Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od tomino123 »

Zdravím.
Mám menší problém. Při akceleraci mi auto občas škubne, ale po delší jízdě (zahřátí) to dělat přestává. Typuji to na kabely nebo svíčky, ale nevím to jistě, nejsem žádný odborník. Ještě jsem myslel na špatné palivo (voda), ale už to trvá delší dobu a zkoušel jsem přidat i líh do benzínu, aby vytáhl vlhkost, zatím bez úspěchu. Jestli jste se s tím někdo taky setkal, tak ještě dejte radu. Při proměřování zapalovacích kabelů jsem se u dvou kusů doměřil cca 6KOhmů (což by mělo být dle informací OK), ale u dalších dvou jsem nenaměřil vůbec nic, takže mám pocit, že budou nějaké načaté (ty jsem ještě nikdy neměnil, auto má najeto 120000km a od předchozího majitele žádné info rozhodně neseženu, asi jsou ještě origoš :) ). Jestli jsou načaté i svíčky nevím, nikde jsem se totiž nedočetl, jestli se dají nějak změřit v domácích podmínkách (na pohled nevypadají zle), je to značka BRISK a jsou tam cca 2,5 roku. Co jsem četl, tak při výměně kabelů doporučují měnit i svíčky, že kdyby byla nějaká špatná, tak může zase zničit kabel. Chtěl bych se taky ještě zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti jakou značku kabelů a svíček. U kabelů jsem našel značku SENTECH http://www.zapalovacikabely.cz/zbozi/48 ... 6V-1-4.htm, které mě zaujaly. U svíček nevím BOSCH, NGK, BRISK.... Nechci nic drahého, ale zase aby to už něco vydrželo. Případně i nějaký dobrý tip na levný internetový obchod.
Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
davn1
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 462
Registrován: 14.07.2009 23:30
Bydliště: drsný kraj,drsní lidé...
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od davn1 »

svíčky kup NGK :wink: :wink:

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od bifur »

Ja som dal sviecky NGK a kable BOSCH. Auto sice ide krajsie, ale aj tak budem musiet vymenit zapalovaci modul. To sklbanie by som skor tipol na ten modul. Ved vymen a uvidis. Ak to bude stale sklbat, najlepsie skusit pozicat modul od niekoho a uvidis.

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od tomino123 »

Taky jsem přemýšlel o svíčkách NGK. A co ty kabely SENTECH, má někdo zkušenost. Ještě jsem chtěl dodat, že to škubání se projevuje při akceleraci, ale jen při nízkých otáčkách cca 2000ot/min a rozjíždění. Při vysokých otáčkách již není škubání znatelné a zlepšuje se to i se zahřátím motoru.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od bifur »

Netrasie sa ti auto po nastartovani pri studenom motore? Ak ano, tak to bude zapalovaci modul..

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od tomino123 »

Startuje dobře a po nastartování jsem si žádného třesení nevšimnul, jenom když prudce sešlápnu plyn tak to cuká s motorem než se dostane do otáček, v podstatě jako při jízdě.

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od danopanci »

Mne to triaslo pri akcelerácii - vymenil som zapaľovacie sviečka (BOSCH 4-kontakt) a auto ide ako odtrhnuté z reťaze a naviac sa poriadne znížila spotreba. Cena za zap. sviečku na konkrétny typ motora 3,50 € :lol: :lol: :lol:

Uživatelský avatar
tomino123
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 49
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Jihlava

Re: Jaké svíčky a kabely GOLF IV 1.4 16V - auto škube při akcel.

Příspěvek od tomino123 »

A nemá teda někdo z vás náhodou zkušenost s těma kabelama od firmy SENTECH???


Naposledy oživil tomino123 v 30.12.2009 20:41

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“