1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Andre65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2018 08:35

1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od Andre65 »

Zdravím všechny. Potřeboval bych poradit. Mám golfa IV 1.8t 110kw (agu) a je chipovanej na 142kw rv. 1997. Od doby co jsem auto pořídil, se mi projevuje stále jedna a ta samá závada. Při výraznějším sešlápnutí plynového pedálu se motor začne zvláštně klepat a cukat jako by buďto vynechával nebo by byla špatná směs. Výrazně se sníží výkon, když na tom cukání plynový plyn podržím déle/nechám konstantní otáčky nebo ještě přidám, motor zrychluje úplně minimálně a celé auto se chvěje. Musím popustit plynový pedál a sešlápnout ho plynuleji. Pak se závada neprojeví. Startování za studena nic moc, občas chcípne--> výrazný kolísání otáček. I když třeba jedu a musím zastavit na semaforech, tak ten přestup z vyšších otáček na volnoběh probíhá tak že motor skoro chcípne a pak se horko těžko sbírá. Na začátku hlásila špatná váha tak byla vyměněna za úplně novou váhu ze škodárny pro 110 a 132 kw--> problem přetrval. I když za běhu motoru odopjím váhu tak se nic nestane ( motor nezdechne). Včera jsem vyndal svíčky a klapku a všechno sem pročistil a prostříkal kontakty--> problem přetrval . Diag. nic neukazuje. Prosím o jakoukoli radu. Díky díky :good:

Uživatelský avatar
vtuni
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 15402
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: BACK in ProstějoVW - GTI comming soon on road

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od vtuni »

Tipnul bych palivový čerpadlo...
HotHatchShop Your girlfriend will hate your car!
the amount of power an engine can hold directly relates to the amount of money you have to dump into it
my GTI on VIMEO

Andre65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2018 08:35

--> vtuni

Příspěvek od Andre65 »

Myslíš ? Právě že když zabírám plyn pomaličku tak můžu točit do kolika chci a jede to .. jen když je zatížení z niičeho nic tak to začne... Kamarád říkal nějaké nastavení škrtící klapky že by to mohlo být. A každopádně přidávám info že když sem vyndával svíce tak byli černý jak bota ( bohata směs)

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od xerxes »

nazdár Andre65 scela to vysvětluje problém,sežen někoho kdo ti proměří tlak paliva mohlo by to být ono....

Uživatelský avatar
motorpower
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3332
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Praha

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od motorpower »

V Praze není test tlaku problém.
Měření výkonu na válcové zkušebně MAHA LPS 3000 4x4

Úprava výkonu vašeho vozu. Zlepšení emisních limitů.


Obrázek

Motorpower - Chiptuning

Andre65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2018 08:35

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od Andre65 »

U nás v MB celkem ano. Měnil jsem teď komplet všechny svíčky za lepší. Problém přetrvává. Skoro bych řekl že to cukání zní jako by jel motor jen na 3 válce. Kluci z autoservisu radí Moduly.. je to možné ? . Čerpadlo řeším právě teď a mám na vás další otázku. Vyplatí se do něj koupit čerpadlo který má tlak 4bary a 95l/h ? je drahý ale pokud se vyplatí a mohlo by to vyřesit problém úplně tak to rád objetouji.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od xerxes »

pokud by to byly moduly tak by ti psalo chybu válcu

Andre65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2018 08:35

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od Andre65 »

To nepíše. Takže moduly tedy vynechám a zaměřím se na to čerpadlo. Bude lepší tedy to silnější ? nebo mám dát to obvyklé 3barové. Jen chci vědět jestli ten tlak nemůže něco poškodit v motoru.

Andre65
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2018 08:35

Re: 1.8t agu+chip--> Problém s motorem ( cukání při větší zátěži)

Příspěvek od Andre65 »

PROBLÉM SNAD VYŘEŠEN. Dělal to přívod od regulátoru tlaku paliva do lišty. Byl tam nalomenej takovej ten čuflík na který se nasune hadička. Při větší zátěži to tam začalo podfukovat. Děkuji všem za rady

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“