jsem měl Galaxy I, tak tam co se navolilo, to foukalo. Ale ten nový funguje podle toho jak se vyspí :-D
VW Sharan 2,8 V6 4Motion "babička pojmenovala jako Šakyra" :-)
Galaxík I 1,9 66kW "Mravenečník" - prodáno. Odsloužil si poctivých 300tis

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Děkuju za odpověď, jsi první, kdo napsal, že to má stejně. Celou dobu jsem si myslel, že to klima dělá úmyslně, VW jsou na tyhle rádoby nápomocné funkce "odborníci", ale stále jsem doufal, že mi někdo poradí tajnou kombinaci tlačítek, která to změní. U Kia Sorento co měla ségra šlo např. kombinací tlačítek vypnout zapínání kompresoru při ofuku čelního skla. Po dnešku už se asi opravdu musím smířit s tím, že klimatronik musím pořád hlídat, protože si dělá co chce i když mu naznačím, že mi to nevyhovuje, dost často to odvádí pozornost od řízení.

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Příspěvek od M@rty74 »

BTW - nepsal jsem ti náhodou to samé? Ještě navíc s dovětkem, že mi to samé dělalo stejně v Oct I. ?

Odesláno z mého P500 pomocí Tapatalk
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“