Jakou motorizaci vybrat..

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

Pojistka se odvíjí od toho jak dlouho jezdíš, jestli máš bonus (ale jseš mladej, takže budeš platit víc).
Kolik do toho motoru nasipeš - záleží jakej kus koupíš, co od toho chceš a kolik jsi ochotnej do toho vrazit.
Jak píše Vtuni - můžeš dát 10 až hodně moc - to záleží jen na Tobě

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Plague »

Navíc jestli toho nemáš moc naježděno, tak bych doporučil slabší motor. Ne kvůli tomu, že tě nějak hodnotím jako řidiče, ale je dobré za život mít zkušenosti se vším a začínat tím vykonnějším mi moc smysl nedává (neřikám začínat nějakou 1.3 HTP, ale 1.6 pro tebe teď ideál).

Uživatelský avatar
sedli01
Řidič
Řidič
Příspěvky: 118
Registrován: 11.11.2015 21:14
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od sedli01 »

Mám GIV 1.4 16V s 55 kW ve verzi variant - kombi.

Kdybych mohl vrátit čas, už takovou motorizaci nekoupím. Na to auto nedostačující výkon ( naštěstí mám motorku ). A nepomůže ani vytáčení motoru. A na to že to nejede, spotřeba docela vysoká a to jezdím v autě klidně a předvídavě, ne brzda -plyn. Dle spritmonitoru mám průměr 6.8...Kupováno při 129.000 ( reálných ), teď necelých 200....fun factor 0, kdyby to aspoň jezdilo za míň. Hlavně ten výkon poznáš, když obsadíš celý auto lidma, nebo když zapneš klímu - jak ruční brzda.

Rozvody klasika, závady nějaký byly, altík, odlučovač oleje, ucpaný egr, špatnej mikrospínač ve dveřích atd...
Ale ze začátku jsem si auto upravil k obrazu svýmu - denní svícení, loketka, zatmavený okna, origo litá kola, potažení volantu kůží atd, to ti už nikdo nezaplatí, takže auto budu mít, dokud se nerozpadne.

Zvážil bych i koupit benzín + LPG ;)
GIV variant 1.4 16V 55kW 2001; výbava Basic, rozuměj žebrák; doděláno - loketní opěrka, denní svícení, tónovaná skla, disky 16" VW, volant v kůži, centrál na dálku, otevřené sání KN.

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

milan000:
Kolik by se při 1.6/1.8T motorizaci se tak zhruba platí ?
Nevím za kolik se tyto auta dají sehnat..
Co říkáte třeba na toto:
https://auto.bazos.cz/inzerat/91623680/ ... kW-18T.php" onclick="window.open(this.href);return false;
dotazoval jsem se na pár věcí, ale prý nemá servisku a VIN kod mi zašle zítra.
https://auto.bazos.cz/inzerat/92363303/ ... 8T-20V.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.cz/inzerat/92363303/ ... 8T-20V.php" onclick="window.open(this.href);return false;
https://auto.bazos.cz/inzerat/92575088/ ... IV-GTi.php" onclick="window.open(this.href);return false;
ačkoli chci dát tolik, abych nemusel řešit v nejbližší době servis. Problém je ten, že vzhledem ke stáří to bude o náhodě no..

Plague: Řidičák mám dva roky, takže mám naježděno málo. Ale myslím si, že mám najeto za ty dva roky více než někteří.. Ačkoli jezdím docela často s několika autama, od plachtové dodávky až po zmiňovanou maličkou fabii :D Neříkám, že mě to dělá nějakým super řidičem, ale za poslední měsíce jsem najel cca 17t. km.
A to, že třeba ta 1.8T má o něco vyšší výkon než třeba ta 1.6 neznamená, že budu využívat všechen výkon. Naopak s vyšším výkonem to může být ve většině případech bezpečnější.

sedli01: nad benzínem+LPG jsem také přemýšlel, ale nevím jak to funguje na takové krátké vzdálenosti.

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

Pojišťení počítej jestli je Ti do 24l, tak asi 7000.-.
Ten první je podezřele levný, zajímavě vypadaj ty další dva. Že někde něco vrže, to jsou silenbloky (pár korun). Jinak ten motor musí jít hezky za plynem. Nesmí kolísat, cukat, jakoby vynechávat. Koukni na turbo jestli není extra ochcané od oleje. Ten s tím čipem je stejné co mám taky. U toho se motor začíná sbírat cca ve 2500ot a kolem 3100ot Tě kopne a letí. Hlavně žádné cukání, smrad oleje z výfuku, nebo bílej kouř z vejfuku - to je někde voda.
Jinak to, kolik máš najeto - jsou lidi co jezdí 40let a jezdit neumí ( bez citu ), a mám kamaráda kterému je 24l, jezdí 2 roky a má pro auto i motor cit. Není až tolik o tom kolik máš odjeto.

