Smrad z benzinu v kabině

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

Tak dneska jedu a čichám,čichám, a nemůžu si pomoct, cítím benzín, a stupňovalo se to čím dál víc, tak sem zastavil, otevřu kapotu a po čichu sem zjistil, že zápach vychází zespodu vrchního motorového krytu, ze strany od sacího vedení. Náhodou někdo neví co by to zhruba mohlo být? Tipuju, že to bude snad nějaká netěstnost, nebo jiná banalita, zítra jedu k mechanikovi, tak doufám. ťuk, ťuk.
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od xerxes »

no snad jedině přívod paliva do vstříku jak ten smrad jde z vrchní části :roll:

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

luki píše:no snad jedině přívod paliva do vstříku jak ten smrad jde z vrchní části :roll:
jo,v to tajně doufám. Doufám, že praskla jen nějaka hadička...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od xerxes »

děj pozor at ti to nechytne jak ti tam nškde utíká benzín :oops:

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

luki píše:děj pozor at ti to nechytne jak ti tam nškde utíká benzín :oops:
Taky je auto hezky uklizený a nejezdí, já už sem jednou potíž s benzínovym vedením měl a poučil sem se, že když benzín teče proudem kousek od rozpálenejch výfukovejch svodů, tak to neni dobrý a je klika že jak auto,tak já, sme vyvázli bez újmy :lol:
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od caravelle »

Ja to vim naprosto presne!!! :D

Ale nie,, skus toto, mal som podobny problem... a nakoniec to bola prasknuta hadicka... kua, teraz len ako ti to najlepsie vysvetlit... je to hadicka.... vid obrazok: (jeto hadicka co ide poza nadrzku na chladiacu kvapalinu, ja som ju mal prasknutu v mieste uchytu vlavo pri blatniku... (na tej foto nie je to miesto vidiet... - lepsi obrazok som na nete narychlo nenasiel)... skratka ju odpoj a popozeraj, ci niekde nie je prasknuta, alebo ci te koncovky niesu uz prederavene - su z gumy... nova hadicka ma vysla vo VW v BA nejakych 15 euro, ale kym mi ju zohnali, zalepil som to izolacnou paskou... a stacilo tie dva dni... ;) inak je to hadicka, ktorou sa odvadzaju prebytocne vypary z palivoveho okruhu alebo nieco take... ani pocas chodu motora, nie je pod tlakom, ani zvysenou teplotou... cize aj to zalepenie pomoze, ale ja som pre istotu kupil novu... aj ked cena ta taku "mini" hadicku dost vysoka... co uz... vela zdaru, snad som ti pomohol...
Přílohy
1820V.JPG
Naposledy upravil(a) caravelle dne 31.08.2009 18:09, celkem upraveno 1 x.
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

caravelle píše:Ja to vim naprosto preste!!! :D

Ale nie,, skus toto, mal som podobny problem... a nakoniec to bola prasknuta hadicka... kua, teraz len ako ti to najlepsie vysvetlit... je to hadicka.... vid obrazok: (jeto hadicka co ide poza nadrzku na chladiacu kvapalinu, ja som ju mal prasknutu v mieste uchytu vlavo pri blatniku... (na tej foto nie je to miesto vidiet... - lepsi obrazok som na nete narychlo nenasiel)... skratka ju odpoj a popozeraj, ci niekde nie je prasknuta, alebo ci te koncovky niesu uz prederavene - su z gumy... nova hadicka ma vysla vo VW v BA nejakych 15 euro, ale kym mi ju zohnali, zalepil som to izolacnou paskou... a stacilo tie dva dni... ;) inak je to hadicka, ktorou sa odvadzaju prebytocne vypary z palivoveho okruhu alebo nieco take... ani pocas chodu motora, nie je pod tlakom, ani zvysenou teplotou... cize aj to zalepenie pomoze, ale ja som pre istotu kupil novu... aj ked cena ta taku "mini" hadicku dost vysoka... co uz... vela zdaru, snad som ti pomohol...
Tak tady v tech místech sem čichal jako první, protože tamtudy vedou hadičky od nádrže, a ta jedna už mi jednou právě praskla,takže sem měl strach, aby to nebylo znova to samé, protože zrovna praskla tak šikovně, že benzín stříkal z tohodle pohledu doprava směrem k výfukovým svodům :lol: Ale teď jde zápach zespodu motorového krytu,konkrétně z pravýho horního rohu...
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
caravelle
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 453
Registrován: 06.10.2007 21:55
Bydliště: SK
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od caravelle »

mne praskla ta co som oznacil na obrazku, z nej nic nestriekalo, len sa to prejavovalo zapachom benzinu v kabine... naozaj skus ju pozriet... mne sa na auto pozeralo viacero ludi vo viacerych servisoch vratane jedneho autorizovaneho v CR, ale nikto na to neprisiel... az niekde na fore som to vygugloval... a bolo to ono... este k tomu praskla ako som pisal v mieste uchytu, cize nikto si to nevsimol... a to sme sa s mechanikom obaja pozerali... a ohmatavali tu hadicku... a bola ok... ibaze miesto uchytu ani mechanik "neohmatal"...;) a ktomu cuchaniu... presne to sme robili aj s mechanikom... aj sme skusali pridavat plyn a podobne.. ale nedalo sa to identifikovat... ono to smrdelo v podstate iba za jazdy... asi vtedy ked cez hadicku isli tie vypary... takze relativne jednoducha zalezitost, ale kym som odhalil, kde je problem chvilku to trvalo... sak ju pozri a daj vediet, ci to bola ona...

a ak to ona nebude, este by to mohlo byt tesnenie pod hlavou... inak neviem... vela zdaru....
Audi S4 Dolphin grey

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

caravelle píše:mne praskla ta co som oznacil na obrazku, z nej nic nestriekalo, len sa to prejavovalo zapachom benzinu v kabine... naozaj skus ju pozriet... mne sa na auto pozeralo viacero ludi vo viacerych servisoch vratane jedneho autorizovaneho v CR, ale nikto na to neprisiel... az niekde na fore som to vygugloval... a bolo to ono... este k tomu praskla ako som pisal v mieste uchytu, cize nikto si to nevsimol... a to sme sa s mechanikom obaja pozerali... a ohmatavali tu hadicku... a bola ok... ibaze miesto uchytu ani mechanik "neohmatal"...;) a ktomu cuchaniu... presne to sme robili aj s mechanikom... aj sme skusali pridavat plyn a podobne.. ale nedalo sa to identifikovat... ono to smrdelo v podstate iba za jazdy... asi vtedy ked cez hadicku isli tie vypary... takze relativne jednoducha zalezitost, ale kym som odhalil, kde je problem chvilku to trvalo... sak ju pozri a daj vediet, ci to bola ona...

a ak to ona nebude, este by to mohlo byt tesnenie pod hlavou... inak neviem... vela zdaru....

Večer budu moudřejší,dám vědět co a jak..
Golf IV 1,8 20V Highline

Uživatelský avatar
chev
Člen klubu
Příspěvky: 654
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Třemošnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Smrad z benzinu v kabině

Příspěvek od chev »

Tak už je to vyřešeno :) Byla to prasklá nějaká hadička. Přesně sem nepochopil, co že to bylo zač, ale je snad i možný, že to byla ta, kterou tady zmiňoval caravelle :D Každopádně už to nesmrdí, takže pohoda.
Golf IV 1,8 20V Highline

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“