Na co dat pozor pri kupe T5

1949 - 20..

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
Uživatelský avatar
barborka
Řidič
Řidič
Příspěvky: 77
Registrován: 17.02.2009 22:03
Bydliště: PREŠOV OKOLIE SR

Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od barborka »

Zdravim vas klubaci velmi vazne uvazujem o kupe auta- T5 transporter (dodavka) a preto by som vas skusenejsich chcel poprosit o nejake rady na co dat bacha pri kupe, skusal som hladat podobny prispevok co sa tyka T5 ale nenasiel som nic.Uvazujem priblizne o roku 2003 az 2005.Chcel by som vediet,vie niekto z vas ake motory mali T5 ci to boli vsetky len PD TDI alebo to boli aj rotacky.Ja osobne som pocul zle referencie na tie T5 ale nejako sami neche verit tak preto sa pytam vas skusenejsich.Dakujem kazdemu za radu a odpoved.
P.S: ak som nahodou zduplikovat temu tak sa ospravedlnujem ale vazne som nic nenasiel ohladom kupy T5
barborka

Zvaranie TIG technologiou nerez,ocel

scout76
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 10.08.2009 20:37

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od scout76 »

Taky by mě to zájímalo.Budu kupovat dodávku(plechovou)na práci a rozhodoval jsem mezi Vitem(ale spíš ne)a T5.Zvažoval jsem i T4,ale TDI stojí dost pěněz a většinou jsou zlítaný.Jinou značku snad raději asi nechci.

oldaa
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 27
Registrován: 25.10.2007 12:40
Bydliště: Vyškov

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od oldaa »

mam t4, ale ze zkusenosti bych rekl, ze zejmena u TDI je potreba hlavne zkontrolovat motor, takze nahodit na vag, udelat nejaky mereni, zkontrolovat tesnost oleje, funkcnost klimy, budiku, spotrebu atd. Nejsem odbornik, ale skoro vse (dulezite pri koupi) jde podle me zjistit prave pres vag. Taky bych auto projel ve vyssich rychlostech. No a to vse samozrejme s nejakym automechanikem.

To, jestli je nekde stara guma, tlumic, spina ci skrabanec apod, je sice blbe, ale pouze to trochu meni cenu auta. Neni to nic, kvuli cemu bys ho nekoupil..
barborka píše:Zdravim vas klubaci velmi vazne uvazujem o kupe auta- T5 transporter (dodavka) a preto by som vas skusenejsich chcel poprosit o nejake rady na co dat bacha pri kupe, skusal som hladat podobny prispevok co sa tyka T5 ale nenasiel som nic.Uvazujem priblizne o roku 2003 az 2005.Chcel by som vediet,vie niekto z vas ake motory mali T5 ci to boli vsetky len PD TDI alebo to boli aj rotacky.Ja osobne som pocul zle referencie na tie T5 ale nejako sami neche verit tak preto sa pytam vas skusenejsich.Dakujem kazdemu za radu a odpoved.
P.S: ak som nahodou zduplikovat temu tak sa ospravedlnujem ale vazne som nic nenasiel ohladom kupy T5

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od sharik4x4 »

T4 TDI /rotačka/se dělalo v motorizaci pětiválec 2,5TDI výkon 65,75,111kw všechny motorizace jsou OK,65KW má slabinu převodovku.
T5 TDI PD-všechny motory jsou PD 1,9TDI 65,77KW,pak 2,5 TDI 96,128KW.
T5 jsou oproti T4 trochu srací v motorizaci 2,5TDI.
Problémy na 2,5TDI-vodní pumpa,prasklé svody výfuku,stím spojné i turbo,protočená pravá poloosa po 100tkm,občas odejde i servo,vačka vydrží asi 200tkm,zadní ložiska kola,sypou se převodovky.Takže je toho dost.
Takže pokud chceš koupit T5 tak si připrav peníze navíc i na opravy, protože je potřeba ho neustále udržovat při životě a to je nákladné.
Takže nejlepší volba je buď stará T4 75,111KW,nebo novější T5 ale raději v 1,9 77KW.

bunny.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.09.2014 08:36

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od bunny.16 »

sharik4x4 píše:T4 TDI /rotačka/se dělalo v motorizaci pětiválec 2,5TDI výkon 65,75,111kw všechny motorizace jsou OK,65KW má slabinu převodovku.
T5 TDI PD-všechny motory jsou PD 1,9TDI 65,77KW,pak 2,5 TDI 96,128KW.
T5 jsou oproti T4 trochu srací v motorizaci 2,5TDI.
Problémy na 2,5TDI-vodní pumpa,prasklé svody výfuku,stím spojné i turbo,protočená pravá poloosa po 100tkm,občas odejde i servo,vačka vydrží asi 200tkm,zadní ložiska kola,sypou se převodovky.Takže je toho dost.
Takže pokud chceš koupit T5 tak si připrav peníze navíc i na opravy, protože je potřeba ho neustále udržovat při životě a to je nákladné.
Takže nejlepší volba je buď stará T4 75,111KW,nebo novější T5 ale raději v 1,9 77KW.
Zrovna dneska mi rikal kamarad ze by chtěl koupit T5 s motorem 1.9 77kw. Tak se chci zeptat, jestli mu to nejak doporučovat a co se u nich sype?? Udajne 160 najeto. Chci se zeptat co znamena pojem novejsi t5? Jaky rok konkretne??? My mame doma dve T4 takze o T5 jsem se nikdy moc nezajimal, ale když uz tak spis minusy nez plusy... Diky za odpovedi.

Uživatelský avatar
sharik4x4
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1348
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od sharik4x4 »

T5 v 1,9TDI asi není špatná volba,ale pouze jako pracovní kasten,pokud je to více zatěžováno/multivan má 2,2t pohotovostní/tak to moc nejede.Prostě je to spíše do města na couračky.

Uživatelský avatar
msakar
Člen klubu
Příspěvky: 204
Registrován: 02.01.2013 21:11
Bydliště: Praha, Bechyně, České Budějovice

Re: Na co dat pozor pri kupe T5

Příspěvek od msakar »

Já právě nyní hledám jakou T5 bych pořídil. Potřebuji LONG verzi a jezdíme vetšinou ve 2 lidech a klece se psama a vybavení. Nevím jestli se dá bavit o naloženém autě, ale 77 kw se mi fakt zdá jako málo hlavně když jezdíme dálky. Uvažoval jsem o 96kw takže AXD, BXD je už na mě moc nové a bylo by to dražší :sorry:

Říkám si, že když ty auta maj najeto třeba 250-300-350 k KM, tak to už musí mít lecos vyměněny a tedy vyřešený...

Jakou si nechat tak finační rezervu když si dovezu třeba tu T5 96kw AXD ?
nyní: VW Transporter V 1.9 TDI- PD 75kw rv. 2007
ex: VW Passat Variant 2.0 TDi BMP 103kW Highline 2007 >>> FOTO <<<
ex: VW Bora Variant 1.9 TDi- PD 74kW@96kW r.v. 2001

Odpovědět

Zpět na „Transporter / Multivan / Caravelle“