VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od vw-mm »

Ahoj klubáci,
mám ztráty chladící kapaliny. Měnil jsem si termostat s těsněním vše jsem dobře utáhl.
Když vytáhnu auto z garáže, vidím skvrnu chladící kapaliny G12 :( . Prolíná to stylem od rysky Max. po rysku Min. tak za 14 dní Možná přeháním. Kapalina se nacházi vždycky na místě spolujezdce, nevíte někdo jestli tento motor nemá třeba nějakou známou chybu, třeba že určitá trubka praská nebo prolíná ? Auto je už 11 let starý :wink: . Nikde nemůžu najít misto kde to prolína ani u termostatu kde jsem posledně rejpal. Tam je sucho. Díky vw-mm :?: :?: :?:
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od raduzzz »

a než jsi vyměnil termostat tak se voda neztrácela. Bude to nějaká hadica, třeba u chladiča, jak se voda ohřeje a je tam tlak, tak može unikat nějakou ďourou v hadici nebo ve spoji, nejlépe kontrolovat když je motor teplej, třeba uvidíš, že to odněkáď chčije.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od vw-mm »

No právě, to jsem taky zrovna dneska tahle kontroloval, teplota byla za chvilku. Před výměnou termostatu to nemělo ztráty. Aji jsem zmačkl hadici jestli neuvidim někde nějaký bublinky. Nikde nic. Aji jsem trošku zatůroval a nikde nic. Z pohledu motoru ze shora neni vidět nic. Na spojnice jsem taky koukal. Je to opravdu záhada. Nejlepší bude když najedu někde na rampu a mrknu se aji ze spodu. Vůbec, po kolika km by se měli měnit hadice ???
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od raduzzz »

a dal jsi správně ten termostat? s tou rampou/kanálem uděláš nejlíp. Hadice nemají předepanej výměnej interval, až je v prdeli milý příteli, tak dáš druhou.
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od vw-mm »

Jo, termostat jsem dal spravne, uz to zere normalne :) Nevim si rady kde to bude, nejspis to bude rampa :) Diky za ochotu !!!
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
capodecino
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 28
Registrován: 16.03.2008 21:36
Bydliště: CHEB

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od capodecino »

Daval jsem novej termostat a voda kapala, podařilo se mi to dát dobře až no po čtvrtý. Musí tam fakt dobře sedět s tím tesněním a když dotahuješ tak jsem to ani tolik nedotahl, hlavne aby to tesnení tam fakt sedělo.

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od vw-mm »

Aha aha, no tak pokusim se to vypustit, rozdelat, mozna radsi koupim novy tesneni k termostatu. to byla piplacka ho tam dat.. poprvy m e to prolinalo, pak nic a to jsem udelal slovensko brno - senica a z5, zadnej ubytek vody nebyl, najednou asi po 14ti dnech auto jen tak ze srany posunu z garaze ven a z5 a videl jsem cervenou skvrnu, aji v nadobce chybelo. Kdyz sjem koukal k termostatu, protze ten plast mam sundanej, tak tam bylo sucho... Dneska jsem koukal do toho jak do bolave pr**le :lol: Zitra pujdu na to kouknout, lehnu si pod auto jestli neco uvidim, spis ne, aleasi to prohlidnu podrobneji treba na neco prijdu.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
freezer
Řidič
Řidič
Příspěvky: 59
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: JM - KÓsek od BRNA

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od freezer »

Zdravím já měl dírku zespodu v chladiči. taky jsem si s tim dost užil pak nikde nebylo nic vidět,až jsem pod to lech a našel na chladiči mikro trhlinu kterou to prosakovalo.

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od vw-mm »

Tak Golf se zase pochcal :) vyjedu nekde na rampu, mrknu na to, me to stve, tak to auto mam rad a takova malinka drobnost me vytaci. To je vetsi zahada jak velekj tresk, ja totiz nikde nic nevidim ze by bylo mokry. Tak nekde ze spodni strany ? Nejspis to taky budu met, dneska jsem aji ty hadice vosahal, nikde nic...
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
raduzzz
Profík
Profík
Příspěvky: 1003
Registrován: 13.12.2008 09:26
Bydliště: u Hostýnských vrchů

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od raduzzz »

može třeba u chladiča, už jse, to řešil pořád nikde nic ale přehříval se, voda ubývala. Nakonec to bylo sponou (byla tam jiná a dokonale neobjímala hadicu na přívodu chladiča)
Pásovec 81 kW

Uživatelský avatar
Spidi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Spidi »

Já měl nedávno podobnej problém, dělal jsem rozvody s výměnou vodní pumpy, proto jsem vypouštěl chladící kapalinu. Při výměně pumpy jsem si všiml, že původní plastová vrtule je po obvodu jaksi ostrouhaná a popraskaná, každopádně jsem dával novou a vypuštěnou kapalinu jsem opět nalil zpět. Od té doby jsem ale začal ztrácet chladící kapalinu, pod autem vždy loužička, ale nikde nic potečenýho. Až delším pozorováním a zkoumáním jsem zjistil, že při vypouštění kapaliny šli ven i takový dobounký kousíčky té plastové vrtule pumpy a při zavírání toho vypouštěcího kohoutu zůstaly nejspíš nějaký i na kuželu, který zavírá ten kouhout a tak milej vypouštěcí kohout vypouštěl i když neměl a byl zavřenej. Proto jsem to celý komplet několikrát propláchl čistou vodou, pak nalil znova chladící kapalinu a teď je to vyloženě cajk.

Uživatelský avatar
biKKer
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 47
Registrován: 16.10.2007 07:10
Bydliště: Chrudimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: VW GOLF IV 1.6 SR - Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od biKKer »

vw-mm: už jsi na to přišel? Když jsem po koupi G IV měnil termostat, zjistil jsem, že se dělají 2 druhy těsnění (O kroužku). Originál na r.v. 1999 měl průměr 5mm a tomu odpovídající zápich a nový termostat měl přiložené těsnění průměr 4mm (novější provedení). Samozřejmě to v zápichu netěsnilo, ale únik byl dost patrný... Stačilo dát nové 5mm těsnění.
G IV Variant 1.6SR Highline

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“