Bora 2,3 150k problem s motorem

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 23:59

Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od kornn »

Ahoj nesetkal se nekdo s problemem u motoru 2,3L.
Auto sem tam jede na 4 valce vymenil jsem civku, svicky i kabely a porad to dela diagnostika nic neukazje. Na volnobeh kolisaji otacky a nekdy to zdechne.
Nevim jestli je to spojene s timto problemem, ale nespinaji se ventilatory chlazeni motoru i po vymeme spinaci jednotky ventilatorů (sepnou se jednou za uhersky rok).
Dale je u civky vodni cerpadlo ktere po vypnuti motoru zustane zaple a pomuze jen vytahnout pojistku u baterky jinak ji vybije (vim ze ma bezet jede dele jak se motor vypne a udrzovat teplotu motoru ale zlobi to).

Za kazdou radu budu moc rad protoze mi z toho uz hrabe.

Uživatelský avatar
Skrat-G4
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3525
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od Skrat-G4 »

A co klapka? Na tu už jsi se díval? Sice nemám stejnej motor, ale dělalo mi úplně to stejné. Stačilo vyčístit a znova nastavit

Uživatelský avatar
kornn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 23:59

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od kornn »

podivam se na to ale je tam rok nova dik

Uživatelský avatar
kornn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 23:59

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od kornn »

Zapomel jsem napsat ze to nehaze na ten valec jiskru. Asi zacnu pomalu dratenicit a nenavidet kuny a mysky. Ale za kazdou radu budu moc rad.

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od Žížal »

Mas moznost nekde pujcit funkcni civky? Pdobny problem muze delat taky halluv snimac, pripadne klasika vaha vzduchu + skrtici klapka (ikdyz je divne ze nehze jiskru).
Ventilatory jsou rizene z teplotniho cidla a to muze divocit i volnobeh a chod motoru, pripadne mrtva jednotka ventilatoru. Kdyz zapnes klimu, rozjede se ti ventilator?
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
kornn
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: 10.04.2009 23:59

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od kornn »

Žížal píše:Mas moznost nekde pujcit funkcni civky? Pdobny problem muze delat taky halluv snimac, pripadne klasika vaha vzduchu + skrtici klapka (ikdyz je divne ze nehze jiskru).
Ventilatory jsou rizene z teplotniho cidla a to muze divocit i volnobeh a chod motoru, pripadne mrtva jednotka ventilatoru. Kdyz zapnes klimu, rozjede se ti ventilator?
Civka je tam jen jedna velka pro vsech 5 valcu a ta je nova. Vaha vzduchu hodi jednotku do servis. rezimu a nebo jen omezi chod motoru.teplotni cidlo jsem nezkousel tak zkusim i zapnout klimu. Jednotka ventilatoru je taky nova. jakmile vypnu topeni a necham motor na volnobeh tak se motor zacne prehrivat pak zapnu topeni na plne obratky a mtotr se schladi na 90 stupnu jak ma byt. Jeste zkusim jit po kabelech jednotky co je pod steraci. pak uz opravdu nevim :-)

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od Žížal »

Houpani volnobehu, kdy se to obcas zhouplo do chcipnuti, mi prave na V5 delala vaha vzduchu. Na diagnostice byla jen sporadicka chyba vahy vzduchu a lambdy - vymenil jsem vahu a vrnela jak kote... Normalne to tahalo, nezralo to nijak nad normu, jen se houpal volnobech a chcipalo to.
S prehrivanim/nevypinanim ventilatoru to je divne a vypad to na cidlo. Zapne se dochlazovani, kdyz odpojis cidlo? Muzou byt i mrtve motory ventilatoru (nektere maji dva privody 12V pro dve rychlosti a pokud odejde cast co urcuje otacky, tak se to netoci vubec).
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
tragicomix
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2038
Registrován: 03.05.2009 12:01
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Bora 2,3 150k problem s motorem

Příspěvek od tragicomix »

nemel jsem teda 2,3V5 ale to houpani otacek mi delala vodni pumpa, nevim proc a nevim jak ale kdyz mi ji mechanik vymenil tak to zmizelo
http://www.plasti-dip-it.cz" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.facebook.com/PlastiDipIt" onclick="window.open(this.href);return false;

tel.: 608 709 448

TEKUTÁ FÓLIE “ aplikování odstranitelné matné barvy “

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“