MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od parizek_ltm »

caute,
stala se mi zvlastni vec. Jedu si takhle do prace, na trojcicku, uz tam mam lehounce pres 50, intuitivne tam cvaknu 4, pustim spojku a v tu chvili mi motor asi pul sekundy chcip. Poznal jsem to v podstate jen velmi lehkym skubnutim a tim, ze se mi rozsvitily kontrolky...dal pak uz nic. Motor mel tak 70stupnu.
Mam neco podniknout nebo to hodit za hlavu ?
diky,
p

Uživatelský avatar
Štěpán X-tet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.10.2009 20:42
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Štěpán X-tet »

Ahoj,
nevím, jestli Tě potěším, ale řěším to už od půlky srpna... (viz. předchozí příspěvek) Ostatním zabralo vždycky něco z toho, co tam vyjmenovávám, mně zatím nic... :-(

Uživatelský avatar
ifos.cz
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1355
Registrován: 19.04.2008 07:17
Bydliště: Isergebirge, Sudeten

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od ifos.cz »

Parizku, uplne presne takhle se mi pomalu zacala projevovat ta zasr... klapka karbonem ... ale trvalo to jeste docela dlouho (nekolik mesicu), nez se to podelalo uplne ...
Obrázek Alhambra 2.0i SXE . Sport eXtra Edition Obrázek
Benzínový motor ADY - 85 kW ( 115 vraníků ) December 1996
_________________

Uživatelský avatar
Štěpán X-tet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.10.2009 20:42
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Štěpán X-tet »

Hmm, začínám vám, chlapci, závidět... U mě to fakt klapkou nebylo, nevím, kde hledat dál...

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od parizek_ltm »

ifos.cz píše:Parizku, uplne presne takhle se mi pomalu zacala projevovat ta zasr... klapka karbonem ... ale trvalo to jeste docela dlouho (nekolik mesicu), nez se to podelalo uplne ...
ja jsem si tak rikal, ze to bude neco v podobe svinstva tam, kde nema byt. Turbo jsem se snazil posledni dobou aspon trochu protahnout, kdyz to slo. No, uvidime, snad mi to nechcipne nejake horsi situaci nez jizde po rovine :)

Uživatelský avatar
Štěpán X-tet
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: 13.10.2009 20:42
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Štěpán X-tet »

Štěpán X-tet píše:"Projevuje se to vždycky stejně: rozkmitá se otáčkoměr, auto škube, ztratí střídavě výkon, někdy se chytí a zase jede jakoby nic, jindy úplně chcípne... Kontrolky nic, hlášení závad nulové.. Vyměnil jsem cívku (jednu jsme úplně zrušili), Hallovo čidlo, palec a víčko rozdělovače, svíčky, kabely vypadají dobře, ŘJ jsem nechal překontrolovat zdejším vyhlášeným machrem na ŘJ, je čistá, benzínové čerpadlo běhá dobře...
Tak mám vyměněná dvě relátka, mimochodem č.80 ani v autě nemám:-), vyčištěnou škrtící klapku a potenciometr, znovu všechny kabely a kontakty, prostříkali jsme je a nakonec dšlo i na výměnu čidla teploty, protože při proměřování házelo prapodivný hodnoty a navíc v chytré knize (H. R. Etzold - Údržba a oprava automobilů SAG) píšou, že může být příčinou cukání... Tak zkusím přes víkend víc jezdit a uvidíme"
TAK TO BYLO CELÝ K NIČEMU, KROMĚ TOHO, ŽE BY NA VÝMĚNU TĚCH DÍLŮ STEJNĚ DOŠLO, DÁL CUKÁ A CUKÁ A CUKÁ... CO DÁL? PŘECE HO NESHODÍM ZE SKÁLY, MÁM HO DOCELA RÁD...
Tak snad aspoň pro Ty, co zde budou hledat nějaké řešení podobné situace: Nakonec došlo ještě na výměnu snímače klikové hřidele a snímače vačkové hřídele (suma sumárum 4000,-) a vypadá to, že je po problémech... Všechna ta čidla, včetně Hallova, totiž hlídají otáčky motoru a jakmile nehážou stejné hodnoty, způsobují cukání a klidně i chcípání. Teda už asi týden jezdím a necukám ani nechcípám... :-) Tak pěkný nový rok bez nehod!

