Po zahřátí špatně startuje

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Kocka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.02.2010 09:46

Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Kocka »

ahoj,mam problem se startováním
mam Boru 1,6 8V 74Kw rv.99 mam 124000 najeto(podle tachometru).
muj problem spočívá v tom,že když je motor studený,chytne vždycky na poprví,
ale jakmile ujedu třeba dva kilometry,dojdu si na nákup a pak chci odjet,už ho nenatočim,třeba až na potřetí,
a to je ohřátej jen malinko,ale taky třeba jedu po dálnici,stavim se pro benzín,a opět naskočí třeba až na potřetí.Problem je v tom,že to udělá jen někdy,někdy jo,někdy ne.Ale je to nepřijemný.

Nemáte s tim někdo skušenost?poraďte prosím

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bifur »

Prekontroluj cidlo teploty chladiacej kvapaliny. Treba sa nalogovat cez VAG do rj motora a porovnat hodnotu s hodnotou z rj budikov. Pokial je rozdiel viac ako cca 3°C tak je problem. Nove cidlo stoji cca 300 KC a vymenis si ho aj sam, ale doporucujem za studena, lebo si obaris ruku.. Vytecie trochu kvapaliny, ale ked budes sikovny tak vela nie. Ak to nebude tym tak mozeme spekulovat dalej. Niekomu to tusim robil aj netesniaci vstrekovac..

Uživatelský avatar
bart
Řidič
Řidič
Příspěvky: 52
Registrován: 04.02.2010 10:55
Bydliště: České Budějovice

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bart »

Měl jsem úplně to samý...auto jsem ráno nastartoval normálně, ale jakmile chvíli někde stálo, tak to nechtělo chytnout.....tejden třeba klid a pak v ten nejblbější okamžik to nechytlo...bylo jedno jestli auto stojí hodinu nebo půl dne....kouk jsem na VAG :arrow: teplotní čidlo chladící kapaliny...jak píše bifur...takže výměna a od té doby pohoda :wink:
G5 GTI BWA
G7 GTI Performance

miisaa.k
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 44
Registrován: 02.09.2009 22:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od miisaa.k »

jj je to teplotni cidlo.....taky jsem uz menil..

Kocka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.02.2010 09:46

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Kocka »

diky za radu kluci,skusim to vyměnit,poradíte mě kde ho ještě najdu?jestli v baňce,nebo na chladiči?nebo kde se to ukrýva?dík

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bifur »

Na bloku motora, vpravo zpredu. Malo by byt pravdepodobne zelene.

Kocka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.02.2010 09:46

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Kocka »

ahoj,tak jsem to čidlo teploty vyměnil,a dělá mě to pořád,opět za studena to naskočí krásně,ujedu dva kilometry,mirně to zahřeju a po chvili to natočím opět až třeba na potřetí,máte ještě nějakou radu?Budu to asi muset nechat napichnout ne?

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bifur »

Tak ako vravis, treba to pozriet vagom. Pokial tam nebude ziadna chyba, tak potom si mozeme lamat hlavy. Niekomu to tusim robil aj netesniaci vstrekovac.. Moznosti je vela.

Uživatelský avatar
bear
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 4915
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Curitiba, Brazil
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bear »

a sepne se ti čerpadlo ? klidně to může dělat relé od pal. čerpadla

Kocka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.02.2010 09:46

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Kocka »

no když poprví příjdu k autu a otevřu dveře,tak je slyšet řek bych čerpadlo,a pak ještě když otočim klíčkem.Ale pak když to někde chcipnu a chci to natočit,tak bych řek že už se čerpadlo neozve,a nebo až po dlouhy době zase.Na přiští týden obědnám VAG a pak vám zas napíšu,díky.

Uživatelský avatar
Ditr
Řidič
Řidič
Příspěvky: 151
Registrován: 26.08.2009 14:40
Bydliště: Ostrawa-city

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Ditr »

mi to dělalo to samý na G4 špatný snímač otáček klikové hřídele


vyřeš to vagem tam přesně zjistíš co je tam za problém

Kocka
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: 17.02.2010 09:46

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od Kocka »

tak a je to,měl jsem to na VAGu a ten nic nenašel.jinak to čidlo teploty vody v motoru mam taky vyměněný.
Máte další nápady?Jak někdo psal o tom netěsnícím vstřikovači,o co se jedna?Nevím čím mam těď začít.A nebo to mužu taky prodat :o

díky za vaše tipy.

Uživatelský avatar
bifur
Profík
Profík
Příspěvky: 1127
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Bratislava

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od bifur »

Niekto tu alebo na slovenskom fore mal problem ze mu kvapkalo palivo cez netesniaci vstrekovac. Ked stal s autom kratko, tak bolo potom pri startovani vo valci viac paliva ako malo byt a zle to chytalo. Ked stal s autom dlho, palivo co tam nakvapkalo sa aj odparilo takze to chytalo dobre. Je stara znama vec, ze niekedy ked ti auto zdochne, alebo ked malo zatocis starterom a len to zabuble a zdochne, tak je potom problem nastartovat. Potom musis bud cez plyn, alebo chvilu pockat. Je to presne z toho isteho dovodu..

enzo84
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 45
Registrován: 02.06.2008 13:52

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od enzo84 »

taky jsem řešil špatný vstřikovač(e), více je zde: http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=72&t=85818" onclick="window.open(this.href);return false;.

Doporučuju sundat sání vyndat vstřikovače a kouknout jestli z nich prosakuje benzín... někdo mi tenkrát radil nechat je cca 30-60 min odstát nad nádobkou... já jsem během demontáže sání "ztratil" cca 30 min, takže jsem je pak jen otřel papírovým kapesníkem a zjistil jsem, že jsou pěkně orosené, tak jsem počkal ještě cca 20 min a znova otřel a byly znova, takže druhej den na vrakáč, "nový" vstřikovače a od tý doby pohoda... musím zaklepat :-)

Uživatelský avatar
cigi
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: 09.04.2009 20:36
Bydliště: Airport ZA, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zahřátí špatně startuje

Příspěvek od cigi »

to s tymi vstrekovacmi by ohol byt aj moj problem? Skusim to poradit servisakovi nech to pozre... aha co mi to robi:

motor mi po par minutach jazdy zdochne ked mam neutral a uz ho viac nenastartujem. Auto postoji par hodin a nastartujem. Potom par minut pojazdim a zas to iste. Pred rokom boli menene rozvody. Pred pol rokom olej a olejovy filter, vycistenie skrtiacej klapky. Pred troma mesiacmi palivovy filter, pred mesiacom palivove cerpadlo, vcera som menil snimac otacok motora a snimac teploty vody. Vag hlasil sem tam chybu so snimacom otacok motora a tiez chudobnu zmes. Teraz po tom zdochynani hlasi bohatu vyfukovu zmes. Uz mi dochadza fantazia... myslel som ze ked vychladne motor, nastartuem, ale nieje to celkom tak. Je tam este nieco ine. Vcera som ho nechal vychladnut ale nenastartoval. Zrejme musi postat dlhsie ale neviem preco??? Inac ked nabehne tak slape ako novy... par minut :(

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“