SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
patper
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5486
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha-Rakovnicko-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od patper »

abeljozef píše:Skor kabel neni v pohode.
:idea: Jasna vec,ja to bral jako doplnujici info...

Uživatelský avatar
kos
Řidič
Řidič
Příspěvky: 101
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od kos »

kos píše:
Problém je, že po repase mi svítí dálkové světla příliš nahoru. Mohl by jste někdo, kdo má sharika s origo xenonama změřit rozdíl ohnisek xenonů a dáklových světel, když přistaví auto před zeď řekněme třeba 2 metry? Abych měl porovnání.
Díky
Problém se sklopenými čočkami xenonů jsem vyřešil. Po kokzultaci s XY z bixenony.com jsem světla vyndal, otevřel zezadu, vyjmul "bazmek" na překlápění lomení světel (pro jízdu v pravo nebo v levo - anglie) a objevili se tam 3 šroubky asi M5 (na 8čku ořech). Dva šroubky dole jeden nahoře, který upevňují čočku ve světle. Pod horním šroubkem je viz foto xenon04.jpg je gumová podložka která velmi dobře vymezuje vůli právě při povolení a dovolí doštelovat rozdíl ohniska dálkového světla a xenonové čočky obr 3 utažený šroubek (matička)a smáčklá podložka obr 4 povolený šroubek. Takže jsem povolil na maximum horní šroubek, trochu povolil spodní a několikrát vyzkoušel na autě ohniska, zda jsem spokojen. Pak dotáhl spodní šroubek, aby nebyl volný (jak kdo má cit) a vše složil dohromady a namontoval do auta. teď jen seřídit a nastavit xenony VAGEM a je to.

Na obr 1a 2 je vidět v horní polovině po obvodu čočky(mezi 11 a 3tí hodinou) kroužek s výřezem, který by neměl být vidět (podle toho jak jsem to vyladil já na obr 5).

obr 6 a 7 ukazují ohniska - levé světlo seřízené, pravé ještě ne. S značí staré seřízení a N nové seřízené čočky-

snad je to torchu pochopitelný
Přílohy
xenon01.jpg
xenon02.jpg
xenon03.jpg
xenon04.jpg
xenon06.jpg
xenon07.jpg

Uživatelský avatar
vikino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 357
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: VWýchodní Čechy

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od vikino »

Čau.
Mám dotaz,nevíte někdo,kolik kelvinů má origo výbojka do xenonů?
Odešla mi jedna výbojka a nerad bych objednal blbou a z té špatné to nejde vyčíst.
Snad by to mělo být 4300K,ale nevim to na 100%
Díky za rady
vikino

Uživatelský avatar
Janchi999
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 209
Registrován: 29.06.2009 08:14
Bydliště: SloVWakia
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od Janchi999 »

Ahoj. Ja mam origos xenony z vyroby a vybojky maju 4300 K... Treba vsak dat pozor. Pri kupe som bol upozorneny na to, ze original vybojky svietili na bielo, kdezto tie, co sa predavaju (philips, osram) svietia na bielo zlto... Tak som bol nuteny kupit obe vybojky. Vraj sa uz biele vybojky nevyrabaju, nepredavaju...
Volkswagen Sharan II, r.v.2002, 1.9 TDI PD, AUY, 85kw

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od jenda »

Je to trochu jinak nové výbojky mají ze začátku nižšší teplotu barvy než po dlouhodobém provozu, kdy postupně přechází do modra, jen výbojka úplně na konci života zrůžoví, takže po výměně je odstín staré bělejší než nové. po několika desítkách hodin se to srovná, platí to ale jen pokud se použijí výbojky stejného výrobce, barvy výbojek Osram a Phillips se mezi sebou mírně liší,nebo vyměnít obě výbojky najednou, Neoriginály mají většinou ještě modřejší nádech než značkové.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

domestik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.06.2010 17:17

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od domestik »

velmi málo svítí xenony...chyba na vagu není, jen svit horší jak normální halogeny..je to normální, nebo něco špatně? vyměnit výbojky?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od jenda »

Vyměnit, svítivost xenonů stářím klesá a na konci mají klidně 1/3 původní svítivosti. potom opravdu svítí méně než klasické halegenové žárovky
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

domestik
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: 07.06.2010 17:17

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od domestik »

diky za odpoved - nicmene auto je rv. 2006, do provozu 2007, nabehano 150 tis. poctive km..neni to trochu brzo - uz ted vysvicene vybojky? a da se to nejak objektivizovat, zda to neni jen muj pocit? a kdyztak kde nove vybojky a kolik tak stoji?

Uživatelský avatar
jenda
Profík
Profík
Příspěvky: 943
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: u Č. Budějovic

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od jenda »

Někteří výrobci aut doporučují výměnu výbojek po ujetí 100 000 km, takže pokud mají najeto 150 000 km , vyměnil bych je obvzlášť pokud se s nimi svítilo i přes den to už asi budou mít více než 2000 h a jsou za zenitem. Na výbojky zkus kouknout tady do bazaru, občas je tam někdo prodává, raději bych koupil od někoho originál značkové (značkové mají popis přímo na výbojce,noname bývají bez popisu), než za ty samé peníze čínské repliky z nějakého et-shopu.
VW Lupo Obrázek VW Sharan Obrázek

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od esser »

Pročetl jsem toto téma, ale nenašel odpo na svůj problém, tak ho skusím popsat, třeba se najde řešení.

