TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

1995 - 20..

Moderátoři: M@rty74, michall

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sazic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2009 08:25
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od Sazic »

Zdravim všechny Sharanysty, Alhambrysty a Galaxysty :O) Pročetl jsem většinu z fóra a dal jsem podle toho do kupy příhřev D3W-Z tak jak ma fungovat z fabriky u sveho Sharan 1,9 TDI 81Kw r.v.1999/08. Nyní bych si ho chtěl předělat na nezávislé topeni. Po strance elektronicke toho tu je napsáno vcelku dost, tak že to snad zmáknu. Jiná věc je přídavné vodní elektrické čerpadlo, které je nutné vsadit do okruhu chlazení. Mohl by mi někdo poradit jaké čerpadlo s jakým průtokem a kam ho napáchat a co je k tomu ještě třeba (ventil, ....)??? Děkuji moc za pomoc :wink:

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, (1999/08)

Příspěvek od bodyvlk »

To je správný dotaz, protože na to jsem taky nikde nenašel odpověď. Každý jenom píše, tak jsem si to dneska zapojil a funguje to, ale na otázku, jak a kam to všechno zapojil již nereagují. Buď nechtějí poradit neznalým, nebo zapojeno nic nemají. Také mám doma přídavné čerpadlo na vodu na Sharana 1 a nevím jak a kam ho vložit. A s největší pravděpodobností se to ani nedozvím a čerpadlo bude k prodeji.
Prosím, poraďte nám.

Uživatelský avatar
Sazic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2009 08:25
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, (1999/08)

Příspěvek od Sazic »

Zdary bodyvlku jaký to čerpadýlko si pořídil??? Já si nejsem jist jaký průtok má mít aby se bufík D3W-Z nepřehříval a zase na druhé straně, aby se voda vůbec ohřála :O( našel jsem jen tyhle čerpadla, ale ... babo rad :O) http://www.eshop-rychle.cz/autosip/esho ... -pumpa-12V" onclick="window.open(this.href);return false; a pak ještě tohle, ale to by mělo být na D5W-Z http://adusservis.mimishop.cz/detail.php?zbozi=615507" onclick="window.open(this.href);return false; Tož ted nevím co tam nacpat a kam :O( fotečka či schématko by pomohlo :O)

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, (1999/08)

Příspěvek od bodyvlk »

Já mám přímo originál z auta.

Uživatelský avatar
Sazic
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 13.03.2009 08:25
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od Sazic »

tak to jsi o krok napřed než ja. A je podobné těm, na kter0 jsem posílal odkazy???

Uživatelský avatar
ls
Řidič
Řidič
Příspěvky: 174
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od ls »

Já jsem si koupil přesně to co máš v prvním odkazu a maká perfektně.Zapojil jsem ho přímo pod auto k bufíku .Chtěl jsem ho dát aby tlačil vodu do bufíku,ale je tam málo místa ,tak jsem ho vložil na výstup.Zkrátil, jsem hadici a sehnal na vrakáči kousek zahlé vodní hadice a celé to vložil do okruhu.Mám to celé i s bufíkem na tlačítko z kabiny.

Uživatelský avatar
liljou
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 20.03.2009 07:10
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od liljou »

Zdárec kolegové. Potřeboval bych radu k příhřevu na VW Sharan 1,9TDI 81kw r.v.1999. Asi bych někde našel nějakou odpověď, ale nemám na to moc času. Objednal jsem si žhavící svíčku D3W za přijatelných 962Kč v akci (BERU) do bufíčku a údajně pro tento typ není potřeba sítko (sítko bufík nemá). Je to možné?. Plánuji ještě vzhledem k jeho možnosti odpojování, úpravu. Dělal jste to někdo na tomto typu bufíku?
Díky za odpovědi a všem přeji pěkný den.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od Marek77 »

Můj názor je ten, že čerpadlo by se mělo vložit do jedné hadice bufíku (celkem jedno, která to bude). Prostě voda bude cirkulovat z malé části motoru do bufíku a zase zpět. Nevím, proč s tím děláte takovou vědu.

Uživatelský avatar
bodyvlk
Závodník
Závodník
Příspěvky: 514
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: východní čechy

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od bodyvlk »

No teoreticky by se tam dát dalo, ale může sem někdo dát přesný návod na zapojení elektro? Jinak se dá podle etky sehnat přímo i držák na čerpadlo k bufíku. Ale na tu elektriku jsem ještě nepřišel.

Marek77
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3883
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: TOPENÍ, BUFÍK: nezávisle ovládaný příhřev D3W-Z, čerpadlo

Příspěvek od Marek77 »

Ale tady na fóru to určitě je ! Co třeba tady...?

http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?t=18877" onclick="window.open(this.href);return false;

Odpovědět

Zpět na „SAG - Sharan Alhambra Galaxy“