MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od crashik »

a má toto spojitost? http://www.youtube.com/watch?v=jbK3wj_V-hQ" onclick="window.open(this.href);return false;
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

člověče netuším, nikdy jsem to nekontroloval. Byl jsem nas*anej že auto zdechlo a snažil jsem se spíš ho zase nastartovat než koukat kolik toho z něho vylítalo.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od crashik »

ok, zajistim změřit tlak oleje a najdu kolik ma byt a dam info . díky smoldo za typ !Mechanik už mi říkal že je problem že olej se špatně protlačuje přes hydroštely že je asi hustý tak tam dal jiný ... méně hustý tak to to bude nastavene asi na dost když to vyvěšuje ventily :)) Kruci já se těch problémů nezbavím ... to auto mě sere u mě stálo kolem 140 tis ...
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

U AFN a AVG motorizací to prý byl poměrně častý problém, mluvím o tlaku mazání a s tím spojeným vyvěšování ventilů.
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od marasoba »

To crashik:
Mluvíš o tom samém mechanikovi, co Ti měnil termostat? Možná bych zkusil jiného. A ten motor, co ti odešel (jestli jsem to dobře pochopil), ten Ti taky servisoval tenhle mechanik?
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
crashik
Řidič
Řidič
Příspěvky: 113
Registrován: 23.11.2012 16:31
Bydliště: Okres Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od crashik »

to marasoba:

nene , auto jsem koupil od prodejce co vozí vozy z I. On řekl že je to dobrá koupě a pak to bylo motor , teplota atd. atd. atd. Nepříjde mi že je to špatný mechanik, akorát i mě se nezdál zvonivý zvuk toho motoru.Nějak to na diesel cinkalo ...a najednou motor po smrti - vyměněn, špatné starty - neví si rady.Dal to někomu jinému ať zkontroluje proč ten motor chcípá . Ten změřil turbo ,váhu vzduchu,vyměnil nějakou hadici k turbu, čerpadlo a výsledek 0 a stálo mě to 4000Kč ...tak nevím ...ještě prý nastavil startovací dávku a prý to lepe jezdí.Teď už je to prý ok , akorát ten motor měl špatný termostat a já se ptám jak mohl na studeném motoru nastavit startovací dávku když jsem termostat měnil až po a až pak ten motor topil... Kura ja na ty lidi mám takový pech až to není možné...

EDIT: Auto stalo 69 000 , poté přihlášení,stk,rozvody a jiné = cca 10 000Kč , pak se roztřelil hydrostyl,přidřel hlavu a nějaké ještě hadičky = 22 000Kč ,koupil jsem si k tomu kola (nemusely být ,ale nečekal jsem že bude tolik oprav právě na takovém motoru 25000Kč vč. pneu) Teď nějaký termostat co jsem si udělal sám ,ty 4 tisice za ty testy a pořád auto nanic

celkem už 132 000 i s nějakýma snímačema a termostatem (druhým)... A to se mi za Sharan I UŽ Zdá až moc !!! Jsem pěkně nasraný !!!
Ford Galaxy 1997 1.9TDi 66kW WGR AHU
VW Sharan 1999 1,9TDi 81kW AFN - Bouráno a prodáno

Uživatelský avatar
marasoba
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 402
Registrován: 17.02.2008 21:16
Bydliště: okr. Benešov

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od marasoba »

Nojo, je to pech. Ale jestli Tě to uklidní, nejsi sám. Já jsem do Shardy za první rok a půl taky vrazil kolem 50000,- do oprav a výměn :(
VW Sharan 1,9TDI 81kW AFN, r.v.1997, bílý, začíná hlodat zub času, sviňa - tak už dohlodal.
VW Sharan 1,9TDI 85kW BVK r.v.2008, tmavě modrý, zub taky hlodá 😁

Uživatelský avatar
smolda
Člen klubu
Příspěvky: 3493
Registrován: 21.11.2010 16:42
Bydliště: Berounsko, D5 Exit 28

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od smolda »

