Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: cukání auta
PříspěvekNapsal: 31.10.2009 19:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.10.2009

3

Ahoj, mám problém s mojí Borou 1,6 16v, když jedu na dvojku asi tak 1800ot a plynule přidávám plyn(lehce), tak při cca 2000ot to škubne a pak to škubne cca kolem 3400ot znova, je to lehké škubnutí cca na 1s, stačí přidat nebo ubrat a je vše o.k.Měnil jsem palivový filtr, svíčky NGK, kabely a čistil a nastavoval klapku.Nenapadá vás něco čím by to mohlo být, najeto mám 155000km, voda ani olej nemizí.

Předmět příspěvku: Re: cukání auta
PříspěvekNapsal: 31.10.2009 20:54 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.10.2009

3

Ještě jsem zapoměl že VAG mlčí, žadná chyba.Mám podezření na EGR ventil, ty otáčky odpovídají rozmezí otáček kdy EGR ventil ovlivňuje jízdu, dělá to jak teplé tak studené, ale EGR jsem zkoušel i jinej a dělá to také, jsem v pasti už nevím co s tím.Když šlápnu na plyn prudce tak se to neobjeví.

PříspěvekNapsal: 31.10.2009 22:46 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8978

tak zkus ještě ten EGR je to u těch motoru neštěstí bud skusit nový nebo ho zaslep ale jak ho zaslepiš tak ti to bude házet chybu ale motor by se měl uklidnit :wink:

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 10:08 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

Stačí když dáš místo těsnění co je meti trubičkou od EGR a sáním kam se trubička napojuje záslepku a VAg ti nebude žádnou chybu házet protože to nemůže nikdy pozdat EGR bude elektronicky šlapat ale spaliny se ti nebudou vracet zpět do sání mám to takhle již asi měsíc a žádná chybička..za zkoušku nic nedáš

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 10:20 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8978

falko1983 píše:
Stačí když dáš místo těsnění co je meti trubičkou od EGR a sáním kam se trubička napojuje záslepku a VAg ti nebude žádnou chybu házet protože to nemůže nikdy pozdat EGR bude elektronicky šlapat ale spaliny se ti nebudou vracet zpět do sání mám to takhle již asi měsíc a žádná chybička..za zkoušku nic nedáš

divné obvykle to jednotka pozná všichni co tu psali tak jim vyskakuje chyba jinak bud rád že ti nic nekliká :D

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 11:38 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

31.10.2009

3

Já už tam mám 3 EGR a vždy je to lepší jen max. na 3 měsíce, já právě také četl že když ho na benzíně co má 2 lambda sondy zaslepím že to bude házet chybu, jen se hloupě zeptám, když bude svítit po zaslepení ta kontrolka může se stát něco motoru, nezůstanu někde stát, myslím jako jestli nebude ŘJ v nouzovém režimu, nebo jestli nebude vyžší spotřeba, nižší výkon atd.Má z vás někdo podobný problém na tom to motoru, jen že se tady ten to problém neřešil, v origoš servise mi řekli že to nemám řešit že je to prý takový jev u těchto aut, ale to mě neuklidnilo a ani neuspokojilo.

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 12:16 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

Dle mího je EGR k ničemu.Ubýrá na výkonu a zvyšuje spotřebu.Nemyslím si že zaslepení EGR by jednotka vyhodnotila jako nějakou vážnou závadu nato aby odstavila auto maximálně může hodit chybu emisí.Jak říkám mám to takhle už nějakou dobu a vůbec nic negativního se neděje a sání je krásně čistý :wink:

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 12:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

125

Sokolov

No já to také zaslepil a asi po 20km se mi rozsvítila kontrolka, ale chci ještě vyzkoušet udělat plechové těsnění a udělat do něj místo stávající díry 12mm jen díru 4mm nějaké plyny by měly jít do sání, ale ne zase tolik a kontrolka by mohla zůstat zhaslá, to je jen teorie uvidíme co v praxi.Jinak mě to dělá sice na Toledu II, ale úplně to sámé a v servise mi řekli téměř to stejné.

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 12:56 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

pinda píše:
No já to také zaslepil a asi po 20km se mi rozsvítila kontrolka, ale chci ještě vyzkoušet udělat plechové těsnění a udělat do něj místo stávající díry 12mm jen díru 4mm nějaké plyny by měly jít do sání, ale ne zase tolik a kontrolka by mohla zůstat zhaslá, to je jen teorie uvidíme co v praxi.Jinak mě to dělá sice na Toledu II, ale úplně to sámé a v servise mi řekli téměř to stejné.

Co máš za kod motoru někde jsem snad viděl fotku tvýho motoru a vypadá to na ten samý co mám já tedy ATN .Nevým jestli zůžení z 12 na 4mm už taky nebude házet chybovou hlášku.Jinak jen pro upřesnění EGR máš namontovaný a zapojený při tom úplném zaslepení neodpojuješ ho?

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 13:06 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

125

Sokolov

Já mám AUS, mám ho normálně namontovaný a zapojený, docela mě to štve, auto jezdí parádně, akorát to občasné škubnutí kazí dobrý dojem.

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 14:45 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

No ja uz som co sa tyka cukania riesil vselico a zacinam mat tiez ten dojem ze obcasne cuknutia su pre tuto koncepciu motorov uplne normalne. Jediny rozdiel je v tom ze ked mas dobre silentbloky na motore, tak to cuknutie ani nepocitis. Cim viac ich mas vybehane, tak tym viac to pocitujes ako silne sklbanie.

PříspěvekNapsal: 01.11.2009 22:00 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.01.2008

85

Žďár nad Sázavou

Ahoj, může mi prosím někdo vyfotit, EGR ventil a jeho okolí na GIV/Bora a potom ještě místo, kde ústí výfukové plyny od EGR do sání? Mám pocit, že předchozí majitel už na mojí Boře zaslepoval tu podtlakovou hadičku, kterou je řízenej EGR ventil, ale nejsem si jistej, jak to má skutečně vypadat. Cokoli jsem tady na fóru našel bylo pro dýzly a tam je buď jinej rozměr tý záslepky, nebo v autě čumím na špatný místo.
Díky

ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 02.11.2009 10:25 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

26.07.2008

125

Sokolov

Tak dnes jsem vyrobil dvě záslepky pod EGR ventil, jednu jsem udělal s dírou 4mm a druhou s dírou 5mm, tak dnes tam namontuji tu s dírou 5mm a uvidím co se stane, měl by se zmenšit průtok do sání a snad se nerozsvítí kontrolka, pak dám vědět.

PříspěvekNapsal: 02.11.2009 12:31 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

Tak tady máte pár foteček jsou tady od klubáka Dandy CZ posílal mi je když jsem demontoval EGR takže snad se nebude zlobit že jsem je sem nahodil na klub. :D .Líbily se mi u toho ty popisky tak to snad někomu taky pomůže.

Přílohy:
01- EGR A PŘÍRUBA.JPG
01- EGR A PŘÍRUBA.JPG (39.48 KiB) Zobrazeno 273 krát

02-EGR.JPG
02-EGR.JPG (34.48 KiB) Zobrazeno 240 krát

03 EGR.JPG
03 EGR.JPG (33.73 KiB) Zobrazeno 239 krát

04 - PŘÍRUBA.JPG
04 - PŘÍRUBA.JPG (34.19 KiB) Zobrazeno 237 krát

PříspěvekNapsal: 02.11.2009 13:09 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

07.01.2008

85

Žďár nad Sázavou

Super, díky moc

ICQ   Profil

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]