nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od Jardis »

Zdravim lidi, potřeboval bych poradit od někoho kdo máte něco podobnýho jako já - G4 1,6SR - AKL 74kw,r.v.98...Mám problém s tim, že mi najednou přestal fungovat tempomat. Různě sem se informoval a dozvěděl sem se že je často problém pouze v páčce blinkrů. Koupil sem si tedy páčku-zatím ještě nenamontoval. Jenže mezi tím sem zjistil že mi přestaly svítit všechny brzdový světla-resp. rozsvítí se jen občas třeba na 10 sešlápnutí brzdy. Napadlo mě tedy vyměnit brzdový spínač. Jenže když jsem ho objednal dostal sem ho s jinou zástrčkou. Spínač (febi24784) byl ale podle všech katalogů správný a ten co sem tam měl do teď (1H0-927189D) jsem našel všude pod názvem spínač spojkového pedálu. Teď nevim jestli se v tom předemnou někdo nehrabal (vlastní dovoz auta z D) a nenandal tam jinej konektor a jinej spínač aby to jakoby fungovalo..moc by mi pomohlo kdyby se nekdo mohl mrknout na ten spínač a napsat mi jeho origo číslo...nebo poradit jestli ten spínač má nějakou souvislost s tim tempomatem...předem všem moc díky
Přílohy
tohle je spínač co sem tam měl
tohle je spínač co sem tam měl

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od Toxyz »

tohle ti snad pomůže, to číslo co jsi napsal je u VW za cca 500
Přílohy
spinac1.jpg
spinac2.jpg
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od Jardis »

Noo jestli tomu dobře rozumim tak ten spínač co sem tam měl původně, by měl být u pedálu spojky a né u brzdy, a měl bych tam mít někde aspoň konektor k tomu brzdovýmu...každopádně čeho sem si všiml je, že v tom plechu co drží ten spínáč u brzdy sou 2 stejný otvory nad sebou jaky by tam měly být 2 nebo co...no nevim jdu si na to ještě posvítit...Díky

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od xerxes »

jj u brzdového pedálu jsou dva otvory na spínače,ten spínač u spojkového pedálu nevím jestli má něco společného z tempomatem funkčnost zjistíš na Vagu :wink:

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od tornado1 »

samozřejmě že má spínač na spojce něco společného s tempomatem!!! pro funkční tempomat musíš mít funkční oba spínače, jinak tempomat nesepne!!! funkčnost jde ověřit vagem!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od enzo84 »

1.6 SR AKL má škrtící klapku ovládanou lankem, jak tam používáš tempomat?

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od tornado1 »

byly AKL s tempomatem!!!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od Jardis »

Takže teď jsem byl koupit v Auto Jarov origo brzdový spínač který kupodivu stál pouze 272,-kč hned jsem ho nandal a brzdy už svítí.. :o) nicméně tempomat pořád nefunguje, tak přemýšlím jestli zkusit vyměnit ten spínač u spojkového pedálu. No ale mám už koupenou novou páčku pod volant (ted lituji že né origo ale stála mě jen 500,-) a příští týden jdu ke kámošovi co dělá servis škoda auto, tak mi to nejdřív připíchne k VAG a uvidíme. právě on mi řikal že chyba je skoro vždy v páčce...

Uživatelský avatar
cubic214
Závodník
Závodník
Příspěvky: 528
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Žilina (SK)

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od cubic214 »

enzo84 píše:1.6 SR AKL má škrtící klapku ovládanou lankem, jak tam používáš tempomat?
ina skrtiaca a ina riadiacka pokablovat pozapajat a ide to :D

Uživatelský avatar
tornado1
Člen klubu
Příspěvky: 14720
Registrován: 04.11.2009 13:31
Bydliště: Humpolec
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od tornado1 »

přesně tak... jo a k té páčce.. páčka odchází u OII ale u Golfa IV jsem ještě špatnou páčku neviděl!
DENIK MONTAZI zde k náhlednutí - podívejte se na fotodokumentaci mé práce - TEL. 776200941

Uživatelský avatar
Jardis
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: 14.09.2008 19:52
Bydliště: Praha

Re: nejde tempomat a nesvítí brzdy G4 1,6SR

Příspěvek od Jardis »

Tak páčka blinkrů s ovládáním tempomatu už je úspěšně vyměněna a tempomat opět funguje. Chyba byla opravdu v páčce. Totožným 1 octávkam se to prej stavalo často. Nevim co se tu divíte že AKL má tempomat, auto sem dovezl před 2 roky z německa a tempomat tam mám origo namontován z výroby...
Takže díky všem za pomoc, a za přidání se do debaty ;o)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“