KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krteczek
Řidič
Řidič
Příspěvky: 82
Registrován: 02.06.2011 11:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od Krteczek »

Jediné do čeho ta potvoda nesahá je nastavená teplota.
Příklad: Mám navoleno 21C a chci 27C. Jakmile přecvaknu na 27C automaticky se pustí ventilátor skoro naplno i v ECONu. Pokud nechci aby mi ten ventilátor běžel naplno, musím teplotu upravovat postupně po dvou stupních. Je to na palici, ale postupně začínám odhalovat že v tom bude nějakej šystém...
VW Sharan 2,8 V6 4Motion "babička pojmenovala jako Šakyra" :-)
Galaxík I 1,9 66kW "Mravenečník" - prodáno. Odsloužil si poctivých 300tis

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Příspěvek od M@rty74 »

Krtku čéče oni sou hlava ;-) Možná zkusej najít tady někde návod k autí a tam se možná cosi o klimatroniku i píše :rofl:

Odesláno z mého P500 pomocí Tapatalk
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

mirdys
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 05.08.2013 15:48
Bydliště: Tábor

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mirdys »

Dneska jsem jel po dálnici a najednou z ničeho nic mi začal blikat celej displej na klimatroniku. Během 400 km jsem musel ventilátor přenastavovat více než 30 x, buď nefouká nebo fouká naplno, když chci něco mezi, vždy po několika minutách znovu naplno nebo na nulu. Když mám foukání na sklo a zapnu i na nohy, ventilátor ubere, když vypnu na nohy, nastaví plný výkon, dělá vám to taky tak? Celou dobu co to auto mám jsem si myslel, že po nastartování je normální, když pár vteřin bliká celej displej, dneska jsem se v jiném tématu dočetl, že to prý signalizuje nějakou závadu. Jsem z Tábora, kdyby byl někdo z okolí ochotný se se mnou sejít a ukázat mi jak funguje jeho klimatronik a případně udělat důkladnou diagnostiku přes WAG kabel, rád za ním přijedu, už jsem z toho bezradný a pomalu začínám litovat, že jsem nepořídil manuální klimu, dneska na dálnici jsem málem havaroval, když jsem přejel do jiného pruhu, protože to pořád musím štelovat.

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od smolda »

Když bliká po nastartování, je málo chladiva v systému. Při načtení VAGem se objeví i závada tlakového spínacího ventilu, většinou mu ale nic není - po doplnění chladiva se závada neopakuje.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od M@rty74 »

Omyl smoldo - blikání displeje signalizuje pouze chybu - jakou ti řekne až diagnostika. Po šikulech co dělali radiátor topení to mám odzkoušeno na vlastní kůži. Panel po zapnutí klíčku bliká a vagcom píše klapu středového ofuku...Pravděpodobně ji chlapci zapoměli připojit jako pár dalších věcí...
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od smolda »

Eh, no psal jsem o běžně se vyskytujících závadách a ne o autě kolegy z klubu, kterej auto svěří kdejakýmu joudovi :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Honza81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 06.12.2013 20:47
Bydliště: Svitavsko

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od Honza81 »

Chlapi tak dneska my začal blikat dispei,po pár vteřinách to přestane a jede to normálně,jak jsem četl různý názory,jáká je podle vás nejčastější závada??

Uživatelský avatar
kubenec
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2011
Registrován: 30.12.2009 19:10
Bydliště: Praha 10 - VWršovice

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od kubenec »

Nepouziti VAGu.:smile:

Odesláno z mého HD2 pomocí Tapatalk 2

Uživatelský avatar
the.max
Člen klubu
Příspěvky: 531
Registrován: 24.10.2012 15:31
Bydliště: Bílina
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od the.max »

Mél jsem to samé, bylo pryč chladící médium. Po naplnění vydrželo půl roku, pak se našel únik. Nicméně blikání displeje naznačuje NĚJAKOU chybu, takže diagnostika.
Vyměním ojetého pionýra za nejetou pionýrku.
Ford Galaxy Ghia 2001 V6 Tiptronic
Obrázek LPG

Uživatelský avatar
mnuapel
Řidič
Řidič
Příspěvky: 116
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od mnuapel »

Zdravim, ma nekdo k dispozici nejakou servisni dolumentaci na klimatronik, pro Sharan 1.9 tdi rv. 2005 ?
Passat B5 TDi, 81kW AFN

Uživatelský avatar
michall
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 5719
Registrován: 25.09.2007 15:24
Bydliště: Praha

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od michall »

Trochu široký dotaz. Co zlobí? Climatronic jako takový (elektronika), náplň (trubky, výparník), kompresor. Co říká diagnostika?
Dodržujte prosím Pravidla sekce, odpovědi hledejte nejdříve v Sherlockovi, díly shánějte/nabízejte v bazaru. Může se hodit ETKA online nebo ELSA online (odkaz je na .ru!)

johnyM128
Řidič
Řidič
Příspěvky: 138
Registrován: 22.02.2010 10:23
Bydliště: Banská Bystrica, SR

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od johnyM128 »

sharan 2003 climatronic bez výduchov na streche vôbec nekúri - a to má motor 90C....co je divne, ked dam auto na klime a zdvihnem teplotu, von bolo okolo 0C climatronic pisal tiez 0C, tak climatronic vôbec nemenil otacky ventilatorov... pricom pri zvysovani teploty napr z 18 na 25C by mal zvysit automaticky otacky ventilatorov aby sa rychlo dosiahla nastavena teplota.
napada vas nieco_:?

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od tomas.nemo »

ahoj lidi

taky mám jeden dotaz, mám jednozónovou klimu. Auto mám měsíc a bez manuálu k autu. Když ho studený nastartuju tak jde větrák na jednu čárku, postupně přidává podle teploty vody až skoro na plno a pak spustí i na jednu čárku zadní větrák. Ale to mě takovej problém nedělé, protože to se asi změnit nedá (nebo jo?) Spíš mě vadí že se mě v tý zimě spouští výhřev předního skla když mám foukání na sklo, ale i na nohy. Jde oto že si auto předehřeju bufíkem a jedu 3-4 km a zase třeba pár hodin stojím a když mě u toho běží ten výhřev skla kterej šíleně žere proud a mnohdy si toho ani nevšimnu a udělá mě to třeba 2-3x za den tak mám někdy fofrem vybitou 100Ah baterku. Dá se to někde vypnout to automatické zapínání toho čelního skla??
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od M@rty74 »

Pokud přepneš climatronic na ECON tak se ti výhřev sám spouštět nebude. Jen nerozumím jak se ti spouští, když auto stojí - pokud se nepletu, tak podmínkou sepnutí je nastartování motoru, zatímco zadní výhřev jde zapnout už jen při zapnutém klíčku.
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

tomas.nemo
Člen klubu
Příspěvky: 720
Registrován: 06.10.2011 23:24
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: KLIMA, OVLÁDÁNÍ: ovládání klimatroniku, poraďte

Příspěvek od tomas.nemo »

napsal jsem to špatně, samozřejmě až po nastartování auta. A nemám tam ani AUTO a ani ECON, mám nastaveno manuálně foukání na sklo a na nohy.
Opravy nezávislých topení D3WZ po D5WSC včetně řídících jednotek 739464005

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“