Palivový filtr

1.4, 1.6, 1.8, 1.8T, 2.0, 2.3, 2.8, 3.2

Moderátoři: VWMysak, vtuni, HANZ500, MartinZ22

Odpovědět
Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od vw-mm »

Zdar chlapy, jáký by to mělo následky kdyby se ten filtr ucpal? Je možný že by auto začlo škubat při akceleraci? Viděl jsem nějaký levný palivový filtry (i s papírovím vnitřkem nebo co to bylo) Může se ten papír časem protrhnout kdybych to neměnil ? Má to vůbec nějakej vliv kdyby byl zanešenej ???
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
xerxes
VWmaniak
VWmaniak
Příspěvky: 10165
Registrován: 24.02.2006 21:02

Re: Palivový filtr

Příspěvek od xerxes »

vliv na škubaní by to mohlo mít každopádně ho vyměn stojí pár korun,jinak jestli jsou papírové filtry tak to bude extra papír,ale stát se muže všechno že se protrhne ale jak říkám malá pravděpodobnost :wink:

Uživatelský avatar
johanek69
Řidič
Řidič
Příspěvky: 127
Registrován: 03.02.2010 18:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od johanek69 »

tam patří uhlikovy filtr ne?
.......Blbe di vod toho...... :D

Uživatelský avatar
herodes
Nový člen
Nový člen
Příspěvky: 30
Registrován: 24.05.2009 10:01

Re: Palivový filtr

Příspěvek od herodes »

sapik - nevies spravit nejaku fotku kde to treba zatlacit ? ja uz mam z tych svoriek ine nervy :oops:

Uživatelský avatar
vw-mm
Řidič
Řidič
Příspěvky: 152
Registrován: 19.09.2008 13:53
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od vw-mm »

Tak, za nadrzi filtr vymenen :) dost drbacka.
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Shorty
VWexpert
VWexpert
Příspěvky: 3135
Registrován: 24.05.2010 16:33
Bydliště: Praha

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Shorty »

Zdarec chlapy, taky si chci na benzínu vyměnit palivový filtr, ale poté co jsem si ho koupil a i v příručce i tady píšete, že se má před montáži zalít benzínem jsem se poněkud zhrozil. Vždyt do něj vede jen velmi úzká kovová trubička, tak bych nestrčil ani stříkačku. Jak ho tedy mám zalít? Díky za radu.
VW Golf Variant VII 1.4 TSI Maraton Edition
VW Golf Cabriolet I 1.8 GL
VW Tiguan II 1.5 TSI Life
ex: VW Golf VI 1.4 TSI
ex: VW Golf IV 1.6 16V
ex: VW Golf Variant IV 1.6 16V

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

No nějaké rady na zalití a třeba fotku, kde se nachází ? Celkem bych to uvítal ..
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, to foto ti určitě nedám, jelikož to vyfocené nemám. Měl bych ho taky měnit. Je to takový hliníkoý váleček průměr cca 5cm, dlouhý max 10cm umístěn na podvozku v těsné blízkosti palivové nádrže! Tak ho zkus najít, vedou k němu hadice. Když ho budeš odšroubovávat, s palivové soustavě je tlak, takže hadra a něco, do čeho odteče benzin z lišty :pleasantry: Jednou sem to dělal už
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Když to nezalijete, řekl bych, že budete jen dýl startovat. Je to naprosto utěsněná soustava, takže po natlakování by se na chvíli dostal ke vstřikům vzduch. Buď by to chvíli nestartovalo nebo kuckalo, jako když dochází benzín, to bych neřešil. :wink: Něco tam cvrnktnout pro jistotu stačí :good:
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
Doctor Driver
Člen klubu
Příspěvky: 1398
Registrován: 13.03.2012 16:39
Bydliště: Slaný

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Doctor Driver »

tomakecTD píše:Zdarec, to foto ti určitě nedám, jelikož to vyfocené nemám. Měl bych ho taky měnit. Je to takový hliníkoý váleček průměr cca 5cm, dlouhý max 10cm umístěn na podvozku v těsné blízkosti palivové nádrže! Tak ho zkus najít, vedou k němu hadice. Když ho budeš odšroubovávat, s palivové soustavě je tlak, takže hadra a něco, do čeho odteče benzin z lišty :pleasantry: Jednou sem to dělal už
Už tu mam novej koupenej, zvolil jsem original - made in china :D
Asi s tim teda budu v pondělí zatěžovat automechanika - jen ať si užije za ty peníze, když mi bude dělat ty silentbloky :)
VW Golf IV V6 4_MOTION

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

Sakra chlape, takovou volovinu si sám neuděláš? :D Na kolik tě přišel ten filtr? Pošli odkaz prosímtě. Fakt bych to taky měl vyměnit. Na jízdu na benzin mě málem dala 1.2HTP nová. Na plyn jsem uletěl jako vítr. Mám ho tam 205 tis původní, musím taky dát novej.
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
VWMysak
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8701
Registrován: 24.02.2006 21:02
Bydliště: Liberecký Kraj

Re: Palivový filtr

Příspěvek od VWMysak »

Nic zalévat nemusíš, při otočení klíčku se zapne čerpadlo, které natáhne benzín a nastaruje to uplně bez problému.

Je na spolujezdcově straně hned před zadní nápravou, stačí se jen ohnout pod auto.
VW PERFORMANCE

MM DETAIL - Údržba automobilů REFERENCE

Uživatelský avatar
tomakecTD
VWjunior
VWjunior
Příspěvky: 1759
Registrován: 07.06.2010 21:09
Bydliště: Prostějov

Re: Palivový filtr

Příspěvek od tomakecTD »

To zajisté, ale ta vzduchová bublina projde přes vstřiky. Pozpátku to čerpadlo netehá. :drinks: Já také nezaléval nic. Jinak na kolik ty filtry zhruba přijdou?? Jakej by jste doporučovali?
Jako první Fiat Tipo 1.7D 44kW, Škoda forman 1.3i 43kW, Škoda felicia 1.3i 50kW, Škoda FELICIA 1.6 MPi AEE 61kW kombi, černá met- beruška, nyní VW GOLF IV 1.6 16V variant 77kW
Obrázek

Uživatelský avatar
maku
VWagenista
VWagenista
Příspěvky: 1223
Registrován: 05.10.2011 20:50
Bydliště: 3nec
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od maku »

Ahoj ja daval tento orginal http://www.cc-autodily.cz/filtr-paliva-octavia" onclick="window.open(this.href);return false; :good:
VW GOLF IV 1.6SR 74kW AKL - COMFORTLINE http://www.vw-club.cz/viewtopic.php?f=78&t=223119" onclick="window.open(this.href);return false; PRODANO
AUDI A4 B8.5 3.0TDI r.v.2014

Uživatelský avatar
Ondra A.
Řidič
Řidič
Příspěvky: 183
Registrován: 05.02.2012 20:02
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Palivový filtr

Příspěvek od Ondra A. »

Tak já dám dvě fotky (omluvte kvalitu ale snad někomu pomůžou)
Obrázek
Obrázek
Diagnostika na Praze 6 a okolí pro VW club

Odpovědět

Zpět na „Motory - benzin“