T5 KOROZE

1949 - 20..

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
higiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2014 18:05

T5 KOROZE

Příspěvek od higiss »

Zdravím,
nedávno jsem koupil T5 2007, vyrobený Hannover, dle VW pozink, velmi zachovalý podle interiéru a dalších znaků ( sedadlo, podlaha kabiny i skříně, nášlapy atd), po majitelce, dle servisní knihy i údajů u VW najeto lehce přes 100tis km.....Postupně mě však přichází, že to nebyl nejlepší nápad. Nechal jsem udělat dutiny a spodek a při té příležitosti se začali ukazovat špatná místa, lemy blatníků, spodky dveří, zadní dveře pod značkou, u kliky šoupaček již uděláno, ve skříni za přepážkou, práh u šoupaček, ani nechci hledat dál.
Měl jsem 11let starý Peugeot 807, kde nebylo po rezi ani stopy, ani mne nenapadlo, že by mohlo existovat tak špatné auto. Je mi jasné, že na blatnících se budou vymlouvat na kamínky i když má auto platnou garanci na prorezivění, proto jsem reklamoval jen práh u šoupaček a skříň uvnitř, zatím bez výsledku, teď bych rád zkusil i zadní dveře, je to dost velká oprava a puchýř zatím neodloupnutý je i nad osvětlením značky, zcela izolovaný 2cm průměr. Prosím o Vaše zkušenosti, jak koroze postupuje dál a dáli-se pečlivým ošetřením, kvalitní opravou, zástěrky atd. vůbec zastavit a Vaše zkušenosti s reklamací u VW, jak lze prosadit a jak který servis kvalitně opraví v garanci.
Každá rada dobrá, předem dík.
Mirek

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Re: T5 KOROZE

Příspěvek od Kubmaty »

Na garanci bych nesazel preci jen uz je to 7let stare.
Je hezke ze to ma jen 100tis ale kdyz to celou zimu stoji v garazi nebo nekde venku tak to take neni dobre a ta karoserie a podvozek podle toho vypada :-(
Lakyrnik kdyz ti to udela poctive tak to vydrzi..
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

higiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2014 18:05

Re: T5 KOROZE

Příspěvek od higiss »

Reklamaci už řeším, uvidíme, jak se pochlapí............U auta vím historii, nestálo, to by bylo vidět na kotoučích, dělalo kratší pojížďky s lehkým nákladem. 7 let bude mít v srpnu, garance je u náklaďáků 8 let, dám vědět, jak dopadlo.

Ještě dotaz, jaký jste používali při opravách odrezovač? A potom zinek?

Dík M

Uživatelský avatar
Kubmaty
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 442
Registrován: 05.12.2007 15:42
Bydliště: Tábor City
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kubmaty »

Zalezi jak je to moc zkorodovane. Me odrezovac michal jeden mlady chemik a ten bere vse :-) zinek nejaky wurth a potom plnic.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
VW Caravelle T4 111kW long, projekt ZWO
VW Caravelle T4 75kW long
VW Transporter T3 syncro s uzaverkou
VW Golf Country syncro 66kW

higiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2014 18:05

Re: T5 KOROZE

Příspěvek od higiss »

Lemy blatníků jsme udělali klasicky jako spodek, teď v rámci reklamace řeším zrezlou skříň na svárech uvnitř, což uznali, potom práh, kde se dovírají šoupačky, zůstává tam stát voda a uznat nechtějí, reklamaci chci ještě rozšířit na kraj šoupaček, tam kde je zrezlý práh a zadní jednokřídlé dveře, je to pod značkou, takže jsem uviděl až při přepisu.

Uznali to někomu na Transportéru?
Dík za zprávu, M

f900
Řidič
Řidič
Příspěvky: 71
Registrován: 21.02.2009 13:01

Re: T5 KOROZE

Příspěvek od f900 »

T5 je ostuda vw nezlob se ale musel jse mel jsem T4 ta hnila také ale na rok 1997 to slo ale na 07 je to hruza jinak nejsi sam znam par kluku s T5 a hnije jim to také a jedna T5 je 2010 !!!!!

higiss
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 16.01.2014 18:05

Re: T5 KOROZE

Příspěvek od higiss »

NO JE NEUVĚŘITELNÉ, ŽE VW JEŠTĚ NENAPADLO UDĚLAT BLATNÍKY PLASTOVÉ A NECHAJÍ LEMY OTLOUKAT KAMÍNKY. A NAVÍC JE VNITŘNÍ PLASTOVÁ OCHRANA ŠPATNĚ UDĚLANÁ A MEZI NÍ A LEMMEM BLATNÍKU SE DOSTÁVAJÍ NEČISTOTY, KTERÉ NAHOŘE V LEMU ZŮSTANOU A TAM TO (samozřejmě) hnije Ale podle VW je to otlučené kamínky......haha na obou místech nahoře úplně a jinde jenom místy. A to jsem koukal na nové Passaty a všechny ostatní a mají to udělané úplně stejně, no prostě hrůza hrůz.

Odpovědět

Zpět na „Transporter / Multivan / Caravelle“