po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

Ahoj kluci ...mam takový problem mám golfa IV 1.6 74 kw a kolisaly otačky 800-600 ...tak sem nechal vyčistit klapu a ted kolísají 1200 až skoro 2000 ...a nejde ta klapa nastavit do nuly .Je třeba ji vyměnit nebo se stím da něco dělat díky moc

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od bifur »

Ak ti nejde spravit zakladne nastavenie, tak popozeraj ci nie je klapka poskodena. Ja som mal klapku mierne vystrbenu na hrane a tym bola sirsia ako hrdlo klapky. Potom vlastne nechyti doraz a hodi pri nastaveni error. Pokial neuvidis ziadne poskodenie, tak nastartuj auto a pri zapnutom motore klapku nasilu rukou zavri. Motor by mal skapat a potom by malo zbehnut zakladne nastavenie. Este moze byt poskodeny potenciometer v klapke alebo krokovy motorcek. Potom treba skusit klapku rozobrat a prestriekat elektroniku kontoxom alebo kontaktom. Ak nezaberie nic, tak potom uz len novu..

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

díky moc vyskouším a uvidím a pak dam vedět

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od falko1983 »

Před čistěním klapka fungovala normálně?Kdo ti jí čistil?Klapku už jsem čistil několikrád a mechanicky snad ani poškodit nejde pokud nato nepoužíváš šroubovák nebo smirek 8O .Ještě jakou máš klapu,elektronickou nebo lankovou??
P.s taky nemám 0% a funguje zcela bezchybně takže jako podmínku bych to neviděl když ve Visu je napsáno že má mít 0%
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od bifur »

Ver tomu ze poskodit ide a velmi lahko. Staci aby ju niekto zaaretoval niecim tvrdym zvnutra.. Pokial je to lanko, co asi bude, tak 0% nebude mat nikdy.

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od xerxes »

To tomino1990 děláz zprávny postup na vagu?

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

přetím mi to dělalo to že když sem nastartoval tak v klidu rozjel jsem se a jak sem dal do neutralu tak kolisaly otačky 800-600 ale za chvili se to ustalilo a když mi to čistil v servise tak říkal že to nejde sparovat nebo něco takového (pochopil jsem tak,že nejde nastavit do nuly)...a když se to pry sparuje tak zas vyskočí chyba regulace otaček .měl to pry na transporteru a je to klapa vydna ...aspon tak mi to vysvětloval.Jinak to má lanko

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

dneska budu mit na zkoušku sklapa tak vam povim co a jak

Uživatelský avatar
falko1983
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1690
Registrován: 12.08.2008 16:30
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od falko1983 »

tomino1990 píše:přetím mi to dělalo to že když sem nastartoval tak v klidu rozjel jsem se a jak sem dal do neutralu tak kolisaly otačky 800-600 ale za chvili se to ustalilo a když mi to čistil v servise tak říkal že to nejde sparovat nebo něco takového (pochopil jsem tak,že nejde nastavit do nuly)...a když se to pry sparuje tak zas vyskočí chyba regulace otaček .měl to pry na transporteru a je to klapa vydna ...aspon tak mi to vysvětloval.Jinak to má lanko
Podle toho že ti řekl že mu to nejde spárovat soudím že se spíš nemohl spojit s jednotkou a provést tak základní nastavení klapky.Zkusil bych zajed k někomu ve tvém okolí aby ti to napojil na Vag a zkusil udělat zákl.nastavení,ještě předtim než tu klapku budeš vyndavat.Ještě taková drobnost,jestli to budeš dělat sám.Tyto klapky jsou napojený na chladící system takže pozor nato ať si nezašpiníš celej motor od chlad.kapaliny :wink: :wink:
VW GIV 1.6 16V

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od raduzzz »

Když jsem na Leošovi čistil klapku, tak po základním nastavení houpaly otáčky hodně rychle nahoru dolů. Vag psal lambda regulace - překročena horní mez. Napětí lambda OK. Odpojil jsem váhu a pořád to samý, tak sem odpojil celý sací potrubí nastartoval, připojil zpět potrubí, zdechl jsem to. Pak sem zapojil váhu, udělal zákl. nastavení a ejhle otáčky konstantní, VAG bez chyb. Někdo by určitě měnil lambdu (špatně - jediná ta ten volnoběh nemohla ustát).
Pásovec 81 kW

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

falko1983 píše:
tomino1990 píše:přetím mi to dělalo to že když sem nastartoval tak v klidu rozjel jsem se a jak sem dal do neutralu tak kolisaly otačky 800-600 ale za chvili se to ustalilo a když mi to čistil v servise tak říkal že to nejde sparovat nebo něco takového (pochopil jsem tak,že nejde nastavit do nuly)...a když se to pry sparuje tak zas vyskočí chyba regulace otaček .měl to pry na transporteru a je to klapa vydna ...aspon tak mi to vysvětloval.Jinak to má lanko
Podle toho že ti řekl že mu to nejde spárovat soudím že se spíš nemohl spojit s jednotkou a provést tak základní nastavení klapky.Zkusil bych zajed k někomu ve tvém okolí aby ti to napojil na Vag a zkusil udělat zákl.nastavení,ještě předtim než tu klapku budeš vyndavat.Ještě taková drobnost,jestli to budeš dělat sám.Tyto klapky jsou napojený na chladící system takže pozor nato ať si nezašpiníš celej motor od chlad.kapaliny :wink: :wink:
Tak omyl říkal teda přizpusobit ne sparovat

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

tak kluci klapa vyměna a je to super...tra stara klapa měla něco s krokovim motrokem a byla tam vellka vule ...klapa mě stala 2900 ..tak sem zvědav na jak dlouho :-D

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od bifur »

Tak nech to dlho drzi.. A kde si kupoval a aku znacku?

tomino1990
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 18.01.2010 16:04

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od tomino1990 »

bifur píše:Tak nech to dlho drzi.. A kde si kupoval a aku znacku?
kupoval jsem ji v autodíly janík to je tady u nás v petřvaldě a značku tak to ti nepovím to fakt nevím ale beztak to bude nějaká čína.origoš stojí 5500

torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy

Příspěvek od torr34 »

Custe... jak jsem resil jednou taky tu klapku tak tu bylo tema a tam se resilo ze klapa v klidu nema byt na nule ale ma mit, ted abych nekecal nejakych 6 nebo 7 ale nevim uplne presne a pri nastartovani jak potrebuje stahnout trosku otacky tak se privre na nejakech 4 - 2..... Nekdo tu psal ze ve visu je napsana nula ale myslim ze tam o klidove poloze neni psane nic jenom kolik ma byt pri volnobehu...
Naposledy upravil(a) torr34 dne 23.01.2010 11:53, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“