T4 záměna převodovky

1949 - 20..

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
bunny.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.09.2014 08:36

T4 záměna převodovky

Příspěvek od bunny.16 »

Zdravím. Doufám že tady najdu někoho kdo mi poradí. Mam vw t4 s motorem 1.9tdi a je tam převodovka originál 1.9td, která je shodná s 2.4d, ale je hrozně pomalá a tak sháním nejakou náhradu z 2.5tdi, ale aby mi pasovala pokud možno bez větších úprav. Našel jsem převodovku typ DUJ, která je údajně z verze 65kw, ale chtěl by jsem potvrdit jestli mi tam půjde, protože podle fotek vypadá stejně jako ta co tam mám, ale jen podle fotek, ve skutečnosti jsem ji neviděl. A taky jestli je stejně rychlá jako u motoru 75kw, nebo jestli je pomalejší. Protože co vím, tak u osobáku měli tdi 66kw a 81kw stejné převodovky. Tak jestli je to u t4 stejné??? Děkuji za radu. :)

Uživatelský avatar
tdiracing
Profík
Profík
Příspěvky: 1084
Registrován: 01.10.2008 11:09
Bydliště: Slaný

Re: T4 záměna převodovky

Příspěvek od tdiracing »

Převodovka z 2,5 TDI 65kW je stejná jak z 2,4 D a nebo 1,9 TD,stejná myslím co se týká tvaru a uchycení,jinak to má jiný stály převod,prostě kolečka v převodovce z TDI 65 kW jsou jiná a je rychlejší.Záměna v tomto případě je jednoduchá a řekl bych že nejlevnější.
http://www.transporterclub.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.transportercentrum.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Specializovaný servis na vozy VW Transporter,Caravelle,Multivan

bunny.16
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 23.09.2014 08:36

Re: T4 záměna převodovky

Příspěvek od bunny.16 »

Mluvil jsem s jednik chlapkem a ten mi rikal ze ty typy prevodovek byly podle typu auta, jako transporter, caravela a multivan. Ze pry to melo rychlejsi nebo pomalejsi kvalty, ale nevim jestli i tam 5 byla nakonec jina, nebo jestli 5ku meli pak stejnou. A taky mi rikal ze z 65kw motoru je stejna jako na 75ce, coz se mi nezda. Ale kdyz uz by mi tam sla, tak potrebuju vedet aspon nejakej kod, at vim co shanet...

Uživatelský avatar
dr.milhaus
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 23.09.2009 22:26
Bydliště: POLICKA

Re: T4 záměna převodovky

Příspěvek od dr.milhaus »

Převodovka z 65 je rychlejší a pasuje tam bez problémů.Prodáváme je a nahrazujeme mezi 1.9TD a 2.5tdi 65
pokud auto tak DAS AUTO

márty golfIV
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 07.09.2011 17:21
Bydliště: České Budějovice

Re: T4 záměna převodovky

Příspěvek od márty golfIV »

Zdravím pánové.Chtěl bych se zeptat na převodovku v t4 2.4 D 57kw kod motoru AAB? Koupil jsem transportéra v nějakém relativně pojízdném stavu.Po několika zásadních opravách bych se chtěl po létě pustit do převodovky . Motor je tam dle kodu AAB ale auto je 1996 r.v. ale motor je údajně včetně převodovky a výfuku atd. asi 1991.jezdili s tím zedníci na montáže a když zadřeli motor tak tam dali nějaký který našli v kopřivách.Jelikož auto nebudu používat k tahání káry atd. ,tak jsem se rozhodl že by jsem tam chtěl rychlejší převodovku.můžete mi poradit jaká by tam pasovala převodovka z jiné motorizace t4 a byla nejrychlejší??zda je nějaká varianta aby se nemusely měnit poloosy atd....nechci se pouštět do nějakých velkých úprav.Četl jsem v předchozích konverzaci už nějaké info. že je shodná s 1.9d ,ale rád bych se o tom dozvěděl více a detalněji.Pokud o tom někdo něco víte,budu rád za každou radu.díky

fb_libor1
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: 04.04.2020 17:33

Re: T4 záměna převodovky

Příspěvek od fb_libor1 »

Ahoj T4kaři.....mám velký máler....Odešla mě převodovka na T4 2.5 tdi 65kw 2001....tak jsem koupil jinou....proběhla demontáž a montáž a vše bylo OK....ale když bylo vše hotové tak jsme zjistili.....že moje převodovka byla uchycená na silembloku na té fajfce ze spoda....a ta nová převodovka je na silembloku za převodovkou takova celohliníková.....chci se zeptat jestli když koupím ten silemblok za převodovku jestli půjde na napravnici místo původního silembloku.

Odpovědět

Zpět na „Transporter / Multivan / Caravelle“