Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

1949 - 20..

Moderátoři: T4, Kubmaty

Odpovědět
jiri81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.07.2008 01:22

Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od jiri81 »

Zdravím všechny.
Bohužel se mi rozsypal motor v pracovní dodávce a já hledám nějakou levnou náhradu.
Nemáte někdo zkušenosti s Volkswagen Transporter 1,9 TD? Rok výroby kolem 95, potřebuji něco do 100 tis. /ale čím mín, tím líp :)/.

Zajímali by mě časté závady, na co si dát při koupi pozor, zda je ten motor dobrá volba atd.

Předem děkuji za všechny odpovědi.

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od adampolo »

1,9td z T4 se 100t budeš hledat asi dlouho.jde tam dát motor z jiných vw třeba GIII,passat,ibiza toledo.má to pár drobností třeba měrku na olej zepředu t4 má zezadu,pak má na hlavě ještě jeden vývod na vodu.držák motoru na pravé straně na T4 je na třech 10 šroubech ostatní tam mají 8,měl jsem problém že se utrhli. nebo tam dej 1,9tdi,je to ještě více práce,úprav a peněz,ale stojí to za to.

jiri81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.07.2008 01:22

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od jiri81 »

Moje chyba, špatně jsem se vyjádřil. Na mysli jsem měl auto Volkswagen Transporter 1,9 TD a 100000Kč, ne km.

Uživatelský avatar
adampolo
Řidič
Řidič
Příspěvky: 115
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Olomouc

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od adampolo »

A já jsem to taky špatně pochopil :D .1,9Td je asi nejlepší volba do T4 do 100t.2,4 d je dražší na opravy a o moc víc to nejede.na hrkání kolem komínu je to dobrý,ale na dálniční závodění nic moc.za ty peníze už můžeš koupit slušný kousek,ale musíš vybírat.nezáleží na staří a na stavu km,jak na stavu auta.Zažil jsem sanitky co měli 650000 a až na malou korozi v dobrém stavu,protože se o ně starali.Znám lidi co po 200000km mají z auta vybydleného otloukánka se vším v pr..li.

jiri81
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: 11.07.2008 01:22

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od jiri81 »

Mě zajímalo hlavně jestli se tyhle auta něčím vyznačují, na co si mám dát pozor. Uvedu příklad, předtím jsem měl Mazdu a na té se kazili většinou péra a těsnění pod hlavou. Samozřejmě měla i jiné závady, ale tohle bylo dost typické.

Takže myslíš, že ta 1.9TD nebude mít dejme tomu po 300000km pár dní do důchodu?

Co říkáš např. na tohle?

Kód: Vybrat vše

http://www.sauto.cz/car_detail.php?filter_car_id=6503340
Ps: Doufám že neporušuji linkem pravidla, když tak se omlouvám.

x.rock
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: 22.02.2008 22:20

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od x.rock »

...
Naposledy upravil(a) x.rock dne 03.11.2008 23:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Doubi
Řidič
Řidič
Příspěvky: 74
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Potřebuji poradit s Volkswagen Transporter 1,9 TD

Příspěvek od Doubi »

Ahoj taky jsem měl 1.9TD a byl jsem s tím max spokojenej pokud nebudeš jak už tady zaznělo jezdit každej den 300km po dálnici tak je to v pohodě, je teda pravda, že to nejede, ale na druhou stranu je ten motor jednoduchej jak kafemlejnek a pokud je v dobrých rukou tak je i hoodně spolehlivej..Na co si dát pozor ohledně motoru nevím nikdy jsem neslyšel, že by na tom odcházelo něco nějak abnormálně, ale jako na všech T4 si dej pozor na přední nápravu ta odchází často, a pokud to bude pod rok výroby 96 tak i na korozi protože do té doby nebyli T4 pozinkovaný po 96 alepson částečně..Jo jediný co víc trpí jsou převodovky tak si dej pozor, aby to řadilo tak jak má, nehučelo v ní atd..Blbě se pak schání ačkoliv je schodná s 2.4d..Držím palce, aby jsi trefil na dobrý kousek :wink:

Odpovědět

Zpět na „Transporter / Multivan / Caravelle“