1.6 16V kopa problémů!!

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Killer2142 »

Já se tedy taky přidám a snad někdo poradí:

Dneska se mi opět rozsvítila kontrolka motoru a stále při 0km/h na neutrál mírně lítají otáčky.

Ta kontrolka se rozsvítila už jednou a zajimavé je že jen při vyšší rychlosti. Jednou při 140 a dneska při 150km/h.

Co je vyměněno a tím pádem by to nemělo dělat:
- klapka vyčištěna (cca před 2 měsíci)
- nová lambda před katem (před měsícem)
- samosřejmně všechno hozeno do původních hodnot jak mají byt

Možná to je jen sporadická chyba teďka s tou kontrolkou, ale ty otáčky mně začínají štvát. Dělá to už tak 3-4 měsíce.
Když jedu všechno ok, ale jakmile dojedu na červenou nebo stojím v koloně a mám 0km/h tak lítají a dělá to jen při zahřátém motoru. Při studeném i když stojím tak nelítají. Normálně mám 650 ot/minutu a občas lítají tak těch 550-650. Když tojíte někde je to celkem nepříjemné.

Už si s tím nevím rady a v servisech je to taky takové buď a nebo protože to může být ještě druhá lambda, nebo různé teplotní čidla a těch je tam mraky.

Napadá vás něco?

PS: už tady jsou dva lidé co řeší něco jiného tak bude lepší psat např: To KILLER nebo To ALFISKO ať se tady v tom vyznáme.
Naposledy upravil(a) Killer2142 dne 18.10.2009 19:14, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

A co ma udělat s tim teplotním čidlem? To je to co je v nádobce s chladici kamalinou nebo je někde na motoru? Dělá mi to jak za studena tak za tepla , cca do 1500ot/min
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

A ty kambdy mají někde v otorovém prostoru nějaké konektory? Popřípadě kde ? foto by mi pomohlo!
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10177
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od xerxes »

kup jiné auto :mrgreen:

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od pinda »

Tak jak si pokročil?

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Bohužel zatím nijak , nevím který konektor v motorovém prostoru jen od lambda sond , tudíz ji nemuzu odpojit avyloucit chybu lambdasondy, nemuzes mi vyfotit ten konektor kde ho najdu?
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od srotty »

Alfisko píše:Bohužel zatím nijak , nevím který konektor v motorovém prostoru jen od lambda sond , tudíz ji nemuzu odpojit avyloucit chybu lambdasondy, nemuzes mi vyfotit ten konektor kde ho najdu?
konektror je černý pětipolový a je nad startérem blíž ke kabině,když půjdeš po kabeláži od sondy tak ho najdeš,teplotní čidlo je u termostatu,je zelené čtyřpinové,když stojíš čelem k autu tak je na pravém boku motoru
Naposledy upravil(a) srotty dne 22.10.2009 17:33, celkem upraveno 1 x.

pinda
Řidič
Řidič
Příspěvky: 125
Registrován: 26.07.2008 22:34
Bydliště: Sokolov

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od pinda »

Srotty to napsal tak, že ani fotka to líp nezachytí, když to nenajdeš tak písní zítra to vyfotím a pošlu, držím pěsti ať se zadaří, jinak lambda sondy mám také obě - originál NTK - najeto cca 40000km

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Ok , zkusim to najit odpojit vyzkouset funkci /zmenu chodu motoru , a pokud to bude lambda sonda , tak se na tebe samozrejmně obrátím :)
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Tak jsem ráno odpojil ten konektor od tech lambda sond , ujel jsem cca 20 km ale nic se tím nevyresilo , pořád se mi motor na volnoběh klepe :( co dál mam vyzkoušet? Je to metoda pokusu a omylu :D
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
srotty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4757
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: OLOMOUC

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od srotty »

A co to tepl.čidlo,Vag nic neukázal?Chtělo by to napíchnout a zkontrolovat měřené hodnoty toho čidla.Já ho měl taky špatný(padala mi ručička od teploty) a vag nic neukázal.A co paliv.filtr,měnils.Jo a zkus změnit benzinku,Shell už není co býval,zkus Benzinu nebo OMV.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od bifur »

Alfisko: odpoj cidlo teploty chladiacej kvapaliny (na pravej strane motora pri hadiciach ktore idu z chladica) a uvidis. Este by som na tvojom mieste pozrel zapalovacie kable. Mozno mas niektory poskodeny a prebija, alebo nema dobry odpor. Moze to robit aj zapalovaci modul. Ja ho tiez nemam v poriadku a na VAGu bez chyby.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od bifur »

Killer2142: Tych teplotnych cidiel tam zase az tak vela nie je. Dolezite su cidlo teploty chladiacej kvapaliny a cislo teploty nasavaneho vzduchu (je v MAP senzore). Cidlo chladiacej odpoj a uvidis. Popripade pozri VAGom a porovnaj udaj v rj motora s udajom z rj budikov. Ak sa ti rozsvieti kontrolka, tak by na VAGu malo najst chybu v pameti, nie? Najlepsie by bolo urobit skusobnu jazdu a logovat udaje z RJ. Ked zacnes so studenym motorom, tak loguj obe teploty (chladiacej aj vzduchu) a maly by obe plynule stupat. Najlepsie logovat aj lambda regulaciu, polohu klapky, a tlak v sani atd.. Ak nemas VAG, tak sa skus dohodnut s niekym z fora kto ma a byva pobliz..

Uživatelský avatar
Alfisko
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 323
Registrován: 24.03.2009 22:09
Bydliště: Ostrava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od Alfisko »

Tak jsem odpojil to cidlo teplotní a jediné co se zmenilo , je to ze mi prestala ukazovat raficka teploty na budikach . Problem se tim tudíz nevytesil. Co je dále na rade? Ty kabely? Je to celkem balik :(
Ten kdo si myslí že už se nezlepšuje ten by neměl jezdit vůbec!!!!

http://www.carwash.wz.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: 1.6 16V kopa problémů!!

Příspěvek od bifur »

To mas pravdu, skus ich najprv popozerat na mechanicke poskodenie, ci nie je poskodena izolacia. Potom ak mas multimeter, tak premeraj ich odpor. Skusim ti pozriet do elsy kolko maju mat..

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“