Palivový filtr

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Chlapi a poznali jste nějaký rozdíl? Po výměně? Jelo to líp? Po kolika km jste měnili?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1 ... tavia.html" onclick="window.open(this.href);return false; Je to ten samý jak posílal odkaz kolega maku, akorát o pár korun dražší, ale zase bylo zadarmo poštovný, takže to vyšlo na stejno v podstatě :) (objednával jsem toho víc)
Jestli to vůbec mělo smysl ho kupovat a měnit, když ty ho tam máš 205 tis. - tolik s tím ani nenajedu za ty 2 roky co to auto plánuju mít :wink: ale když už se tu válí, nebo že bych se zejtra ohnul? :D no venku je hnusně a ten filtr je zrovna u zdi, takže se na to asi vyprdnu a nechám to na pondělní ráno..nemám ani ty sponky, kdyby nějaká praskla, takže bych už odjet nemusel vůbec do toho servisu :D Ale když říkáte, že se zalévat nemusí, tak ho zalévat nebudem, ať se v tom pak zbytečně nebabráme, vim, že zalejt se musí filtr u TDí, jinak se zavzdušní a nenatočíš :D Ale tam je k tomu alespoň normální přístup vepředu pod kapotou a ne dát filtr před zadní kolo - to mohl vymyslet jenom pablb! :D
Naposledy upravil(a) Doctor Driver dne 31.03.2012 20:28, celkem upraveno 1 x.
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

Díky za odkazy:) to se teda mechanik zapotí, než ho z toho úzkého místa sundá :D
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od maku »

Doctor Driver píše:
Ondra A. píše:Tak já dám dvě fotky (omluvte kvalitu ale snad někomu pomůžou)


Díky za odkazy:) to se teda mechanik zapotí, než ho z toho úzkého místa sundá :D
Nezapoti neni to nic slouiteho otazka cca 5min vymena za novy :mrgreen:

Pro tomakecTD doporucena vymena ja po cca 150tis/km, ale jak ho vymenis ted tak tim nic nezkazis a jede to lip hned s pocitem noveho filtru. :mrgreen:

To Doctor Driver u TDI jsem po vymene palivove filtru taky nic nenaleval a normalne auto jede :D
Naposledy upravil(a) maku dne 31.03.2012 20:38, celkem upraveno 1 x.
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

Tady někdo psal že se má měnit každých 60 tis. km ??! Takže to jen někdo s tou údržbou prostě přehání ? :D A někdo ho prý měnil 2 hodiny atd. ale myslim si, že když je zvedák a kvalitní přístup k tomu, tak to opravdu nebude žádný problém .. ;)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Ondra A. »

Klucí asi takhle já to měnil po přivezení auta mělo 172tisíc. Filtr patrně původní byl už pěkně ohnilej a připadalo mi že sákne. Stačil by menší kamínek a bylo by hotovo. Problém je s tou sponkou instalaterskou co ho drží ta byla zarezlá tak jsem jí musel odštípat kleštěma. Přitom jsem proštípl i filtr :158: Zaplavovat se nic opravdu nemusí čerpadlo to samo udělá uplně v pohodě start. A nějakej rozdíl v jízdě jsem nepozoroval. Takže spíš pro ten pocit bezpečí. Jo a v koncovkách hadic se jen zmáčkne taková ploška a pak jdou ven v pohodě. :good:
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od maku »

Neni to zas tak velka polozka, aby to bylo na zavadu ho menit treba u kazde vymeny oleje a filtru, ale zalezi na kazdem ja u TDI ho menil u co druhe vymeny oleje a filtru :D
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Tak jestli teda není pocítit žádný lepší výkon, tak to asi měnit nebudu :D Jezdím na LPG a tam mám vše v top stavu, včetně nového plynového filtru. Taky je to na LPG raketa. Možná jsou na tom vstřiky hůře, nebo kvalita benzínu. Mám tam celkem dost starej benzin. Nevím no.... Ale na benzin to prostě jede hůř. Nedávaj tam nějaký sračky stejně jako do nafty?

PS: neví někdo, kolik let se dá skladovat benzin? Kdybych si dal třeba do kanystru 20litrů a za 3 roky to nalil do nádrže, vadit to nebude?
Naposledy upravil(a) tomakecTD dne 31.03.2012 20:47, celkem upraveno 1 x.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od maku »

Jen ho vymen, nebude preci trhat pratu :laugh:
S tim uskladnenim benzinu to myslis vazne? Tak ti zvetra a nebude k nicemu jedine ho zkusit zavarit :laugh:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

JJ, na zavářku by byl po 3 letech asi dobrej :D No a ja právě u TDi po výměně a nezaplavení pak odvzdušňoval celou palivovou soustavu, když jsem ho nezalil :D Podruhé jsem si sehnal takový to ruční čerpadlo ze škodovky, 2 slabší hadičky, jednu jsem nasadil do hadice od nádrže, druhou do filtru a řádně ho zasytil :) a pak už chytla "mrcha" naftová na otočení :good:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

S tím uskladněním to myslím dobře. Děda měl nachystanej na traktor benzin pár let v kanystru. Byl to natural, bez oleje. Ale jak starej netuším. Frkl jsem ho tam :D Ale jede to. Já nevím, obecně nikde není psáno, že se benzin nesmí skladovat, ne? V tom traktoru má 10litrů už cca 10 let venku a když to startuje, chytne to :D
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

Frkl jsem to tam :D :D Kamaráde, ty jsi to zabil :rofl: Osobně jsem nikdy neměl tolik benzínu, že by mi vydržel např. měsíc natož 10 let
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

U benzínu, je problém ten, že vodnatí po určitý době - takový traktor spálí všechno, ale osobák není traktor, třeba jsi tím benzínem zavodnil filtr, proto se na tebe ta "Haťapka" začala tak dotahovat :mrgreen:
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Ale jede mi to v pohodě :) Jen to nemá takový výkon. To samý to mělo i na natural 95 od benzínky.
Naposledy upravil(a) tomakecTD dne 01.04.2012 00:11, celkem upraveno 1 x.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od maku »

Covece ten benzin pak budes prodavat jako archeologickou vykopavku nebo co, ze resis jak dlouho vydrzi benzin v kanystru :mrgreen: Kazdy kanystr ma odvetrani a tim se ti bude oktan z benzinu vyparovat rychle jedine neco co je hermeticky uzavreno by mohlo pomoct tak samo je tomu u vyparovani u nadrze.
Reklbych, ze se nikdo neboji jen nikdo asi nepremysli si uchovavat kanystr benzinu po dobu delsi nez ho naleje do prazdne nadrze. :mrgreen:
Rozhodne nic takoveho bych do nadrze nefrkal :laugh: pockej az ji budes muset kvuli tomu cistit a nebo se ti zasere i benzinove cerpadlo a pak si reknes pro ja ho frkal. :laugh:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“