Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy
PříspěvekNapsal: 18.01.2010 17:10 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

Ahoj kluci ...mam takový problem mám golfa IV 1.6 74 kw a kolisaly otačky 800-600 ...tak sem nechal vyčistit klapu a ted kolísají 1200 až skoro 2000 ...a nejde ta klapa nastavit do nuly .Je třeba ji vyměnit nebo se stím da něco dělat díky moc

Předmět příspěvku: Re: po vyčištění nejde nastavit klapa do zakl. polohy
PříspěvekNapsal: 18.01.2010 19:40 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Ak ti nejde spravit zakladne nastavenie, tak popozeraj ci nie je klapka poskodena. Ja som mal klapku mierne vystrbenu na hrane a tym bola sirsia ako hrdlo klapky. Potom vlastne nechyti doraz a hodi pri nastaveni error. Pokial neuvidis ziadne poskodenie, tak nastartuj auto a pri zapnutom motore klapku nasilu rukou zavri. Motor by mal skapat a potom by malo zbehnut zakladne nastavenie. Este moze byt poskodeny potenciometer v klapke alebo krokovy motorcek. Potom treba skusit klapku rozobrat a prestriekat elektroniku kontoxom alebo kontaktom. Ak nezaberie nic, tak potom uz len novu..

PříspěvekNapsal: 18.01.2010 20:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

díky moc vyskouším a uvidím a pak dam vedět

PříspěvekNapsal: 18.01.2010 21:51 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

Před čistěním klapka fungovala normálně?Kdo ti jí čistil?Klapku už jsem čistil několikrád a mechanicky snad ani poškodit nejde pokud nato nepoužíváš šroubovák nebo smirek 8O .Ještě jakou máš klapu,elektronickou nebo lankovou??
P.s taky nemám 0% a funguje zcela bezchybně takže jako podmínku bych to neviděl když ve Visu je napsáno že má mít 0%

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 18.01.2010 22:36 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Ver tomu ze poskodit ide a velmi lahko. Staci aby ju niekto zaaretoval niecim tvrdym zvnutra.. Pokial je to lanko, co asi bude, tak 0% nebude mat nikdy.

PříspěvekNapsal: 18.01.2010 23:58 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

8972

To tomino1990 děláz zprávny postup na vagu?

PříspěvekNapsal: 19.01.2010 05:33 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

přetím mi to dělalo to že když sem nastartoval tak v klidu rozjel jsem se a jak sem dal do neutralu tak kolisaly otačky 800-600 ale za chvili se to ustalilo a když mi to čistil v servise tak říkal že to nejde sparovat nebo něco takového (pochopil jsem tak,že nejde nastavit do nuly)...a když se to pry sparuje tak zas vyskočí chyba regulace otaček .měl to pry na transporteru a je to klapa vydna ...aspon tak mi to vysvětloval.Jinak to má lanko

PříspěvekNapsal: 19.01.2010 05:34 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

dneska budu mit na zkoušku sklapa tak vam povim co a jak

PříspěvekNapsal: 19.01.2010 07:07 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

12.08.2008

1692

Litvínov

tomino1990 píše:
přetím mi to dělalo to že když sem nastartoval tak v klidu rozjel jsem se a jak sem dal do neutralu tak kolisaly otačky 800-600 ale za chvili se to ustalilo a když mi to čistil v servise tak říkal že to nejde sparovat nebo něco takového (pochopil jsem tak,že nejde nastavit do nuly)...a když se to pry sparuje tak zas vyskočí chyba regulace otaček .měl to pry na transporteru a je to klapa vydna ...aspon tak mi to vysvětloval.Jinak to má lanko

Podle toho že ti řekl že mu to nejde spárovat soudím že se spíš nemohl spojit s jednotkou a provést tak základní nastavení klapky.Zkusil bych zajed k někomu ve tvém okolí aby ti to napojil na Vag a zkusil udělat zákl.nastavení,ještě předtim než tu klapku budeš vyndavat.Ještě taková drobnost,jestli to budeš dělat sám.Tyto klapky jsou napojený na chladící system takže pozor nato ať si nezašpiníš celej motor od chlad.kapaliny :wink: :wink:

Zobrazit autorovy stránky  ICQ   Profil

PříspěvekNapsal: 19.01.2010 12:49 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

13.12.2008

1003

u Hostýnských vrchů

Když jsem na Leošovi čistil klapku, tak po základním nastavení houpaly otáčky hodně rychle nahoru dolů. Vag psal lambda regulace - překročena horní mez. Napětí lambda OK. Odpojil jsem váhu a pořád to samý, tak sem odpojil celý sací potrubí nastartoval, připojil zpět potrubí, zdechl jsem to. Pak sem zapojil váhu, udělal zákl. nastavení a ejhle otáčky konstantní, VAG bez chyb. Někdo by určitě měnil lambdu (špatně - jediná ta ten volnoběh nemohla ustát).

PříspěvekNapsal: 19.01.2010 18:11 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

falko1983 píše:
tomino1990 píše:

Podle toho že ti řekl že mu to nejde spárovat soudím že se spíš nemohl spojit s jednotkou a provést tak základní nastavení klapky.Zkusil bych zajed k někomu ve tvém okolí aby ti to napojil na Vag a zkusil udělat zákl.nastavení,ještě předtim než tu klapku budeš vyndavat.Ještě taková drobnost,jestli to budeš dělat sám.Tyto klapky jsou napojený na chladící system takže pozor nato ať si nezašpiníš celej motor od chlad.kapaliny :wink: :wink:

Tak omyl říkal teda přizpusobit ne sparovat

PříspěvekNapsal: 20.01.2010 21:12 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

tak kluci klapa vyměna a je to super...tra stara klapa měla něco s krokovim motrokem a byla tam vellka vule ...klapa mě stala 2900 ..tak sem zvědav na jak dlouho :-D

PříspěvekNapsal: 20.01.2010 21:37 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

24.02.2006

1127

Bratislava

Tak nech to dlho drzi.. A kde si kupoval a aku znacku?

PříspěvekNapsal: 21.01.2010 16:35 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

18.01.2010

8

bifur píše:
Tak nech to dlho drzi.. A kde si kupoval a aku znacku?

kupoval jsem ji v autodíly janík to je tady u nás v petřvaldě a značku tak to ti nepovím to fakt nevím ale beztak to bude nějaká čína.origoš stojí 5500

PříspěvekNapsal: 22.01.2010 16:29 
VWmaniak
VWmaniak

Hodnost:

VWmaniak

25.01.2009

67

Moravskoslezsky kraj

Custe... jak jsem resil jednou taky tu klapku tak tu bylo tema a tam se resilo ze klapa v klidu nema byt na nule ale ma mit, ted abych nekecal nejakych 6 nebo 7 ale nevim uplne presne a pri nastartovani jak potrebuje stahnout trosku otacky tak se privre na nejakech 4 - 2..... Nekdo tu psal ze ve visu je napsana nula ale myslim ze tam o klidove poloze neni psane nic jenom kolik ma byt pri volnobehu...

Naposledy upravil torr34 dne 23.01.2010 12:53, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]