Zvuky v motoru z "tohodle"??

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Chlapi prosím neví někdo z Vás co je tohle??Viz příloha??Ozývají se z toho zvuky takové pravidelné ťukání, vůbec nevím co by to mohlo být.Golfa mám 14 dní.1.6 16V 77kW, typ BCB.PS: tohle není moje auto, to jsem "čórnul" na netu,teď zrovna to nemůžu nafotit.Dík za jakoukoliv reakci.
Přílohy
motor.jpg

Uživatelský avatar
Notti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.03.2009 21:50
Bydliště: Rozsochy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Notti »

Jo to me taky cvaka a kamosovi na octavce RS..ale neni to zavada ktera by te posrala na silnici nebo tak.. :D takovy lupani v plastu ze :D

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Pavca »

Jedná se o nádržku s aktivním uhlím a magnetickým ventilem. Za jízdy je do nádržky vedený čerstvý vzduch nasávaný motorem, který uvolňuje palivo (výpary z palivové nádrže) zachycené aktivním uhlím a odvádí je odvzdušňovacím vedením zpátky do motoru ke spálení. P. :P

Uživatelský avatar
Notti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.03.2009 21:50
Bydliště: Rozsochy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Notti »

Pavca píše:Jedná se o nádržku s aktivním uhlím a magnetickým ventilem. Za jízdy je do nádržky vedený čerstvý vzduch nasávaný motorem, který uvolňuje palivo (výpary z palivové nádrže) zachycené aktivním uhlím a odvádí je odvzdušňovacím vedením zpátky do motoru ke spálení. P. :P

To jo ale nenpsal si proc to cvaka nebo jestli to ma cvakat a kdyz ne tak proc nam to cvaka :D

Pavca
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 46
Registrován: 15.11.2007 18:35
Bydliště: Hradec Králové

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Pavca »

Notti píše:
Pavca píše:Jedná se o nádržku s aktivním uhlím a magnetickým ventilem. Za jízdy je do nádržky vedený čerstvý vzduch nasávaný motorem, který uvolňuje palivo (výpary z palivové nádrže) zachycené aktivním uhlím a odvádí je odvzdušňovacím vedením zpátky do motoru ke spálení. P. :P

To jo ale nenpsal si proc to cvaka nebo jestli to ma cvakat a kdyz ne tak proc nam to cvaka :D

Asi bude nějaký problém v tom ventilu, ale nejsem automechanik, takže jsem odpověděl jen na první část Tvého dotazu. U mého auta tenhle problém zatím nenastal...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Aha tak dík moc protože jsem vůbec nevěděl, co to je.Ale plastovej zvuk to není. Jestli cvaká ten ventil tak ale strašně rychle..dělá to i za volnoběhu když auto stojí.Podle mě to nemůže být normální.Je to dost hlasitý i přes zavřenou kapotu. Hlavně že mě to nenechá někde na silnici.Blíží se dovolená a já už mám tenhle týden jeden odtah za sebou a opravu za 10 000,-.Musím to rychle pořešit ale nevím kam s tím.

Uživatelský avatar
Pyt
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: 03.04.2008 13:26
Bydliště: Olomouc

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Pyt »

Taky mi to vydává poměrně hlasité zvuky, takové pravidelné lupání. Dělá to když je velký přetlak v palivové nádrži. Byl jsem s tím i v servisu, ale bylo mi řečeno, že je to normální. Když zastavím a povolím víčko nádrže, vzduch se vyfoukne a je po lupání. To, proč je ale tak velký přetlak v nádrži nechápu. Ventil ve víčku je ok. Pravda je, že to dělá hlavně když je v nádrži málo paliva, takže asi plyny při spalování.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od DworiBak »

že to cvaká je normální,můžeš to zkusit na vagu v akčních členech si ho aktivuješ a poslouchej jestli je to stejný zvuk :wink:

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Pyt píše:Taky mi to vydává poměrně hlasité zvuky, takové pravidelné lupání. Dělá to když je velký přetlak v palivové nádrži. Byl jsem s tím i v servisu, ale bylo mi řečeno, že je to normální. Když zastavím a povolím víčko nádrže, vzduch se vyfoukne a je po lupání. To, proč je ale tak velký přetlak v nádrži nechápu. Ventil ve víčku je ok. Pravda je, že to dělá hlavně když je v nádrži málo paliva, takže asi plyny při spalování.
jenomže ku.wa já mám zrovna plnou.Ale zkusím povolit víčko jestli to přestane.

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

DworiBak píše:že to cvaká je normální,můžeš to zkusit na vagu v akčních členech si ho aktivuješ a poslouchej jestli je to stejný zvuk :wink:
Že by to bylo normální se mi teda nezdá. Bohužel vag nemám ale cvaká to tak strašně rychle, to jsem ještě u žádnýho auta neslyšel.

Uživatelský avatar
Notti
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 34
Registrován: 31.03.2009 21:50
Bydliště: Rozsochy
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Notti »

PoloTom píše:
DworiBak píše:že to cvaká je normální,můžeš to zkusit na vagu v akčních členech si ho aktivuješ a poslouchej jestli je to stejný zvuk :wink:
Že by to bylo normální se mi teda nezdá. Bohužel vag nemám ale cvaká to tak strašně rychle, to jsem ještě u žádnýho auta neslyšel.

Copak te potkalo za odtah?taky se toho hrozim...

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

No takhle si jedu a najednou za mnou opar, zastavím a ono se hulí z motoru.Když jsem sebral odvahu to otevřít(hasičák samozřejmě nemám) byl rozškubanej klíňák. Ze servisu mi pak volali že se kousl kompresor klimy ale to je nesmysl protože byla v režimu ECON.Byla to elektromagnetická spojka klimatizace.Celá sranda mě stála 9500,-. moc hezký.Auto mám 14 dní a najel jsem pouhých 180km.Zkusím podusit původní majitele.

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od DworiBak »

PoloTom píše:
DworiBak píše:že to cvaká je normální,můžeš to zkusit na vagu v akčních členech si ho aktivuješ a poslouchej jestli je to stejný zvuk :wink:
Že by to bylo normální se mi teda nezdá. Bohužel vag nemám ale cvaká to tak strašně rychle, to jsem ještě u žádnýho auta neslyšel.
tak odpoj ten konektor nic tím nezkazíš když to nastartuješ bez toho :wink:

Uživatelský avatar
PoloTom
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 245
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od PoloTom »

Pyt píše: Když zastavím a povolím víčko nádrže, vzduch se vyfoukne a je po lupání.
Tak mě povolit víčko nepomohlo.Vůbec nic se nezměnilo.

Uživatelský avatar
Smaster
Profík
Profík
Příspěvky: 1166
Registrován: 14.10.2007 23:18
Bydliště: Cheb
Kontaktovat uživatele:

Re: Zvuky v motoru z "tohodle"??

Příspěvek od Smaster »

Mě to cvaká taky a ne vždy. Nikdy sem to neřešil ale zavada která by znemožnila autu odjet to urcite nebude pač je to pouze ekologického charakteru.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“