Zaslepenie EGR ventilu na benzine

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
torr34
Řidič
Řidič
Příspěvky: 67
Registrován: 25.01.2009 14:16
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od torr34 »

chlapi taky mam to kolikno v te klape... myslim ze motory BCB to tak maji vsechny..... ale chtel jsem se zeptat i kdyz uplne mimo ale v oddile vag mi nikdo neporadil... ve visu motor BCB neni, podle ktereho motoru se tam orientujete??? dik cau

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec lidi, tak co, šlape Vám to? Já egr odpojil jen jednou jen tak a jen konektor a okamžitě kontrolka a motor běžel jako traktor :D Takže vag a dát to zpět. Mám problémy v autech, za studena chcípá, jakoby se dusí okolo 2tis cuká. Měl jsem prasklou tu hadici od něj a navíc sem byl v servisu a egr mi propouští. Rád bych ho zaslepil. Mám slavný AUS :evil: :D

Mé dotazy zní: Ikdyž kontrolka svítí- spotřeba a výkon jsou stejné? Že by svítíla to mě nijak neomezuje.
Zaslepili jste to pod klapkou a vyhodili jste celou hadici pryč? Nebo jen egr z obouch stran plíšky.


Ten egr nám byl čert dlužen. Auto mi od spoda na plný plyn jede blbě, je zahlceno plyny, od 3tis je znát zátah. Určitě to pomůže od spoda výkonu. Vyměnil jsem klapku a lambdu a nakonec to dělá ten egr...Pánové musí jít ven a to na 100% :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

já jsem nad tím taky koumal zaslepil jsem ho a taky to same kontrolka se rožla :( zdálo se mi že auto mělo jiný zátah hlavně od spodu

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

luki píše:já jsem nad tím taky koumal zaslepil jsem ho a taky to same kontrolka se rožla :( zdálo se mi že auto mělo jiný zátah hlavně od spodu

Rožla se a auto i nadále reagovalo stejně a nebo dělalo problémy? Jinak neví někdo, jak tu hadici od egru vydělat ven? Mám ji fakt hodně zacpanou, jako tepna před infartktem :lol: Ten můj motor nedostane chudák ani ten smrádek..... Odšrouboval jsem ji kdysi ale ani po půl hodině jsem nepřišel na to, jak ji dát ven... :wink:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od xerxes »

auto se chovalo normálně a tu hadici vyndáš sice je k tomu špatný přístup ale vyndat ji jde odpojiš ji od EGR od klapky a pavoliš tu objimku tak je myslím klíč Č.8

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od kanec.h »

Kluci v jakejch mistech to mam hledat (EGR) v motoru???nemam co delat tak ze bych hodil experiment :mrgreen:
motor:2.3 V5 AGZ
dikes
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

kanec.h píše:Kluci v jakejch mistech to mam hledat (EGR) v motoru???nemam co delat tak ze bych hodil experiment :mrgreen:
motor:2.3 V5 AGZ
dikes

Mno ty máš trošku propracovanější a lepší motůrek :) Někde do sání nebo pod sání zpravidla když stojíš čelem k motoru tak na pravé straně vede pod hadicemi hliníková hadice průměr cca 15mm a ta ústí někde do již zmiňovaného sání- u mě pod klapku. Jak tu hadici najdeš, půjdeš po ní a máš EGR. My na 1.6 ho máme na pravě straně vedle svodů. Vede k němu svorkovnice s dráty. Hodně štěstí při hledání :wink: :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
kanec.h
Člen klubu
Příspěvky: 1169
Registrován: 03.10.2007 16:31
Bydliště: RoUtE 66

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od kanec.h »

tomakecTD píše:
kanec.h píše:Kluci v jakejch mistech to mam hledat (EGR) v motoru???nemam co delat tak ze bych hodil experiment :mrgreen:
motor:2.3 V5 AGZ
dikes

Mno ty máš trošku propracovanější a lepší motůrek :) Někde do sání nebo pod sání zpravidla když stojíš čelem k motoru tak na pravé straně vede pod hadicemi hliníková hadice průměr cca 15mm a ta ústí někde do již zmiňovaného sání- u mě pod klapku. Jak tu hadici najdeš, půjdeš po ní a máš EGR. My na 1.6 ho máme na pravě straně vedle svodů. Vede k němu svorkovnice s dráty. Hodně štěstí při hledání :wink: :)
okouknu to diky :good:
VW - (V)ízda (W)ivotem!!!! :-D

