GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od AmigoDC »

Zdravim, vím, že tu už jeden podobný topic je, ale raději se zeptám konkrétně na tohle auto, zajímal by mě váš názor.

Inzerát:

Rok výroby 1999, 208 000 km, 110kW, černá metal, klimatronic, el. zrcátka, 4x el. ovládaná okna, výškově stavitelný volant i přední sedadla, zadní dělená sedadla, 8x repro, centrální zamykání na dálkové ovládání, manuální převodovka, posilovač řízení, ABS, alu kola 18" s pneu 225/40. Přední čirá optika "angel eyes", zadní čirá optika, zatmavená okna, modré podsvícení vozidla na dálkové ovládání. K vozidlu dále 4x originál alu VW 15" s pneu Dunlop 205/60 a originál přední a zadní světla. -rodinné důvody.

Cena: 89 000

Zajímalo by mě:

a) nemá moc najeto ? Jsou tyhle motory držáci ?
b) spotřeba, kolik to cca žere ?
c) dostupnost a cena náhradních dílů ?
d) co se často na těhle motorech sere ?
e) neni cena až moc podezřelá ?
Přílohy
a_cfoto.jpeg
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od standokan »

nemá moc najeto trochu se serou cívky počítel spotřeba kolem 10 má rozvodovej řetěz a není moc oblíben proto jeho cena je tam kde
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
MatusVWGolf5
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 29
Registrován: 09.10.2008 10:30
Bydliště: Kosice - Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od MatusVWGolf5 »

no necudujem sa ze "rodinne dovody" tych 10 rataj tak velmi dobru priemernu spotrebu ... moj kamos taky tiez predal (ale za podstatne viac) len pre spotrebu ... ale vozitko je to goood ... ale trebalo by ho este spustit trochu dole (3-5 cm) lebo 18-ky robia svoje (su v TP ?)...

ale pekna farba, mozno by foto interieru povedalo viac ...

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od AmigoDC »

Cívky jediná závadová věc na tomhle motoru ? A proč myslíš, že neni moc oblíbená tahle motorizace ?

Dole bych ho časem samozřejmě spustil, to už bych si poladil podle sebe.

Jsem zvyklej na spotřebu VR6, která se pohybovala mezi 12-18l, takže mě těch 10 snad nevytrhne :)
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

Uživatelský avatar
danopanci
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 336
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Slovensko

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od danopanci »

Ja G4 V5 110 KW vlastním 3 týždne a stihol som najazdiť 4300 km. Čo ma asi najviac prekvapilo - bola spotreba - dlhodobú mám presne 8.8l. Keď šoféruje manželka tak sa spotreba pohybuje okolo 7 - 7.2 l. Priznám sa že ho vôbec nešetrím a jazdím rovnakým štýlom ako na Bore ARL (dialnica 150 - 190). To čo zožerie naviac na dialnici - ušetríš v kolóne ktorá sa pohybuje cca. 80 km/h.

Pred týmto motorom ma vystíhali ľudia čo ten motor nevideli a že spotreba okolo 12 a vyššie ... Vymenil som olej, sviečky, filtre - hlavne vzduchový K&N s úpravou filterboxu aby sa 5 valcom lepšie dýchalo a očividne to prospelo na pružnosti motora - a môžem to porovnať s klasickým filtrom

Vôbec sa toho motora neboj - zohrej ho a pri voľnobehu, alebo pri zvyšovaní otáčok nesmie v motore nič cinkať - keď cinká tak je počuť rozvodovú reťaž (komplet rozvod sa mení od strany spojky - čiže musí sa demontovať spojka a prevodovka - to ma čaká)

K závadám - výdrž spojky je samozrejme nižšia ako u diesla ...... šak vieme prečo - ale je o niečo lacnejšia ......

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od AmigoDC »

danopanci píše:Ja G4 V5 110 KW vlastním 3 týždne a stihol som najazdiť 4300 km. Čo ma asi najviac prekvapilo - bola spotreba - dlhodobú mám presne 8.8l. Keď šoféruje manželka tak sa spotreba pohybuje okolo 7 - 7.2 l. Priznám sa že ho vôbec nešetrím a jazdím rovnakým štýlom ako na Bore ARL (dialnica 150 - 190). To čo zožerie naviac na dialnici - ušetríš v kolóne ktorá sa pohybuje cca. 80 km/h.

