klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

Příspěvek od Jardis »

Při rozjezdu ještě při záběru spojky se klepe od motoru celý auto. Neni to tak hrozný,jezdim stim už 2 roky a děje se to jen když přidávám víc plynu. Třeba při 1000ot je rozjezd úplně normální ale když víc přidám celý se to klepe. Když spojku úplně pustim už je vše ok. Ta spojka mi zabírá dost nakonci ale už dlouho stejně a co sem se dočetl tak to snad všem...díky za rady

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

Příspěvek od ace_rimmer »

silentbloky uložení motoru a převodovky jsi kontroloval? Na Vectře přesně tohle dělal naprasklý (skoro neviditelně!) horní silentblok, který měl držet motor proti horizontálnímu posunu při záběru..Když stojíš na místě tak zatáhni pořádně ručku a snaž se jakoby rozjet (jen do zhoupnutí auta)-ručka ti podrží kastli a motor se bude snažit pohnout, uvidíš jak moc se ti bude motor hýbat, nejlíp ať ti někdo (kdo to umí:-) dělá ty rozjezdy a ty mrkni na všechny silentbloky jakou mají vůli případně jestli není některý natržený..;-)

golfand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.07.2011 09:44
Bydliště: Velké Němčice

Re: klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

Příspěvek od golfand »

jj mě to dělá uplně to samý i spojka zabírá na konci a v servisu mi řekli "komplet novou spojku" ale me se do toho moc nechce bo si myslim,že pokud by byla v háji tak bude prokluzovat když na 1 nebo 2 prudce přidám.Tak nevím,ale kuknu na ty silentbloky

Uživatelský avatar
ace_rimmer
Závodník
Závodník
Příspěvky: 582
Registrován: 23.11.2009 21:02
Bydliště: Olomoucký kraj

Re: klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

Příspěvek od ace_rimmer »

a otevřeli ti servismani aspoň kapotu, když se na to dívali?:-) Ti vymění spojku, pak to bude stejně to samé a "no to víte pane, je to přecejenom starší auto, nemůžete po tom chtít zázraky":-D Zkontroluj to uložení motoru, možná i poloosy, ale to by asi hodně vibrovalo při jízdě, pak až bych se pídil po té spojce. Tak hodně štěstí ;-)

golfand
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 37
Registrován: 20.07.2011 09:44
Bydliště: Velké Němčice

Re: klepání auta při rozjezdu 1,6SR AKL

Příspěvek od golfand »

myslím,že poloosy jsou v cajku,měl jsem teď převodovku na repasi-klasika AKL,střihlé nýty a to by mi ten borec řekl,teda si myslím.Určitě mu to ale dovezu ať se podívá na to uložení,ale je fakt že to klepe podle toho jak při rozjezdu zacházíš s plynem a spojkou.Jak bude vyměněný uložení tak napíšu poznatky.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“