Problém 1.6 74kw ( cukání ???)

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Problém 1.6 74kw ( cukání ???)

Příspěvek od dawenow »

Zdar pánové! mám takový problém , mám VW GOLF IV 98, 1.6 74kw, kolísaly mi otáčky , při jízdě jsem neměl žádný problém ,nechal jsem vyčistit škrtící klapku , nový vzduchový filtr..., pořád stejné na VAgu vše OK, potom jsem přišel na to že mám prasklou hadici mezi váhou vzduchu a škrtící klapkou , ( dost častá porucha) včera jsem jel pro nový díl , vyměnil a náhle nastal problém při spáteční cestě , auto začalo cukat při vyšších otáčkách ( např. plný plyn a najednou jako by nešel ply vůbec , ubral jsem a podřadil a jelo dál , poté i při otáčkách kolem 2500 musel jsem zastavit a znovu s rozjet, někdy i 10 km Ok a potom zase cuknutí jako by bez plynu a zase jede ??? poraďte co Vy na to Odbornící?? díky moc ( nemůže být problém v té plastové hadici , nic jiného jsem neměnil nedělal , před výměnou bez problému ???

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Mel jsem naprosto stejny problem. Ale pouze ve vyssich otackach, nad tech 3000 ot/min, kdyz jsem dal plnej a tahal to do tech 6000 ot/min, tak proste auto najednou polevilo cukalo a netahlo, naprosto ztracel vykon. Vymenil jsem svicky a vycistil klapku + zakladni nastaveni ve VAGu, a vse je uz v poradku. Me pomohlo tohle.
Naposledy upravil(a) ghostrider dne 24.08.2006 10:10, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Příspěvek od dawenow »

Je pravda, že to začalo ve vyšších otáčkách asi jak píšeš nad 3000otáček, člověk vyřeší jeden problém a začne další!! Kdyby to bylo pouze tak jak píšeš tak to bude super, ale nechápu že to začalo po té výměně z ničeho nic , tam jsem jel 50km a nic a zpět už problém?

Uživatelský avatar
ghostrider
Pilot
Pilot
Příspěvky: 759
Registrován: 24.02.2006 21:02

Příspěvek od ghostrider »

Jak rikam me pomohlo tamto, na Vagu bylo vse ok, a tak me napadla klapka a rovnou jsem to sfoukl a dal i novy svicky a na konec zakladni nastaveni ve Vagu. Uz jezdi opet jak blesk :lol: :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Kaja-IV
Řidič
Řidič
Příspěvky: 158
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kaja-IV »

Mě to začalo dělat taky ted. Kolísají otáčky, občas to cuká, o dost vyšší spotřeba při muzice, ztráta výkonu...

CHystám se na svíčky, zapalovací kabely a vyčištění klapky + nastavení a pevně věřím, že všechny problémy se tím vyřeší :)

Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

cukani

Příspěvek od ozzy »

Loni se mi stalo totež ale blbe bylo že jsem byl uz v Madgarsko až jsem dojel do Bulharsko v servizu VW za 10 min. to spravili.Napoil na počitač a zistil že čidlo s nazev G 28 bylo rozpoeni naides to pod ten menši plastovi dekl je tam kabel s šediva zasuvka zacvakni to a skus.
A za gramatiku me ne mlate mate i dost težka!!!!

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: cukani

Příspěvek od chev »

ozzy píše:mate i dost težka!!!!
to sice máme, ale ty se s tim pereš statečně :wink:
sorry za OT
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Příspěvek od dawenow »

To OZZY:
můžeš nějak přiblížit , který ""DEKL"" myslíš ?? díky moc [/img]
jde to někdo ukázat nebo naznačit na vloženém obrázku dík
Přílohy
plastova hadice.JPG
plastova hadice.JPG (54.74 KiB) Zobrazeno 2437 x

Uživatelský avatar
ozzy
Řidič
Řidič
Příspěvky: 147
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: melnik

Příspěvek od ozzy »

Chlape ne ten kteri ma logo VW ten menši prez kteri maš meritko oleje.A pak jak e tam trubica pro meritko oleje podivai se k pod ni a uvidiš kabel s šeda zasuvka volne viseci skus jestli de zacvaknou do se to uz poznaš.

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Příspěvek od dawenow »

ozzy píše:Chlape ne ten kteri ma logo VW ten menši prez kteri maš meritko oleje.A pak jak e tam trubica pro meritko oleje podivai se k pod ni a uvidiš kabel s šeda zasuvka volne viseci skus jestli de zacvaknou do se to uz poznaš.
díky , už vím který!!!

Uživatelský avatar
dawenow
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 254
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Opavwa

Příspěvek od dawenow »

Prozatím vyřešeno!!!

Tak jsem byl na Vagu a ukázalo to špatnou váhu vzduchu nebo spíš nějakou chybu na váze vzduchu , tak jsem včera povolil 4 šrouby a jednu objímku , vyndal váhu z auta profoukl a trochu očistil sítko namontoval zpět do auta a jel projet , a už nechápu vůbec nic , auto ani jedno škubnutí a je vše OK , doufám a přeji si a by to bylo OK!!!

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“