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pytrs »

no tak mně potkala stejna situace už asi 3x po sobě poujeti tak 1 km když zastavuji tak mi po ubraní plynu chcipne motor a dalši nastartovani trva při delšim startovani začne jako by chytat ale bez přidavani plynu by nechytl takže přidavam plyn a chytne normalně a jede
když je motor pod plynem tak to neděla jen když uberu a necham na volnoběch
děla to jako by tam nešla nafta zavzdušnilo se to apak to nejde hned natočit apotom to chyta postupně
tak nevim zkusim vyměnit filtr

yrral
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 26
Registrován: 24.06.2009 11:45
Bydliště: Praha Západ

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od yrral »

Ahoj, poslední dobou cca od prosince mě zlobí autíčko (Sharan benzín 2.0, 2002). Nastartuju, tak vteřinku se zdá vše OK a pak to chcípne (jako kdybych nastartoval, pak si to rozmyslel a chcípnul to). Druhý pokus to samý. Třetí pokus než to chcípne, tak to ještě trochu zablafe. Teprve tak při čtvrtém pokusu a s trochou vydatnější podporou plynu už se to udrží. Začalo to dělat když byly v prosinci mrazy a jen když to stojí přes noc. Přes den, i když stojí několik hodin a je dost času na vychladnutí, tak to nedělá. Říkal jsem si, jestli autíčku není moc velká zima (a taky smutno), ale dělá to i teď když je tepleji. Těch pokusů než se to chytne se mi zdá že pomalu přibývá. Zatím jsem to nijak neřešil, na jaře mě čeká prohlídka, tak to chci nejraději vyřešit až tam, ale přeci jen trochu se bojím abych něco nezanedbal a nezadělal si na nějaký větší problémy.

Uživatelský avatar
rowan
Řidič
Řidič
Příspěvky: 76
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od rowan »

yrral píše:Ahoj, poslední dobou cca od prosince mě zlobí autíčko (Sharan benzín 2.0, 2002). Nastartuju, tak vteřinku se zdá vše OK a pak to chcípne (jako kdybych nastartoval, pak si to rozmyslel a chcípnul to). Druhý pokus to samý. Třetí pokus než to chcípne, tak to ještě trochu zablafe. Teprve tak při čtvrtém pokusu a s trochou vydatnější podporou plynu už se to udrží. Začalo to dělat když byly v prosinci mrazy a jen když to stojí přes noc. Přes den, i když stojí několik hodin a je dost času na vychladnutí, tak to nedělá. Říkal jsem si, jestli autíčku není moc velká zima (a taky smutno), ale dělá to i teď když je tepleji. Těch pokusů než se to chytne se mi zdá že pomalu přibývá. Zatím jsem to nijak neřešil, na jaře mě čeká prohlídka, tak to chci nejraději vyřešit až tam, ale přeci jen trochu se bojím abych něco nezanedbal a nezadělal si na nějaký větší problémy.
Měl jsem ten samý problém, Sharan 1.8T benzín. Motor naskočil, běžel 1-2 vteřiny a zhasnul. ve VAGu to nejdříve hlásilo chybu imobilizéru, takže ve VW zkusili nakodovat klíčky, nepomohlo, pak vyměnili čtecí cívku, také nic. Pak zjistili že je vadný teplotní čidlo chladící kapaliny, takže to blbě míchá směs, po výměně už je vše OK, ťuky ťuk...

