Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od FMsedan »

nazdárek lidi chci se zeptat na tohle autíčko něco málo jsem o něm našel ale ne všechno.. chtěl bych vědět jaký má tohle auto nejčastější závady co je to za závady,spolehlivost atd... co spotřeba? vím že u tohodle obsahu a výkonu je blbost se na to ptát ale měl bych ho na denní ježdění :wink: a co by se po př. stalo kdybych do něj nechal namontovat LPG? co výkon a výdrž motoru? a kolik by to LPG stálo do tohodle auta namontovat? díky za odpovědi
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od xerxes »

taky mě to celkem zajímá bude to moje příští Auto :P

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Biblbrox »

Tak dlouhodobá spotřeba tak 11,4 a v zimě to bude horší. Je to ale dost po městě. Teď mám dlohodobku 10,4, protože byli i nějaké delší trasy. Včera jsem s lehkou nohou po silnicích první a druhé třídy jsem jel trasu Uherské Hradiště - Vyškov a zpět a měl jsem tam 8,6-8,7, ale bylo to předpisovou jízdou. Spíš čekej spotřebu okolo 10 litrů. Typické závady? Nevim o ničem zásadním. Řeším jednu závadu, ale to nesouvisí s motorem, ale s Haldexem, který je ale i u jiných GIV a Borek s pohonem všech kol. O Haldex se je potřeba starat a bude dobře sloužit. S LPG nemám zkušenosti. S tímhle motorem měl tady na klubu Boru ALEX-TDI, ale myslím, že ji už prodal. Problém ale nastane s místem v kufru. Kvůli pohonu všech kol je vyšší dno v kufru, tím pádem pouze dojezdová rezerva a pak už tam asi nedáš toroidní nádrž, takže musí bomba do už tak malého kufru (alespoň u Bory, GIV už je na tom trochu líp).
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od FMsedan »

Biblbrox: co je to ten Haldex? jinak ta spotřeba je si myslim na 204 koníků pěkná ne? a co říkáš na cenu 140 000 za G IV z timhle motorem bude z tim něco nebo je to normální cena? já jenom abych do toho nenacpal dalších 50 000 tohle auto totiž úplně žeru od tý doby co jsem ho vyděl :twisted:
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Biblbrox »

Haldex je mezinápravová spojka, která přenáší výkon motoru na zadní nápravu v případě, že ti proklouznou přední kola a to až v poměru 50:50. Jinak se auto chová jako předokolka. Ten GIV za těch 140 je i na TipCars? Nějakého jsem tam viděl. Jestli ti nevadí vyšší spotřeba a to auto je v pořádku, tak do toho běž. Auto jede a má pěkný zvuk i se sériovým výfukem, ale není vcelku problém tam šupnout R32 výfuk a to je pak mazec :D http://www.youtube.com/watch?v=oCEcXovvuJ4" onclick="window.open(this.href);return false; Mě kdysi nakazil můj bývalý nadřízený s Golfem 3 VR6 a pak se to se mnou táhlo, než jsem si pořídil tohle. :wink:
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Biblbrox »

Teď se ještě dívám na toho Golfíka na TipCarsu a zaráží mě jedna věc. Myslím, že tohle autu se dělalo v provedení mnimálně HighLine. Je to v kůži a má to i ESP, ale zadní lampy to nemá HighLinové. Buď se to ve Francii prodávalo jinak nebo jsou vyměňovaná zadní světla. Škoda, že nemá xenony.
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od FMsedan »

Biblbrox: našel jsem ho tady http://www.sauto.cz/detail-vozu/osobni/ ... lf/7558527" onclick="window.open(this.href);return false; nevim jestli je to ten co myslíš ty... jestli ano tak myslíš že bude nějakej bouranej když je z jinýma lampama? a nevadí že to nemá xenony ty bych tam dal stejně :wink:
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Uživatelský avatar
Biblbrox
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4252
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Kněžpole
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Biblbrox »

Je to ten samý, co jsem našel na TipCarsu. Každopádně si ho pořádně prohlídni a zadní část obzvlášť, jestli nedostal ránu na zadek...
ObrázekObrázekNEPROPADEJTE PANICE

Uživatelský avatar
Killer2142
Závodník
Závodník
Příspěvky: 517
Registrován: 17.03.2009 15:44
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Killer2142 »

Hlavně si dej pozor na to, že to nemá servisku, takže to může mít nějaké skryté vady. Doporučil bych ti to vzít do VW pokud by ti to umožnili a nechat z tama vytáhnout všechny údaje co by šli. Třeba by tě to vyšlo na nějaký ten peníz, ale mohlo by ti to v budoucnu ušetřit mnohem více.

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od FMsedan »

uvydim podle výplaty a podle toho co mi řeknou až tam zavolam jestli ho tam vůbec maj ale chtěl bych ho strašně moc kdyžtak bych si ho nechal dovézt z ciziny
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Uživatelský avatar
Žížal
Pilot
Pilot
Příspěvky: 740
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od Žížal »

Zkoukni celou pravou stranu - asi je to fotkama ale kdo vi...

Mam LPG v V5 (stejny motor ale bez jednoho valce). Je to super ze naklady na kilak spadnou na uroven TDI nebo i pod :D Minus je bomba v kufru - u 4x4 mozna nepujde toroid, ale budes mit klasickou bombu za sedackama. S sekvencnim vstrikem je vykon stejny (overeno na brzde) a subjektivne to nepoznas. Cena prestavby je kolem 40k takze podle najetych kilaku je navratnost. SpotrebaLPG je cca o 10% vyssi nez benalu, ale litr je ted pod 12,- yhoda LPG je ze si umi poradit i s nemocnou vahou vzduchu, ale ta je nemoc vsech VW (nejen). Haldex je dalsi zdroj potencionalnich problemu a nakladu na udrzbu, ale ctyrkolka se k tomu motoru hodi.
Golf real car, real fast

Uživatelský avatar
FMsedan
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: 12.05.2009 16:43

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od FMsedan »

8O teď to auto chci eště víc ale v tom LPG protože to musí bejt opravdu luxux :twisted: kéž bych ho měl
Leon 2.0 FSi s Brněnskou značkou na Plzeňsku. Na štelováku TA a 19" SKAD Stiletto

Uživatelský avatar
charduz
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 40
Registrován: 05.04.2009 08:54
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od charduz »

mam boru v5 v highline a nechal sem si tam namontovat lpg segvenční vstřikování toroid nárž místo rezervy a je to bomba výkon stejnej a spotřeba lepší než u tdi určitě lepší jak nafta vykoupená údržbou :D

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od raduz v6 »

z ciziny si ho nevoz kdyžtak ti prodam svuj :lol: dobre auto ale uz bych sel do nečeho jineho spotrebu mam teda trochu vetsi nez tu pišete ale to je o tom jak to krmíš
:gey:

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: Golf IV 2,8 V6 24V 4motion

Příspěvek od raduz v6 »

najety mam jen 80tis ze serviskou ale tu bombu do kufru nevim :158: ten kufřík je tak na cigara :mrgreen: to bys dojel tak na tu plynarku :gey: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“