VAG hlásil vadná levá řídící jednotka- chyba č. 65535. Následně jsem zjistil, že občas po dlouhé svícení nesvítí levý xenon, po vychladnutí svítí zase nějaký čas. Proběhla kontrola předního a zadního čidla pro náklon, zadní bylo upadlé - přivařili jsme ho, přední v poho. Závada pořád stejná. Trochu se mi zdá že levý xenon pulsuje, bliká. Prohodili jsme řídící jednotky s druhým světlem, hlásí to závadu na pravém světle, ale občas stejně jako předtím zhasne levý xenon.

Tak čím začít, díky za pomoc
777 616 947
Boby

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od luk.ino »

me jednou vadna vybojka odpalila 2xjednotku.
ja bych vymenil vybojky a pak uvidis co to bude delat.

esser
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 41
Registrován: 29.07.2009 11:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od esser »

Co znamená výměna výbojek, kolik stojí?
Boby

Uživatelský avatar
luk.ino
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 261
Registrován: 21.06.2009 21:10
Bydliště: Malá Skála

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od luk.ino »

vymena "zarovek" ja mam cinu a spokojenost
treba tohle http://www.perfektshop.cz/product/akce- ... onu-15575/" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od parizek_ltm »

a me vepredu nesviti ani jeden xenon .... 8 :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
ajo
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 220
Registrován: 26.09.2007 21:03
Bydliště: Prešov

Re: SVĚTLA PŘEDNÍ, XENON: nesvítí

Příspěvek od ajo »

Tak sa s vami podelim o moje skusenosti s xenonami. Mam na aute 175 tis. a možno viac som 3-ti majiteľ.
Dosť biedne to svietilo, tak som sa rozhodol vymeniť vybojky. Značkove su drahe a po prečitani par referencii a odporučani som sa rozhodol pre "NO NAME" po 10€ ks: http://www.gsmalarm.sk/nahradne-vybojky ... 4_552.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Snaď polroka, možno rok vydržia a kupim značku. Nahodil som 6000K a zdalo sa, že všetko je OK. Po 3-ťom, možno 4-tom zapnuti, P svetlo nesvieti. Laborovanim, menenim r.j., vybojok, som zistil, že P riadiaca jednotka je kaput. Preštudovanim snaď celeho "GOGLE", som určil pravdepodobnu pričinu zlyhania r. j.- prepalanie N-FET FSL11N50A 90 percentna pravdepodobnosť /druha strana tohto tematu/, potvrdil mi to aj kamarat elektrikar. Začalo zhaňanie r.j., alebo sučiastky. Jednotky a servis na SK robi: http://www.xenonybn.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;. Tam som zistil, že nova r.j. 1 307 329 068 pre naše auta stji 300€, to ma položilo. Nahrada 1 307 329 069 určena pre škodovky cca 110€, ale nebude fungovať naklapanie, ako potom cez STK? Servis, opravu nerobia, lebo je problem s nahradnimi sučiastkami a nasledne aj s opravenymi riad. jednotkami. Rozhodol som sa teda sučiastku pozhaňať. Gogloval a telefonoval po colom slovensku a bez uspechu. Našiel som v RUS, D, USA atď. cena asi 8€ ale na slovensku a ani v čechech nehrozi. Prišli na rad vrakoviska. Použivana na objednavku 80€. Nakoniec klubak zo SK za 25€, ale iba s dvomi FET-mi. Su tam 4 ks. Za "rozumnu" cenu asi 85€ sa daju kupiť na http://www.allegro.pl" onclick="window.open(this.href);return false; použite, nové asi 120€.
Jednotka opravena, nahodena a P xenon svietíííííííí.... kedy sam chce. Z desiatich zapnuti sa snaď 5-krat rozsvieti, ale po čase aj tak zhasne. Mam čakať,kedy znova odpáli r.j.? Dal som vybojky stare a bez problémov. "NO NAME" idem reklamovať.
Takže zaver asi taky, ak vybojky "NO NAME", alebo ala Čina, tak aj nahradnu jednotku hoci nefunkčnu, aby bola na nahr. diely.
Patranim som naviac zistil, že prava a ľava jednotka su naprosto zhodne. Ich nakup aj použitych ja dosť veľky problem aj na vrakovisku. R.j. 1 307 329 068 je použita v VW NEW BEETLE 2002-2005 NEW BEETLE CABRIO 2003-2005
BORA 2003-2005 GOLF IV 2003-2006 FORD GALAXY 2000-2006 SEAT ALHAMBRA /SHARAN/ 2000-2007 ďalej boli použite i v niektorych audinach čislo podľa ETKY:7M3907391. Na nahradne sučiastky je dobra aj 1 307 329 069 tych by malo byť najviac, použiva ich oktaviaI, ale u našich aut nepôjde naklapanie.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“