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
EgoBurian
Závodník
Závodník
Příspěvky: 653
Registrován: 28.06.2016 17:03
Bydliště: Týn nad VWltavou (Kameňákov)

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od EgoBurian »

Hele se svojí 1.8T platím 5500,- a je mi 23.
Levný 1.8T bych moc nehledal a radši si připlatil za udržovanější kus.
Jak sem psal vejš kdyby tě něco zajímalo napiš mi. Kdybys chtěl tak mám na prodej tu svojí 1.8t :good:
Chudej pracující
Ex Golfína MKIV 1.4 16V
Ex VW Jetta 1.8T
Audi S4 B5 2.7 biT
VW Lupo 1.4 TDI
Ex VW Polo 6N 1.4 mpi Open Air
https://www.instagram.com/lukeeno_s4b5/

milan000
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 295
Registrován: 05.06.2012 12:50

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od milan000 »

JŮ, ono u pojištění záleží taky na trvalém bydlišti

Odesláno z mého BKL-L09 pomocí Tapatalk

znedlob
Řidič
Řidič
Příspěvky: 117
Registrován: 11.01.2018 12:36

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od znedlob »

Pokud bych shrnul to co si napsal, tak bych možná přemýšlel i nad SDI (snad mě nezakousnete). Dají se koupit za pár korun a na to povození 12 tam a 12 zpět to stačí a prakticky se tam nemá co podělat. :)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od vtuni »

Kušuj s ropovodem... Tady se řeší auta :mrgreen:
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

VolkswagenT
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 12.11.2017 21:04

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od VolkswagenT »

Zdravím,

Auto jsem zatím nekoupil jelikož jsem nechtěl vzít hned to první auto, které jsem viděl. A zatím jsem ho moc nepotřeboval. Tento týden jsem nastoupil na vysokou a zjistil jsem, že při rozvrhu co mám nemám šanci se jinak přepravovat než autem. Takže budu muset něco už vybrat.
Prošel jsem dost diskuzí, ale reálně nevím, co vybrat. Víceméně kolem 60 tisíc kč všude doporučují Focuse I, P. 206, Renaulty, ale tyto auta krom možná toho Focuse nechci. Psal jsem i do skupiny na Facebooku do nějaké škodovácké skupiny a tam mi řekli, že by mi mohlo stačit klidně i Fabie 1.4MPi. Ale rozhodně prý ne 74kw.
U Golfa si pořád nejsem jistej.
Pán, kterej má tohoto Golfa: https://auto.bazos.cz/inzerat/92363303/ ... 8T-20V.php" onclick="window.open(this.href);return false; jej ještě neprodal a dost o něm přemýšlím. Ale prý je potřeba, vyvařit jeden prah, který mi prý dá když jej koupím, STK, přední kapota, která je rezavá kvůli super "karbonové" fólii. Ale jediný co mě zaráží, že pán toho prý docela dost vyměnil, ale našel jsem necelej rok starý inzerát :
https://autobazar.prodejauto.eu/112248-vw-golf-iv-18t/" onclick="window.open(this.href);return false;
a vypadá to, že s tím ujel jen 4 000km. :D a hned jej chce prodat.
Zatím jsem žádné benzínové silnější auto neřídil. Nevím tedy jestli bych nějaké motorové vady vůbec poznal. Na co si dát pozor.. ?
Ještě bych se chtěl zeptat, zda 110kW měla takové sedačky.. Co jsem tak koukal, tak všechny jsem viděl s recaro sedačkama, ale je to detail. Za tu by mi to bylo jedno.

Díky moc za případné rady.

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Sonny »

Podle mě ta 1.8T toho dost zažila a moc bych asi těm kilometrům nevěřil. Radši počkej až se objeví něco v původním stavu a klidně i 1,6 16v nebo 2.0.

ale sehnat se dá...

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.sauto.cz/osobni/detail/volk ... oFrom=list" onclick="window.open(this.href);return false;

A když jinou značku tak bych šel do Focuse,lepší podvozek a základní motory nejsou tak líný.ale zase o trochu horší je to s korozí.

Uživatelský avatar
Plague
Řidič
Řidič
Příspěvky: 180
Registrován: 05.10.2016 20:12
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Plague »

Do jiného koncernu než VW bych nešel už kvůli opravám. 1.8T budou strašně jeté a >200tkm je podle mě moc. Sonny poslal moc pěkné příklady toho, co se dá slušného najít. Jestli budeš jezdit nenaložený tak ta 1.6 není zlá a pokud by ti přišla líná tak mám ozkoušeno že lepší benzíny více táhnou (u mého AKL 1.6 8v).

Sonny
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 386
Registrován: 13.06.2010 22:32
Bydliště: Brno

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Sonny »

Jo radši zachovalou 1,6 16V než vylítanou 1,8T po tunerovi! každopádně u takto starých aut je to vždy loterie.pokud majitel
do zachovalé 16V lil levný olej a pouze N95 tak motor už taky nebude v nejlepší kondici. (po 200tis.km)

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od vtuni »

Jak to má kola nebo kozy, tak s tím dřív nebo později budou problémy.
Jinak u takhle starých aut nic nevyšpekulujete, ve vedlejším vláknu se řeší oprava 2.0 která se už vyšplhala v podstatě na cenu celyho auta.

Jinak já bych se auta po tunerovi nebál. ... ale musí to být poradnej tuner a ne lolitak typu Tvrdej Bob
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Minato
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 27.04.2013 23:18

Re: Jakou motorizaci vybrat..

Příspěvek od Minato »

Osobně mám 1.4 a mohu jen potvrdit, co tu zaznělo. Vyšší spotřeba oleje a jízda, která je pro jednoho dostačující, ale s větším nákladem (typicky když jedeme s nákupem, 4 osoby v autě) je ten nedostatek výkonu hodně znát už i v hatchback verzi.

Nejde uvažovat i o FSI 83 kW? Cca půl roku jsem jezdil ve verzi variant a jelo pěkně, ale na servisu docela krušný, páč servisáci tento motor v ČR vidí sporadicky a čumějí na nej jako tele na nový vrata.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“