Já do dvojkovýho Galaxy bohužel už skoro taky, co se dá dělat. Ale jiný auto bych už asi nechtěl. Je to stejný u většiny z nás - každej na ten svůj autobus nadává, ale všichni ho mazlej jak to jen jde. :laugh:
Malá Veškrnová :roll:
Don't worry, be happy

Uživatelský avatar
M@rty74
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2498
Registrován: 29.05.2010 21:14
Bydliště: Green town at Prague

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od M@rty74 »

Tak :offtopic: bylo už dost ne?
Neptejte se mě, proč Vám to, či ono bylo smazáno nebo zamčeno - NESPLŇOVALO TO PRAVIDLA SAG sekce!!!
Pro své idealistické názory se zde často setkávám s nepochopením....

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pulec_h »

Zdravím, už nevím co dál,čtu tady příspěvky a nic...
Mám Alhambra 1998,1.9 Tdi, 81 kW,AFN, automat a
MRCHA chcípá při volnoběhu a malých otáčkách a to nepravidelně!
po chcípnutí VAG vypíše chybu ventilu n109 (vyměněn ventil i relé 109),
elektrikáři ohledně chyby nic nezjistili (kabely a tak..).
Vyměněn naft.filtr a hadičky kolem+ventil zp. vedení nafty, vše těsní.
Po chcípnutí ihned nastartuju ALE musím vyndat a zandat klíček zapalování!!! Bez toho to točí ale nechytne.
Doufám, že jsem na nic nezapomněl...
Má někdo nějakej nápad?
Díky za vše Jirka
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

Uživatelský avatar
Skyppy
Člen klubu
Příspěvky: 1265
Registrován: 03.07.2010 07:11
Bydliště: Březová - Oleško

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Skyppy »

Vyndání a zandání klíčku vypadá na imobilizér. Ale je to jen můj typ. Může to být klidně i něco jiného, nebo toho může být víc.

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pulec_h »

Skyppy píše:Vyndání a zandání klíčku vypadá na imobilizér. Ale je to jen můj typ. Může to být klidně i něco jiného, nebo toho může být víc.
A myslíš že chybka v imobilizéru by dokázala zařídit až chybu ventilu n109? Protože ta je ve Vagu jediná pravidelná po chcípnutí motoru...
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

pulec_h
Řidič
Řidič
Příspěvky: 60
Registrován: 18.01.2009 13:56
Bydliště: Praha 4

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pulec_h »

Nikdo nemá nějakej nápad?
Tady jsem nahrál log. kdyby byl někdo ochotnej se na něj podívat....
http://uloz.to/x4B8Vutg/log-01-003-004-010-2-csv" onclick="window.open(this.href);return false;
Jirka H
Seat Alhambra 1.9 TDI, 2002, 85 kW, motor AUY, automat. převodovka, stříbrná..... druhá v pořadí...

gutas
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 30.05.2013 18:50

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od gutas »

Zdravím mám Ford galaxy 2.3 benzin a už fakt nevím auto když je studený tak při dobrždění chcípá ale pak jako kdyby se motor zahřál tak to neudělá.Kolísaj i otáčky měnil se tam i čidlo otáček že prý je načatý a stějně to dělá pořád poradíte někdo díky.

smiller
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 31.10.2013 18:57

Zhasíná motor

Příspěvek od smiller »

Caute, vím ze takových témat tu je uz dost, ale pořád nemůžu najít můj případ. Mám Sharana 97 2.0 85 kw ADY, cca 260 000 km a zhasíná mi motor. Většinou na křižovatce když stojím delší dobu na volnoběh, mebo při jízdě v menších otáčkách. Na Vagu nic není, škrtící klapka vyčištěná, když to chcípne tak čerpadlo normalne běží, svíčky ok ....už nevím co s ním:( poraďte prosím ...





modedit: respektuj prosím pravidla http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=50&t=25546" onclick="window.open(this.href);return false; . Dotaz stačí dát do vhodného tématu, i když v něm odpověď přímo není.

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“