Golf IV 1.4 16V - identifikace / záměna převodovky

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
strapal
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: 21.11.2009 21:38
Bydliště: Valašské Království

Golf IV 1.4 16V - identifikace / záměna převodovky

Příspěvek od strapal »

Zdar chlapi.

Koupil jsem za pár šupů G4 1.4 16V 55kW AHW. Začala mi blbnout převodovka (často nejde "vytáhnout" trojka). Vyměnil jsem olej za original VAG - beze změny. Nicméně jsem následně zjistil, že je tam převod, který tam nepatří. Mám tam převodovku asi z Oktávy 1, jelikož nemá vyražený kód na obvyklém místě a má akorát na výstupu diferáku na levou poloosu odlité přimo to šestimístné číslo, které mě google nasměroval na Oktávu 1, dle všeho s motorem 1.6.

Podle VIN (štítek v kufru a ani servisku nemám) tam přijde převod DUW, ale narazil jsem na pár fotek, kde je asi jinak vyřešeno umístění spínače zpátečky a aretačního šroubu fixace polohy kvaltu. Je to na fotkách blbost a převod DUW je konstrukčně ovládáním jen jeden jediný? Mám typ řazení tyčkou pod autem, s kulisou s tím šíleným závažím.

Takže koumám, co dělat dál. Dále navíc, jelikož auto bude využíváno výhradně na dálniční každodenní přesuny, bych tam rád měl něco delšího. Otázka je, jestli nechat opravit tuhle z Oktávy nebo kam se všude dávala, (o které nevím, jestli je vůbec delší) nebo sehnat jinou jetou, tu správnou - DUW. Jde mi o výsledek - stálý převod / pátý kvalt. Někde jsem viděl v tabulce, že DUW má stálý převod sice 4,2 ale krátkou pětku.

Nebo taky nevím, jestli tam pasuje převod z G4 1.6 tuším 74kW, která by asi mohla být o chlup delší, ale zase nevím, jestli má shodný typ řazení trubkou a né lankama... Poradí mi někdo zkušený kam se ubírat? Verzi nákupu repasované převodovky za 15-20 litrů bych zatím nechtěl řešit... Díky! :drinks:

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10178
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Golf IV 1.4 16V - identifikace / záměna převodovky

Příspěvek od xerxes »

ano měla by být DUV,novší měly ERT

varok
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1540
Registrován: 03.12.2016 15:45
Bydliště: Havířov

Re: Golf IV 1.4 16V - identifikace / záměna převodovky

Příspěvek od varok »

Strapal: Už asi máte vyřešeno, ale 1,6ky 74kW mají právě hodně krátkou převodovku. Označení DUU, převod šílenou znětí táhel a různých blbostí. Octavie I byly i 1,4 55kW. Sice jich nebylo moc, ale jeden dědula u mé garáže takovou má, r.v. 2001, tak jestli nemáte převodovku z toho.
VW Golf IV 1,6/74kW akl, světle modrá perleť LW5Z
VW Golf VII 1,4TSI 103kW, tmavě modrá metalíza Night Blue

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“