Pred týmto motorom ma vystíhali ľudia čo ten motor nevideli a že spotreba okolo 12 a vyššie ... Vymenil som olej, sviečky, filtre - hlavne vzduchový K&N s úpravou filterboxu aby sa 5 valcom lepšie dýchalo a očividne to prospelo na pružnosti motora - a môžem to porovnať s klasickým filtrom

Vôbec sa toho motora neboj - zohrej ho a pri voľnobehu, alebo pri zvyšovaní otáčok nesmie v motore nič cinkať - keď cinká tak je počuť rozvodovú reťaž (komplet rozvod sa mení od strany spojky - čiže musí sa demontovať spojka a prevodovka - to ma čaká)

K závadám - výdrž spojky je samozrejme nižšia ako u diesla ...... šak vieme prečo - ale je o niečo lacnejšia ......
Děkuji mnohokrát, lepší informace jsem ani nemohl slyšet :) Jdu do něj...
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od raduz v6 »

aby te nezklamal ten vykon :roll: žadna hitparada ten zatah 8) ale na fotce to nevypada spatne

Davulus
Řidič
Řidič
Příspěvky: 133
Registrován: 07.10.2009 12:31

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od Davulus »

vypadá dobře a za tu cenu:'! paráda...no já bych řekl že tenhle motor není tolik oblíbeným protože má tak vysoký obsah :)

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od raduz v6 »

na obsah se nedivej kdyz chces litat 1.6 nestaci :roll: ale ta cena je fakt az moc dobra na to jak to vypada

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od AmigoDC »

Dost fest promáčklej práh, v zadním nárazníku díra jak po tenisovym míčku, jeden bok hnutej dozadu o celý 2cm ! (takový byl rozdíl mezi prahem a kolem, když jsme porovnali obě strany !! ), na každym dílu karoserie nějaká kosmetická vada a to ne zrovna malýho charakteru, když to kvete jako na jaře... Nemluvě o interieru, kterej vypadá jako po velkym třesku... Tohle mě čekalo, když jsem dneska dojel 120km do pražskýho bazaru Auto Globus (varuji), tak kdo by náhodou chtěl, zvažte cestu... Auto je po hodně velký bouračce a je to neskutečně prasácky udělaný, dal bych za něj max 40t, ani tuhle cenu snad nemá... Hlavně, že to bylo všude nafocený a popsaný tak, aby nebylo nic z toho poznat... A bazar si ještě dovolí napsat do stavu vozidla slovo "perfektní". Děs ...
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

raduz v6
Řidič
Řidič
Příspěvky: 63
Registrován: 18.10.2008 00:26
Bydliště: prostejov
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od raduz v6 »

no jo no fotka je vzdycky pekna :budo: tak si se projel trosku :lol: bude jinej ....

Uživatelský avatar
AmigoDC
Závodník
Závodník
Příspěvky: 568
Registrován: 05.09.2008 07:33
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od AmigoDC »

raduz v6 píše:no jo no fotka je vzdycky pekna :budo: tak si se projel trosku :lol: bude jinej ....
Však jo, když chceš auto, musíš chvíli shánět :) Ale tohle byl fakt krumpl.
MK4 1.9 TDI 85kW Generation
exMK3 1.9 TDI 81kW AFN
exMK3 2.8 VR6 128kW

Uživatelský avatar
g*o*l*f*
Jezdec
Jezdec
Příspěvky: 291
Registrován: 19.02.2008 13:50
Bydliště: skoro Brno :-)

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od g*o*l*f* »

ovšem nechápu, co z toho ten bazar má, tohle na pohled(na místě) zjistí snad každý a hned odmítne. Jen si tak udělá špátné jméno. Ovšem cena byla hoooodně divná ;-). A fotku dají, jak kdyby to byla funglovka...ko*oti

Uživatelský avatar
standokan
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3077
Registrován: 17.04.2008 11:59
Bydliště: Uplnej sever

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od standokan »

bodej na české bazary dojet do němec :wink:
w8 4.0 2004 variant čiping na 224kw

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: GIV 2.3 V5 Highline - Mám do toho jít ?

Příspěvek od VWMysak »

Taky si říkám, proč jedeš do Práglu, když do Němec to máš za barákem a tam seženeš libový kousky, není tomu tak pokaždý, ale většinou jo. :wink:
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“