Jemné cukání

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Kubiikk
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 32
Registrován: 22.02.2009 14:11
Bydliště: OstraVWa

Jemné cukání

Příspěvek od Kubiikk »

Ahoj lidi, chci se jen zeptat zda jsem na správné stopě. Jedu s jakymkoli rychlostním stupněm a mám sešláplý plyn ale že nezrychluju ani nespomaluju tak mi to sem tam cuká, nikdy to nedělalo, ale poslední měsíc se to stavý čašto. Mám pocit že svíčky, ale potřebuju jistotu, co vy na to?

Uživatelský avatar
Marah
Řidič
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: 26.06.2009 22:08
Bydliště: Olomouc

Re: Jemné cukání

Příspěvek od Marah »

Tak todle mi jednou taky dělalo a měl sem vše vyměněný, nakonec to bylo že sem natankoval špatný palivo a dostal sem to z auta až po třech natankováních :wink:
Ale to je jen moje zkušenost s cukáním motoru

Uživatelský avatar
Toxyz
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4623
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Jemné cukání

Příspěvek od Toxyz »

palivo bych taky typoval, ale samozřejmě výměna svíček neuškodí, origo se vyměňují po 60tkm
GI Cabrio 1,8 16v - White Edition + daily TDI "slepice"

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jemné cukání

Příspěvek od bifur »

Toto moze robit vela veci. Z vlastnej skusenosti viem ze to moze robit klapka, map aj zapalovaci modul. Zapalovaci modul mi to robil ked sporadicky nedaval iskru na 2 vystupoch. Klapka ked mi nevedela urobit zakladne nastavenie (skus precistit a nastavit) a MAP bol proste spinavy. V podstate mi to robilo to iste co tebe, len silnejsie, ale sporadicky. Vymenil som zapalovaci modul a robilo to skoro furt - bol vadny. Dal som naspet stary. Nakoniec som si opravil klapku, precistil MAP a je to fuc..

Radik27
Řidič
Řidič
Příspěvky: 143
Registrován: 16.06.2009 08:47

Re: Jemné cukání

Příspěvek od Radik27 »

Ahoj, no já bych to typoval na špatnou Lambda sondu. Když jsem ještě měl benzín, tak přesně tohle mi dělala lambda - jemné škubání při konstantní jízdě a sem tam při akceleraci se to jakoby zahltilo dlouho nic a pak se to rozjelo. Pomohla až výměna za novou lambdu.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jemné cukání

Příspěvek od bifur »

Clovece pravdu mas, uplne som zabudol ze som este vtedy reklamoval lambdu. Mne to pri zlej lambde najviac vzdy sklbalo pri studenom motore.. Moja smola bola ze mi odislo viac veci a ako som postupne vymienal alebo opravoval, tak sa to vzdy o trosku zlepsilo, ale uplne to zmizlo az ked som to dal cele dokopy..

smolar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.08.2009 13:46

Re: Jemné cukání

Příspěvek od smolar »

Zdarec lidi tak me to cuka jen jolem 2000 otacek a pak je klid. cim to muze bejt EGR nebo Svicky

smolar
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: 24.08.2009 13:46

Re: Jemné cukání

Příspěvek od smolar »

Jo a jeste dotaz jakem mam koupit servo olej neco kvalitniho zacina mi cukat volant.

Uživatelský avatar
shaft.cz
VWsenior
VWsenior
Příspěvky: 2357
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Jemné cukání

Příspěvek od shaft.cz »

smolar píše:Jo a jeste dotaz jakem mam koupit servo olej neco kvalitniho zacina mi cukat volant.
origo zelenej u skodovky, litr 3kila a nostres :wink:

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“