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pytrs »

takže zavada se projevuje dal auto pořad chcipa motor zdechne pak nejde hned nastartovat pak zas chytne a pak normalně jede a neuděla to třeba 2, 3 dny funguje normalně apak zase chcipne naftovy filtr vyměněn tim to nebylo
tak chci vyměnit to rele 109 a ted nevim jestli u sharana r.v. 2002 85kw motor AUY je to rele označene 109 nebo 643 ve vw mi řikal že je označene 643 tak nevim co tam mam nevite někdo
jinak jsem se tam ještě nedival to se musi nějak sundat ten plast jak jsou ty pojistky a pod nima to někde je jo
potřeboval bych vědět jestli tam je teda 109 nebo 643

Uživatelský avatar
pytrs
Řidič
Řidič
Příspěvky: 110
Registrován: 06.09.2009 20:01
Bydliště: jeseniky

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od pytrs »

takže rele 109 vyměněno zkontrolovane očištěne ukostřeni kontakty na řidici jednotku vyčištěne prostřikane sprejem na kontakty vyměněny filtr a auto pořad nepravidelně zdecha hlavně při volnoběhu jednou jo jednou ne takže nevim co dal
jinanak VAG bez chyb žadnou zavadu nepíše
tak na co se ještě podivat

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od parizek_ltm »

parizek_ltm píše:caute,
stala se mi zvlastni vec. Jedu si takhle do prace, na trojcicku, uz tam mam lehounce pres 50, intuitivne tam cvaknu 4, pustim spojku a v tu chvili mi motor asi pul sekundy chcip. Poznal jsem to v podstate jen velmi lehkym skubnutim a tim, ze se mi rozsvitily kontrolky...dal pak uz nic. Motor mel tak 70stupnu.
Mam neco podniknout nebo to hodit za hlavu ?
diky,
p
tak dnes po temer 2 mesicich znova. Vyjizdim od baraku, dam dvojcicku a lehkou nohou ji drzim, kdezto mi najednou vidim rozsvicene kontrolky...toz mi bylo jasne, ze mi to chciplo, ale v te rychlosti jsem to skoro ani nepoznal. Turbo se snazim protahovat, tak nevim..

Uživatelský avatar
Auto1
Závodník
Závodník
Příspěvky: 509
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opava city
Kontaktovat uživatele:

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od Auto1 »

hele,jedna z možností mě napadá: motor omáhá zhasínat egr ventil,a je ovládaný hadičkou,když ji odpojíč,tak vyřadíš tu klapku,která zavírá ventil,najdi si téma o egr ventilu,a budeš vědět,která hadička to je,jsou dvě,je to ta,co je připojená na plastovou malou baňku,velká ocelová baňka je pro ovládání výfuku,v tom téma jsou i fotky..
IMPORT A PRODEJ AUT: http://www.1auto.tk" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
trepifajxl
Profík
Profík
Příspěvky: 961
Registrován: 04.04.2008 18:15
Bydliště: u Turnova

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od trepifajxl »

parizek_ltm píše:
ifos.cz píše:Parizku, uplne presne takhle se mi pomalu zacala projevovat ta zasr... klapka karbonem ... ale trvalo to jeste docela dlouho (nekolik mesicu), nez se to podelalo uplne ...
ja jsem si tak rikal, ze to bude neco v podobe svinstva tam, kde nema byt. Turbo jsem se snazil posledni dobou aspon trochu protahnout, kdyz to slo. No, uvidime, snad mi to nechcipne nejake horsi situaci nez jizde po rovine :)


Ifos má benzína tam ty klapky zloběj ale ty zkontroluj relé 109
Výstavba a rekonstrukce interiérů, od stavebních prací po kompletní vybavení
www.neza-interiery.cz


Montáž, úpravy a repase topení Eberspächer, Webasto. Spuštění příhřevu jako nezávislé topení
603485666

Uživatelský avatar
parizek_ltm
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 2659
Registrován: 01.10.2008 22:01
Bydliště: Praga

Re: MOTOR, CHCÍPÁ: zhasínání motoru

Příspěvek od parizek_ltm »

panove diky, zkusit to dopatrat, kdyz vim, ceho se chytnout.
Auto1 : EGR mam zaslepeny, i tak plati, co jsi napsal ? diky

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“