G4 1.4 16V AHW ráno občas nestartuje,napodruhé OK

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

G4 1.4 16V AHW ráno občas nestartuje,napodruhé OK

Příspěvek od djrix »

Ahoj lidi,jsem tu novej,nedávno jsem koupil golfíka a mám s ním problém. Auto špatně startovalo,měl jsem ho v servisu,měnili hadici na podtlaku k posilovači a prý to bylo tím.Asi měsíc byl pokoj,pak se mi stalo asi před týdnem že jsem ráno sedl do auta,otočil klíčkem,startér normálně točil,ale auto nechytlo.Po 10s jsem to vypl,zkusil znovu a auto chytlo hned na brnk. Týden byl klid a dneska ráno znovu,startuju,motor nechytne,vypnu klíček,hned zase skouším startovat a auto chytlo hned.
¨
Netušíte někdo kde začít hledat?

Možná to s tím nesouvisí,ale už se mi také asi 2x stalo,že mi auto drželo špatně volnoběh,po nastartování jsem hned jel,a jak jsem zastavil na první křižovatce (motor už ohřátý) vyřadím a volnoběh cca 1200ot a chvílemi kolísal že vylítl až na 1600-1800ot a pak spadl zase na těch 1200ot. Stalo se mi to za měsíc co mám auto asi 2x,jinak to bylo vždy OK.

V servisu mi před tím měsícem jak měnili hadici prý čistili i škr. Klapku a dělali základní nastavení,na VAGU jim to nic nehodilo,vše prý OK.

Všem díky moc za rady

Petr

Uživatelský avatar
katsi
Člen klubu
Příspěvky: 6532
Registrován: 02.04.2008 15:10
Bydliště: Praha-východ

Re: G4 1.4 16V AHW ráno občas nestartuje,napodruhé OK

Příspěvek od katsi »

čištění klapky nepomáhá, nevím jak moc důkladně ti ji vyčistili, ale měla jsem stejný problém (1,4 16V AKQ) .. otáčky mi vždycky držela klapka, po výměně za novou mám klid .. nejčastěji mi podržela otáčky do 2t. při ,,vyháknutí dvojky,, ...

s tím nastartováním - nechtěl jsi rychle nastartovat ? neblikal ti na palubce immo ? tak jednou za 3měsíce musím klíček vyndat a zkusit znovu,.. asi chvili trvá než se odblokuje.... jinak s tim může souviset i klapka.. moje bývalá si jednou za 200-300km rozhodla chcípnout auto za jízdy ....

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: G4 1.4 16V AHW ráno občas nestartuje,napodruhé OK

Příspěvek od bifur »

Mne slo nastartovat vzdy, ale robilo mo pri moc rychlom nastartovani ked neboli zhasnute kontrolky to ze mi bud drzalo vysoky, alebo kolisal volnobeh. Robi to nastavovac skrtiacej klapky. To ze nestartuje by som tiez tipol na immo. Sleduj kontrolky ked nestartuje.. Takze ako pise katsi, immo a klapka, alebo iba klapka (aj ked to sa mi nezda - klapka skor robi to ze motor skape, ale nie problemy so startovanim).

djrix
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 321
Registrován: 25.02.2010 10:27

Re: G4 1.4 16V AHW ráno občas nestartuje,napodruhé OK

Příspěvek od djrix »

S tím immem máte imho pravdu,to jsem si myslel taky. První týden po koupi auta mi to udělalo asi 2x(měnil jsem baterku v autě,byla KO),poprvé hned druhý den když jsem auto dovezl ze servisu. Startoval jsem (prvně jsem si toho nevšiml) a nešlo to. Až později jsem si všiml že blikal symbol imma... Ale to co Vám popisuji,není tato situace,po těch potížích dělám už vždy to,že počkám až zhasnou kontrolky ABS a Immo (bag zhasíná později) a až potom startuju. ¨

Když mi to dnes udělalo,schválně jsem pozorně sledoval kontrolky,kromě zatažené ručky a dobíjení nic nesvítilo.Jak jsem vypl klíček a hned bez čekání zapl a startoval znovu chytlo to okamžitě. (jediné co mě napadlo je že třeba neseplo čerpadlo paliva,ale nemůžu si uvědomit jestli když jsem do auta lezl jestli jsem ho slyšel,navíc mám 3dveř a po otevření vždy ještě pouštím dozadu dítě a pak teprve lezu já:) myslíte že by to mohlo být relé čerpadla?)

S tím volnoběhem máte možná pravdu,zdálo se mi že to udělalo když jsem jakoby rychle nastartoval a hned po nastartování jel a šlápl tomu plnej. Teď vždycky chviličku počkám než se rozjedu a zatím to neudělalo už 3 týdny.

(ještě jedné věci jsem si všiml: Když auto nastartuju studený,zdá se mi jakoby trochu pocukával motor na volnoběh,za jízdy rozdíl nepozoruju.Mám nové svíčky,kabely k nim,auto po výměně oleje. Spotřebu mám teď 2 nádrže po sobě kolem 7,5L/100km)

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“