Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
midnight_man
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 467
Registrován: 07.03.2009 23:41
Bydliště: Ružomberok
Kontaktovat uživatele:

Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od midnight_man »

Chlapi dostalo sa mi moznosti kupit buchnuteho G IV 1.6i r.v 99 teda neviem ci 74 ci 75 kw...chcel by som sa spytat na čo pri tomto motore pozor? nepocul som vela chvály na to, ze to moc nejde a papá hodne...motor má prerazenú vaňu a bol chvilku opačne...teda ktovie kam vsade potiekol olej...chcem sa spytat čo odchádza na týchto motoroch prvé? na čo treba dat pozor..diky
Octavia, ASZ
Bora 4motion, AGN

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od enzo84 »

hodím sem svojí cca 2letou zkušenost:

motor má svižnější zátah až ve vyšších otáčkách (3500 ot/min a víc), což značně hraje do spotřeby
ta se pohybuje cca kolem 8l, záleží na stylu jízdy, dá se jezdit za 7l ale klidně i za 11l :-)
během toho co golfa mám, tak jsem měnil čidlo teploty, servo čidlo, vstřikovače + ostatní běžné věci, které se beztak musí časem měnit (výfuk, brzdy, tlumiče atd.)

jinak celkem spokojenost, ale příště jdu do 16V nebo do bahňáka...

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od raduzzz »

Mě příde SR v leonu hodně slabý, nevím jak se chová v golfu bude to podobné. Jinak jak říká kolega, je potřeba ho více točit.
Pásovec 81 kW

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od miisaa.k »

jj to je pravda motor je svižnější až při vyššich otáčkácha ale zas na 1.6 SR si myslim že to špatne nejede..když potřebuju předjet předjedu vzdy..
Spotřebu mam v lete na delsi trasu i 6L na kratsi vzdalenosti tech 8/9l v zimě samozdřejmě vic..

co jsem menil na G tak teplotni čidlo to asi každej koho znam, lambda sondu, výfuk brzdy tlumiče přesně jak pise enzo84..
jinak za celou dobu jsem nemusel nijak vic investovat a doufam že taky nebudu ani zatim muset..

Motor šlape dobře a je to urco lepsi než 16v cim min ventilu a elektra tim lip...

ale co by me zajimalo jak vam zabira spojka me prave dost nahoře a je to jako kdybych slapal do blata skoro vubec ji necejcim ze na ni slapu..asi pujde do haje...

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od g*o*l*f* »

Hoši, myslím, že tady řešíte stále to stejné a co člověk, to jiný názor. Píšete, že tahá lépe ve vysokých otáčkách, což je přesně naopak nebo mluvíte o 16V. SR tahá právě dole a nahoře se brutálně ztrácí, kdežto 16V je mrtvý dole, ale začíná tahat zhruba od těch 3tis a táhne až do konce. Bezpečně vyzkoušeno ;). Jinak píšete, že SR je určitě lepší než 16V, což bych zase trvrdil, že je to přesně naopak, SR je lepší tak leda v jednoduchosti. JInak 16V je novější, míň žere, pokud se tomu nešlape a když potřebujete akcelerovat, vylítnete do 4 až 5ti tis a není vůbec problém.

Jinak k tématu, tlumiče, brzdy atd je nevyhnutelný snad u každého auta, lambda suohlasím, u 16V mám od výroby (2003) výfuk nerez a je stále úplně vpoho, teď jsem tedy měnil na ulter, ale né kvůli opotřebení, vypadá skoro nepoužitě :-). U SR je váha vzduchu, u 16V není...

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od raduzzz »

ánó všeobecně známý fakt, že 16ventily chytijou dech až ve vysokých otáčkách. Jinak 16ventila nemám/neměl/nebudu mět. Souhlas, váha dokéže nadělat paseku. Podvozek po deseti letech s tímto motorem jako novej - pochvala na STK :)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
DworiBak
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 5645
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Severní čechy-VW City

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od DworiBak »

1.6SR bacha na převodovku ,trhaly se nýty na diferáku :wink:

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od raduzzz »

DworiBak řekl asi to nejdůležitější :mrgreen:
Pásovec 81 kW

garde
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: 15.02.2010 18:44
Bydliště: Uherský Brod
Kontaktovat uživatele:

Re: Motor 1.6i všeobecne, na čo pozor?

Příspěvek od garde »

zdravim lidi.. mam vw golf IV 1.6 8v .. potreboval bych poradit.. nedrzi mi volnobeh.. porad hapruje.. ale ted prez zimu mi to drzi nebo je to tim,ze to porad drzim v otackach??.. mam koupit novy,nebo staci ho jen vycistit ?? dik za odpoved.

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“