Dolejs04
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 289
Registrován: 29.08.2010 14:20

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od Dolejs04 »

nezkoušel někdo odpojit lambdu za katem? jestli ovlivňuje rozsvícení motoru tak kdyby tam nebyla třeba by to šlapalo i bez ní.. hodilo by to jen chybu ve vyčtení závad ale chybu motoru by to vyhodit nemělo.. sou to jen moje doměnky..
Leon 1.6 16v 77kw BCB

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Dolejs04 píše:nezkoušel někdo odpojit lambdu za katem? jestli ovlivňuje rozsvícení motoru tak kdyby tam nebyla třeba by to šlapalo i bez ní.. hodilo by to jen chybu ve vyčtení závad ale chybu motoru by to vyhodit nemělo.. sou to jen moje doměnky..

Přesně tohle napadlo i mě. Budu se do toho pouštět. Buď tohle a nebo vyrobit přípravek, pomocí kterého by EGR nasával a posílal do klapky čistý vzduch a spaliny aby šly do výfuku... Jedno nebo druhé podle mě vyjde :wink: Softwarově by to taky šlo, jenže se to asi nepraktikuje nebude to tak lehké.... :?:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

pak dej vědět jestli to funguje a jak si to vymyslel. no pokud budeš tu tvoji trubku měnit tak máš na pokusy. např mě napadlo uříznout ty příruby zkouskem trubky a na tu sehnat nějakou hadici a stáhnout sponkama a pak už si ho můžes přemístit kam chceš (např u ATN by to šlo přidělat na airbox ze zadu), zaslepíš přívod od výfuku a prodloužíš kabeláž
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

Mno, s tou trubkou nijak nespěchám, novou za litr kupovat asi zatím nechci. Uvidíme. Nyní to dělat nebudu, ve městě nemám potřebné vybavení, ale jakmile dojedu k prarodičům, tak se do toho ihned dám :wink: Nápady jsou, návrhy realizace taky. Stačí ruce, materiál a vybavení :) Samozřejmě se pak podělím :good: :)
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

tak mě to dneska nedalo, když jsem jel ze Svitav a zkusil jsem zapojit/odpojit EGR ventil a teď co mám trošku upravený sání tak žádnou změnu nepociťuji a před tím to bylo celkem poznat, že to táhlo víc od spodu. takže asi čím víc vzduchu tím líp
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od tomakecTD »

No jestli jsi to jen odpojil, bude to chyba. Já když sem to odpojil tak je jasné, že svítila kontrolka motoru, ale hlavně motor měl špatnej chod. Klapka počítá se spalinami z Egru. Jednoduše ho zaslepit odpojením nejde. Jen SW zakázat a to zatím nikdo nedělá, aby klapka nepočítala s tím vzduchem z egru. Já jsem pro zaslepit egr stranou k motoru a vyrobit něco mezi motor a egr, kde by byl průchod do egru vedený ven, aby nasával čistý vzduch. Opravdu se to jeví jako jedinné řešení....

Taky doufejme, že egr není nějak ovládaný tlakem spalin vycházejících z motoru . Doufám v to, že spaliny jsou konstantně s otáčkami motoru do klapky. Kdyby to takhle fungovali svítila by jen lambda za katem, protože by emise byli vyšší....Ale tak kdyby to zlepšilo výkon, neměl by být problém.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
majrek001
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 9298
Registrován: 08.10.2008 11:24
Bydliště: Svitavsko

Re: Zaslepenie EGR ventilu na benzine POMOC

Příspěvek od majrek001 »

to samozřejmě vím že to napsalo chybu do závad.. jen mě zajímalo jestli po úpravě sání na náporové jde ještě poznat jestli je egr odpojený/zaslepený nebo ne (se zaslepováním egr už pár zkušeností mám).. jelikož tam je dostatek vzduchu tak to poznat nejde
paštika B6 variant TFSI & paštika B5.5 variant AVF
:arrow:
kódování a diagnostika vw koncernu

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“